En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress için En İyi 10 Satış Ortaklığı Pazarlama Araçları ve Eklentileri

En iyi bağlı kuruluş pazarlama araçlarını ve eklentilerini mi arıyorsunuz?

Bağlı kuruluş pazarlaması, beğendiğiniz ve kullandığınız ürünleri ve hizmetleri tanıtarak çevrimiçi para kazanmanın akıllı bir yoludur . Kullanıcılarınız izleme bağlantınızla bir satın alma yaptığında, bir komisyon kazanırsınız (bu bir kazanç kazanır).

Bu yazıda, WordPress için en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçları ve eklentileri hakkındaki seçtiğimiz listeyi paylaşacağız.

WordPress için En İyi Ortaklık Pazarlama Araçları ve Eklentileri

En İyi Ortaklık Pazarlama Araçları ve Eklentileri

WordPress, ortak pazarlamacılar ve blogcular arasındaki en popüler web sitesi oluşturucusudur . Temel olarak, web sitenize daha fazla trafik getirirken , ortaklarınızı tanıtmak için en iyi eklentilere ve araçlara erişmenizi sağlamasıdır .

Bununla birlikte, çok fazla WordPress eklentisi bulunduğundan, yeni başlayanlar hangi eklentileri ve araçları kullanmaları gerektiği konusunda kafayı karıştırıyor?

Bu yüzden araştırmayı sizin için yaptık… ve bizim için web sitemizi kısmen bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla para kazandık.

Deneyimlerimize göre, aşağıdakileri yapmanıza yardımcı olacak araçlara ihtiyacınız olacak:

  • Makalelerinize kolayca ortak bağlantılar ekleyin
  • WordPress içindeki bağlı kuruluş bağlantılarını yönetin ve kaydedin
  • Sosyal medya ve podcast’ler için paylaşılabilir ortak bağlantılar oluşturun
  • İzleyicilerinizi büyütün ve sadık bir takip edin
  • En iyi bağlı kuruluş kampanyalarınızın performansını izleyin

Olduğu söyleniyor, işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçlarına ve eklentilerine bir göz atalım.

1. Pretty Links

Güzel Bağlantılar

Pretty Links , 200.000’den fazla web sitesinin güvendiği WordPress için popüler bir ortak bağlantı yönetimi eklentisidir.

WordPress yayınlarınıza kolayca bağlantı eklemenizi, podcast’ler / sosyal medya, pelerin bağlı kuruluş bağlantıları ve daha fazlası için kısa ve akılda kalıcı ortak URL’ler oluşturmanızı sağlar.

Ayrıca, belirli anahtar kelimeler için otomatik olarak ortak bağlantılar eklemek üzere otomatik bağlantı özelliğini de etkinleştirebilirsiniz. Eklenti, eğer bir ortak link 404 hatası veriyorsa kullanışlı olan yönlendirmeleri ayarlamanıza izin verir .

Güzel Bağlantılar, WordPress yönetici panelinizde ayrıntılı bağlantı raporları gösterir. Bu, hangi bağlı kuruluş bağlantılarının web sitenizde daha iyi olduğunu görmenizi sağlar.

2. ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates , WordPress için güçlü bir ortak bağlantı yönetimi aracıdır. WordPress admin dashboard içindeki bağlı kuruluş bağlantılarınızı kolayca yönetmenizi sağlar.

Bağlantılara hızlıca bağlantılar, gizli bağlantılar, bağlı kuruluş bağlantılarını otomatik olarak ekleyebilir ve hatta her bağlantının sitenizde nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. Ayrıca, bağlantılarınızı kategoriler halinde sıralayabilirsiniz; bu, bağlı ortaklarınızı düzenlemenizi kolaylaştırır.

Listemizdeki ilk iki noktanın bağlantı yönetimi eklentileri tarafından alınmasının nedeni bu kadar önemli. Pretty Links veya Susuz Ortaklar seçmeniz gerekir.

3. MonsterInsights

MonsterInsights

Akıllı bir ortak pazarlamacı olarak, hangi makalelerin daha fazla trafik aldığını, kullanıcıların nereden geldiğini ve web sitenizi görüntülerken ne yaptıklarını bilmeniz gerekir.

