Ücretsiz Site Analizi //

Ücretsiz site analizi ile web sitenizin eksiklerini ve yapılan hataların bir kısmını ücretsiz olarak görebilirsiniz.
Bu hizmet ücretsizdir.

Samsung LU28E590DS 4K 28 inc Oyuncu Monitörü

Merhabalar, Bilgisayar Toplama kategorimizde monitörüm Samsung LU28E590DS hakkında sizleri bilgilendireceğim. En uygun fiyata 4K oyuncu monitörü ve genel kullanım monitörü Samsung 28 inc
LU28E590DS. Ben bu monitörü satın almadan önce çok incelemiştim. Sadece oyun amacıyla kullanılmak için pek tercih edilmeyen bir model olduğunu görmüştüm çünkü 28″ her oyuncunun rahat oynayabileceği bir ekran ölçüsü değil.

En uygun fiyata 4K oyuncu monitörü ve genel kullanım monitörü; Samsung LU28E590DS 4K 28 inc Oyuncu Monitörü, bilgisayar toplama

Tabi ki ben tek oyun oynarken kullanmayı düşünmediğim için satın almamı etkilemedi. Benim satın almamı etkileyen kısmı çok fonksiyonel olması, 3 adet cihazı bağlayabiliyor ve 4K görüntüyü en uygun fiyata sunan tek cihazın bu olmasıydı.

Kullanım şeklim şöyle Display Port ile ana makinemi bağlayıp, HDMI-1 de mini taşınabilir sunum laptop‘um ASUS VivoBook Flip 14 TP410UR ve HDMI-2 de Playstation 4 bağlayıp rahat bir şekilde monitörü çok fonksiyonel kullanabiliyorum.

Panel üreticisi olan Samsung da kendi 4K monitörünü piyasaya sürdü. UD590 ya da tam model numarası ile LU28E590DS , firmanın oyun ve genel kullanım için tasarladığı bir üründür. 1ms tepki süresi ve 60 Hz yenileme hızı 4K’ya giriş için gayet iyi. Fakat monitörün giriş gecikmesi rekabetçi oyunlarda rakiplerinizin arkasında kalmanıza neden olabilir. Ama bu gecikme o kadar büyük bir gecikme değildir.

LU28E590DS, Monitör de TN panel kullanıyor ve şık bir tasarıma sahip. Öte yandan TN panelin en büyük dezavantajlarından olan farklı açıdan bakıldığında soluk gözüken renk sorunundan çok muzdarip değil. Hatta Samsung bunun için monitörün OSD menüsüne ek ayarlar da yerleştirmiş. Her ne kadar bir IPS/PLS panel kadar geniş bir görüntüleme açısı sunmasa da, LU28E590DS 1 milyar renk desteği ve 4K çözünürlüğü de arkasına alarak gayet güzel bir görüntüleme deneyimi sunmayı başarıyor.

En uygun fiyata nasıl satın alabilirsiniz?

LU28E590DS’nin en iddialı olduğu nokta ise fiyatı 1.752 TL geçen sene temmuz gibi dolar tavan yapma dan önce satın almıştım. Şimdi dönem dönem hepsiburada.com ve gittigidiyor.com a toptancılar 1.900 – 2.200 TL aralığından satışa koyuyorlar 10-15 gün piyasa takibiyle daha da uyguna satın alabilirsiniz.

Ben Vatan Bilgisayar dan satın almıştım. Vatan Bilgisayar da şuan da monitörün fiyatı 1.950 TL.

Tabi sadece monitörü aldığınızda 4K’yı kullanamıyorsunuz. 4K kullanabilmek için güçlü bir ekran kartınızın da olması gerekmektedir. Bu arada HDMI girişleri 4K görüntüsünü düşük Hz de veriyor. Display Portu en sağlıklı ve yüksek Hz de vermektedir bilginize.

Şimdi ben monitörünü yenilemek isteyenlere bu monitörü de düşünmelerini şiddetle öneriyorum. Çünkü fiyat olarak çok uygun ve 4K var daha ne istiyorsunuz.

Monitör hakkında sorularınız veya aklınıza takılan birşey varsa yorum olarak yazınız seve seve sorularınızı cevaplarım.

Bir sonraki Bilgisayar Toplama yazımız da görüşmek üzere.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir