En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

İşletme Web Siteleri için Kullanılması Gereken 25 WordPress Eklentisi

İşletmenizi 2019’da bir üst seviyeye çıkarmak için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz?

Seçim yapabileceğiniz 54.000’den fazla WordPress eklentisi var. Bu, yeni kullanıcıların web siteleri için doğru eklentiyi bulmalarını çok zorlaştırıyor.

Okuyuculardan SEO, sosyal medya, yedekleme, hız vb. İçin en iyi WordPress eklentisi önerileri sorulur.

En büyük WordPress kaynak sitesi olan uzmanlarımız her yıl binden fazla ücretsiz ve premium WordPress eklentisini test ediyor, böylece kullanıcılarımızın (sizin) en iyi çözümleri bulmasını kolaylaştırabiliriz.

Doğru WordPress eklentileri ve araçlarına sahip olmak, çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Bu makalede, 2019’daki işletme web siteleri için sahip olması gereken WordPress eklentileri konusunda uzman seçimimizi paylaştık.

İşletme web siteleri için WordPress eklentisi olmalı

Not: Bunlar, yeni bir blog başlattığımızda veya kendi işlerimiz için yeni bir web sitesi oluşturduğumuzda ekibimizin yüklediği eklentilerdir .

1. WPForms

WPForms

Her web sitesinin bir iletişim formu olması gerekir, çünkü ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. WPForms, WordPress için en kullanıcı dostu iletişim formu eklentisidir.

Bu sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu, kolayca
birkaç tıklamayla iletişim formları, e-posta aboneliği formları, çevrimiçi sipariş formları, ödeme formları, anketler, anketler ve diğer tüm çevrimiçi form türlerini kolayca oluşturmanıza olanak sağlar .

WPForms, tüm popüler pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir, böylece 5 dakikadan daha kısa sürede güçlü formlar oluşturabilirsiniz.

Özel WordPress kullanıcı kayıt formu ve giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olacak seçeneklerle birlikte gelir.

WPBeginner web sitesinde ve diğer tüm web sitelerinde WPForms kullanıyoruz. Ama biz yalnız değiliz. 2 milyondan fazla web sitesi WPForms kullanıyor ve 2 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak 5 yıldız üzerinden ortalama 4,9 puan aldı.

Basit bir çözüm arayanlar için ücretsiz bir WPForms Lite sürümü mevcut.

İşinizi büyütmeyi ciddi bir şekilde arıyorsanız, Pro sürümünü almanızı öneririz, çünkü müşteri adayı oluşturma çabalarınızı artırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir. Satın alma işleminizden% 50 indirim almak için bu WPForms kuponunu kullanın .

2. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics’e “doğru şekilde” bağlamanıza olanak sağlar, böylece insanların web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını tam olarak görebilirsiniz.

En iyi bölüm, WordPress panonuzun içinde önemli olan tüm önemli istatistikleri size göstermesidir.

Trafiğinizi, abonelerinizi ve gelirinizi artırmak için web sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz. Google Analytics’in WordPress’e nasıl yükleneceği , e-Ticaret izlemesini etkinleştirmek için Google Analytics’in nasıl kullanılacağı ve kullanıcının katılımının nasıl izleneceği hakkında ayrıntılı kılavuzlarımız bulunmaktadır .

MonsterInsights ücretsiz bir sürüme sahip , ancak gerçek gücü yalnızca Pro sürüme yükselttiğiniz zaman açıyor.

MonsterInsights, 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

3. Yoast SEO

Yoast SEO

SEO, arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi almanıza yardımcı olur. WordPress SEO dışında olduğu halde, SEO en iyi uygulamalarını kullanarak web sitenizin trafiğini artırmak için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Yoast SEO, tüm zamanların en popüler WordPress eklentisidir. Tüm WordPress SEO eklentileri dışında, Yoast, sayfa SEO’nuzu geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellik ve araçlarla en kapsamlı çözümü sunar.