MonsterInsights’ın girdiği yer burasıdır . WordPress (2 milyon web sitesi tarafından güvenilen) için en iyi Google Analytics eklentisidir. WordPress panonuzda işlem yapılabilir bilgiler ve web analitiği raporları gösterir.

MonsterInsights, bağlı kuruluş bağlantılarınızı otomatik olarak izlemenizi süper kolaylaştırır . URL tıklamalarını, afiş reklamlarını ve diğer giden bağlantıları izlemenize yardımcı olan bir bağlantı izleme özelliği ile birlikte gelir. Daha kapsamlı bir analiz elde etmek için bunu sayfa bilgileri ve diğer raporlarla birleştirebilirsiniz.

MonsterInsights kullanıcı dostu ve kurulumu kolaydır. Ayrıntılı talimatlar için Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyeceğinize ilişkin başlangıç ​​kılavuzumuza bakın .

4. RafflePress

RafflePress

RafflePress , piyasadaki en iyi WordPress hediye eklentisidir . Hızlı bir şekilde çok fazla trafik çekmenize yardımcı olan web sitenizde viral hediye ve yarışmalar oluşturmanıza olanak sağlar.

Çok ilgi çekici hediye kampanyaları oluşturmak için bir sürükle ve bırak hediye oluşturucusuyla birlikte gelir. Bu, belirli bağlı kuruluş ürünlerini tanıtan kampanyalar yayınlamanıza, mevsimsel kampanyalar düzenlemenize veya e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur .

Daha fazla ayrıntı için RafflePress incelememizi çok yakında yayınlayacağız ve WordPress’teki ilk hediye veya yarışmanızı yapın .

5.Constat Contact

Sürekli İletişim

Sürekli İletişim , internetteki en iyi e-posta pazarlama hizmetidir . Web sitenizi ziyaret ettikten sonra bile, web sitenizi ziyaret edenlerle bağlantıda kalmanızı sağlar.

Kolayca bir e-posta bülteni oluşturabilir, e- posta kampanyaları çalıştırabilir ve abonelerinizi platformlarıyla büyütebilirsiniz.

Sürükle ve bırak e-posta oluşturucusunu tonlarca şablon kullanarak, saniyeler içinde güzel e-posta kampanyaları oluşturabilirsiniz. İştirakçi ortaklarınızı, iştirakçi kazancınızı web sitenizin dışında büyütmek için başka bir kanal açan bülteniniz aracılığıyla terfi ettirebilirsiniz.

Sürekli İletişim , kampanyalarınızın nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı istatistikler sağlar ve kullanıcılarınızın daha ilgi çekici bulduğu biçimi görmek için A / B testini çalıştırabilirsiniz.

Alternatif: SendinBlue / ConvertKit

6. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster , piyasadaki en iyi müşteri adayı oluşturma ve dönüştürme optimizasyon aracıdır. Terkedilmiş ziyaretçilerinizi abonelere ve müşterilere dönüştürmek için güçlü bir Exit-Intent® teknolojisi ile birlikte gelir .

OptinMonster’ı, lightbox pop – up’larına , giriş kayıt formlarına, kenar çubuğu formlarına, kayan çubuklara ve diğerlerine ortak bağlantılar eklemek için kullanabilirsiniz .

Her tercih, bağlı kuruluş komisyonunuzu en üst düzeye çıkarmak, web sitesi ziyaretçilerini abonelere dönüştürmek, kullanıcıları meşgul etmek ve sitenizde daha fazla zaman harcamak için yeni fırsatlar yaratmanıza olanak tanır.

OptinMonster, split testler yapmanıza ve e-posta kayıt oranlarınızı artırmanıza olanak sağlar. WordPress’te e-posta listenizi nasıl oluşturacağınıza dair kılavuzumuzu gözden geçirmelisiniz .

7. WP RSS Toplayıcı

WP RSS Toplayıcı

WP RSS Toplayıcı , popüler bir WordPress RSS eklentisidir. Bağlı kuruluş ağlarındaki içerikleri WordPress sitenize getirmek için idealdir. Bir ortaklık toplayıcısı, haber küratörü olarak kullanabilir ve ortaklık kazancınızı artırmak için orijinal içeriğinizle birleştirebilirsiniz.

