Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Blogcular, Pazarlamacılar ve İşletmeler için En İyi 7 Video Hosting Sitesi

Blogcular, pazarlamacılar ve iş siteleri için en iyi video barındırma sitelerini mi arıyorsunuz?

Videoları doğrudan web sitenize yüklemek çok fazla sunucu kaynağı gerektirir. Bu nedenle akıllı işletme sahiplerinin video yüklemek için video barındırma siteleri kullanması ve daha sonra performansı etkilemeden bu videoları WordPress’e kolayca gömmesidir.

Bu yazıda, blogcular, pazarlamacılar ve işletme sahipleri için en iyi video barındırma sitelerinden bazılarını paylaşacağız.

Blogcular için en iyi video barındırma siteleri

Neden Video Hosting Siteleri Kullanmalı?

Videolar en ilgi çekici içerik biçimidir ve dönüşümler için oldukça etkilidirler. Ancak, aynı zamanda çok fazla alan ve bant genişliği alırlar.

WordPress, web sitenize video yüklemenizi sağlar. Ancak, video sunmak için gerçekten optimize edilmemiştir. Bu video oynatmayı etkiler ve kötü bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Bunun dışında, videolar web sitenizi yavaşlatan daha fazla WordPress barındırma kaynağı kullanır. Eğer biri paylaşılan barındırma , daha sonra barındırma sağlayıcı hatta diğer sitelere etkilemesini durdurmak için hesabınızı sonlandırabilir.

Bu sorunlar nedeniyle, WordPress’e video eklemek için bir video barındırma sitesi kullanmanızı öneririz. Video dosyaları sunmak için daha fazla sunucu kaynağına sahiptirler ve WordPress performansı hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Daha da önemlisi, ziyaretçilerinizin internet hızına bağlı olarak daha iyi bir izleme deneyimi sağlamak için video kalitesini otomatik olarak ayarlarlar.

Daha fazla bilgi edinmek için neden hiçbir zaman WordPress’e video yüklememelisiniz hakkındaki kılavuzumuza bakın .

WordPress, web sitenize video yerleştirmeyi çok kolaylaştırır.

Olduğu söyleniyor, kullanabileceğiniz en iyi video barındırma sitelerine bir göz atalım.

1. YouTube

Youtube

YouTube, internetteki en popüler video barındırma web sitesidir. Video yüklemenizi, kanal oluşturmanızı ve bir takip oluşturmanızı sağlar.

Bir pazarlamacı ve işletme sahibi olarak, YouTube’un devasa potansiyelinden yararlanmak istiyorsunuz. Aynı zamanda dünyanın en popüler ikinci arama motoru ve 1.9 milyar aktif kullanıcısı olan en büyük ikinci sosyal medya sitesidir.

Kanalınızı izleyerek bir YouTube oluşturabilir, yeni bir kitle bulabilir, video arama sonuçlarında yer alabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

YouTube’da videolarınızdan çevrimiçi para kazanmak için katılabileceğiniz bir Ortaklar Programı vardır. Bu program aynı zamanda size analitik, daha uzun videolar ve video düzenleme araçları gibi daha fazla avantaj sunar.

Furkansaglam.com’da, WordPress video eğitimlerimizi yüklemek için YouTube kullanıyoruz. Check out YouTube’da Furkan Saglam kanalı bizim web fazla abone ve ziyaretçi elde etmek için kullanmamalısınız nasıl olduğunu görmek için.

2. Vimeo

Vimeo

Vimeo , blogcular, pazarlamacılar ve işletmeler için mükemmel bir video barındırma ve akış sitesidir. Size ücretsiz video yüklemek için sınırlı bir barındırma alanı verir. Ancak, sınırsız bant genişliği ve reklamsız görüntüleme, tüm videolar için anahtar öneme sahiptir.

Büyük videolar yüklemek için çok uygun bir premium plan satın almanız gerekir (yılda 84 $). Ücretli planlar ayrıca gizlilik seçenekleri, video düzenleme araçları, müşteri desteği, şifre koruması, ilgili videolar ve Google Analytics’i içerir.

Premium üyeler, Vimeo videonuzdan çevrimiçi para kazanmak için video da satabilir veya kiralayabilir .