Güçlü eklentileriyle, bağlı kuruluş ağlarınızla otomatik bloglar kurabilirsiniz. Ürünleri otomatik olarak WordPress blogunuza gönderi olarak getirir ve bu orijinalleri kendi orijinal içeriğinizi eklemek için düzenleyebilirsiniz.

8. SEMRush

SEMRush

SEMRush , piyasadaki en iyi SEO araçlarından biridir . İçerik yaratıcıları için eksiksiz bir SEO ve pazarlama aracıdır ve bağlı kuruluş pazarlamacıları için oldukça etkilidir.

Anahtar kelimeleri izlemenize, yeni fikirler bulmanıza, anahtar kelime sıralamanızı ve daha fazlasını görmenize olanak tanıyan inanılmaz derecede güçlü bir anahtar kelime araştırma aracıyla birlikte gelir .

Rakip analizi yapmak ve rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için sıralamada olduğunu görmek için bunu kullanabilirsiniz. SEMRush daha sonra SEO yazma yardımcısı aracıyla arama sıralamasında onları yenmek için eyleme geçirilebilir ipuçları sunar .

Rakipleriniz arasında hangi bağlı kuruluş ürünlerinin popüler olduğunu görmek, yeni bağlı ortaklar bulmak veya tanıtmak için yeni niş ürünler bulmak için aynı anahtar kelime araştırma ve rekabet analizi araçlarını kullanabilirsiniz.

Alternatif: Ahrefs

9. WPForms

WPForms

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress iletişim formu eklentisidir . Kolayca web sitenizde her türlü formları oluşturmak için bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte geliyor.

Bir ortaklık kayıt formu oluşturmak ve potansiyel iş ortaklarının web sitenize ortak istekleri göndermesine izin vermek için WPForms yazılımını kullanabilirsiniz. Kullanıcılarınıza otomatik olarak yanıtlar göndermek için Constant Contact gibi popüler servislerle bütünleşir.

WPForms ayrıca bir kullanıcı kayıt formu , bir kayıt formu, bir anket / anket formu ve daha fazlası için önceden oluşturulmuş çoklu şablonlar sunar .

10. AdSanity

AdSanity

AdSanity , WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentisidir . Reklam banner’larını web sitenizin üst kısmına, kenar çubuğuna ve altbilgisine yerleştirmek için güçlü görüntüleme seçenekleriyle birlikte gelir.

Eklenti, reklamlarınıza ortaklık bağlantıları eklemenizi ve daha fazla tıklama almanızı sağlar. Yayınlama seçenekleriyle, reklam ortaklarının başlangıç ​​ve bitiş tarihini de belirleyebilirsiniz. Böylece ortak iş ortaklarınızdan özel teklifler alabilirsiniz.

Google AdSense’i ve diğer reklam programlarını da gelirlerini artırmak için kullanan web sitesi sahipleri için mükemmel bir araçtır . Reklam kodunu web sitenize kolayca yerleştirebilir ve WordPress tema dosyalarını düzenlemeden reklamları dinamik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Tek tek reklamlar için tam grafik istatistikler gösterir, böylece hangi reklam yerleşiminin web sitenizde iyi performans gösterdiğini bilirsiniz. Belirli reklamlara ilişkin özel raporları görüntülemek için bir tarih aralığı da seçebilirsiniz.

Bonus: Satış Ortaklığı Royale

Ortaklık Royale

Affiliate Royale , kendi affiliate programına başlamak isteyen işletmeler için güçlü bir affiliate takip ve yönetim aracıdır.

Ortaklık programınızı birkaç dakika içinde ayarlamak için kullanabilirsiniz. Satış Ortaklığı Royale ile satış ortaklığı tıklamalarını, satışlarını ve ödemelerini izleyebilirsiniz.

MemberPress , PayPal, WooCommerce , Authorize.net ve daha fazlası gibi popüler platformlarla oldukça uyumludur .

Alternatif: Ortak Kuruluş

Umarız bu makale WordPress için en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçlarını ve eklentilerini bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca , web sitenizi büyütmek için  en iyi WordPress eklentileri için seçtiğimiz listemizi kontrol etmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!