Vimeo’yu sadece özel üyelerimiz için özel videolar sunmak için kullanıyoruz. Bir üyelik siteniz varsa veya çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak istiyorsanız , Vimeo mükemmel bir seçenektir.

3. Jetpack Video

Jetpack Video

Jetpack ayrıca bir video barındırma özelliği içeren popüler bir eklenti paketidir. Jetpack video birinci sınıf bir video barındırma hizmetidir ve ücretli bir Jetpack abonelik planı gerektirir.

Tamamen reklam içermez ve diğer web sitelerinden gelen ilgili videoları videolarınızda göstermez.

Daha hızlı teslimat ve akış deneyimi için Jetpack fotoğrafları tarafından kullanılan aynı içerik dağıtım ağını kullanır. Ayrıca gizlilik ayarları, analitik, çoklu video formatları ve daha fazlasını içerir.

4. Wistia

Wistia

Wistia, pazarlamacılar ve işletmeler için profesyonel bir video barındırma sitesidir. Ücretsiz hesap, özel küçük resim, Wistia markalı video oynatıcı, şifre koruması, gizlilik ayarları ve daha fazlası gibi özelliklere sahip 3 video sınırına sahiptir.

Daha fazla video yüklemek için premium planlarına ihtiyacınız olacak. Ücretli sürüm, Wistia’nın markasını video oynatıcıdan kaldırmanıza olanak tanır. Ayrıca, izleyici geçmişi, trend grafikleri, harekete geçirme ifadeleri düğmeleri, ilgili videolar ve ek açıklamalar ile birlikte gelir.

Constant Contact , Drip , AWeber , Hubspot, Google Analytics ve diğerleri gibi e-posta pazarlama hizmetleri ve CRM yazılımı ile güçlü entegrasyonlara sahiptir .

5. Vidyard

Vidyard

Vidyard büyük işletmeler ve profesyoneller için üst düzey bir video barındırma sitesidir. Videolarınızı tanıtmak için premium içerik pazarlama araçları içerir .

Çoklu video oynatıcı stilleri ve özel düzenleme seçenekleri ile birlikte gelir. Harekete geçirme düğmeleriyle video yükleyebilir ve hangisinin en iyi sonuç verdiğini görmek için video küçük resimlerine karşı A / B testi gerçekleştirebilirsiniz.

Vidyard, videolarınızı geliştirmek için görüntüleyici geçmişi, katılım ve daha fazlasını içeren güçlü ve ayrıntılı analizler sunar.

6. Dailymotion

Dailymotion

Dailymotion, pazarlama ve iş videolarınızı yüklemek için kullanabileceğiniz başka bir popüler video barındırma sitesidir. Sınırsız bant genişliği ve depolama, özellikli videolar, gizlilik ayarları, video oynatıcı ve daha fazlası gibi özelliklere sahip ücretsiz bir ortak hesabı var.

Bir günde birkaç video yüklemenize olanak tanır ve tüm oynatma listelerini yüklemek için sürükle ve bırak özelliğini de kullanabilirsiniz. Videolarınızı, SEO için başlık, açıklama ve etiketler ekleyerek optimize edebilirsiniz.

DailyMotion ayrıca, para kazanabileceğiniz ve ortak olarak daha fazla özellik alabileceğiniz bir para kazanma programı sunar.

7. SproutVideo

SproutVideo

SproutVideo, blogcular, pazarlamacılar ve işletmeler için ücretli bir video barındırma sitesidir. Video oynatıcıyı ve özelliklerini test edebileceğiniz ücretsiz bir deneme hesabı var. Ücretsiz sürüm sınırlı seçeneklere sahip olsa da tüm ayarlara erişmek için yükseltme yapmanız gerekir.

Dikkate değer özelliklerden bazıları video temaları, düzenler, video analitiği, sosyal paylaşım düğmeleri , harekete geçirme ifadesi yerleştirme ve görüntüleyici etkileşimi geçmişini içerir.

Her video için yerleştirme kodunu almanız ve video kodu eklemek için Özel HTML bloğunu kullanmanız gerekir.

Bu makalenin, blogunuz veya işletme web siteniz için en iyi video barındırma sitelerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca , yeni başlayanlar için adım adım WordPress SEO rehberini ve iş web siteleri için en iyi WordPress eklentilerini uzman bir şekilde görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!