Meta etiketler eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, sitenizi Google Arama Konsoluna bağlamanıza, sosyal medya için optimize etmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olur .

Yoast, son derece yardımcı olan 301 yönlendirmeleri kolayca oluşturmanıza izin veren güçlü bir Yönlendirme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, URL’lerin değişimini de algılar ve otomatik yönlendirmeler oluşturur, böylece web sitenizde herhangi bir kopuk bağlantı yoktur.

Web sitenizde eksiksiz SEO kurulumu için, adım adım talimatlarla yeni başlayanlar için en son WordPress SEO eğitimimizi takip edin .

4. Sabit İletişim

Sürekli İletişim

E-posta, bir işletme sahibi olarak hizmetinizde olan en etkili ve en güvenilir pazarlama aracıdır. Web sitenizi terk ettikten sonra bile kullanıcılarınızla bağlantıda kalmanıza olanak tanır. Bu nedenle, her işletme sahibine derhal bir e-posta listesi oluşturmaya başlamalarını öneriyoruz .

Sürekli İletişim , dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir.

Platformları bir e-posta listeleri oluşturmanıza ve abonelerinize güzel e-posta bültenleri göndermenize olanak sağlar.

Teknik olmayan kullanıcılar için hızlı ve kolay kurulum. Ayrıca, OptinMonster ve WPForms gibi WordPress için popüler lider oluşturma eklentileriyle de iyi çalışır.

Alternatifler: SendinBlue ve ConvertKit daha gelişmiş bir şey istiyorsanız iyi bir alternatif, ancak daha pahalı.

5. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster, piyasadaki en popüler dönüşüm oranı optimizasyon yazılımıdır. Terkedilmiş web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine ve müşterilerine dönüştürmenize olanak tanır.

Bu WordPress eklentisi ve uygulama hızlı, daha fazla e-posta abone almanıza yardımcı olur.

OptinMonster, sürükle ve bırak oluşturucusuyla kolayca özelleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş, yüksek dönüştürme özellikli formlarla birlikte gelir. Güçlü görüntü hedefleme özellikleri, her bir kullanıcı için kampanyaları kişiselleştirmenize olanak sağlar, böylece doğru mesajı doğru zamanda gösterebilirsiniz.

Blogcular, iş siteleri ve e-ticaret web siteleri için harika bir çözüm. Temel olarak web sitesi trafiğinizden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, OptinMonster’a ihtiyacınız var.

Terkedilmiş alışveriş sepeti satışlarını kurtarmanıza , web sitesi ziyaretçilerini dönüştürmenize ve e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur . OptinMonster’ı kullanarak diğer işletmelerin ne kadar başarılı olduklarını görmek için bu vaka çalışmalarını okuyun .

OptinMonster’ı WPBeginner ve diğer web sitelerinde kullanıyoruz.

6. Sucuri

Sucuri

Tüm çevrimiçi işletme sahipleri için güvenlik en yüksek öncelik olmalıdır. Sucuri , muhtemelen siteniz için alabileceğiniz en iyi korumalardan biri olan bir WordPress güvenlik eklentisi ve web uygulaması güvenlik duvarı sunar .

Sitenizi DDoS, kötü amaçlı yazılım tehditleri, XSS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve temel olarak diğer tüm saldırı türlerinden izler ve korurlar. Web sitenizde bir güvenlik duvarı yoksa, bugün bir tane eklemeniz gerekir.

Web sitenizin güvenliğini nasıl güçlendireceğiniz ve işinizi nasıl koruyacağınız konusunda daha fazla bilgi edinmek için, yeni başlayanlar için adım adım talimatlarla birlikte son WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın .

7. UpdraftPlus

UpdraftPlus

UpdraftPlus piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentisidir . Otomatik yedekleme yapmanızı ve bunları Google Drive, Dropbox, S3, Rackspace, FTP, e-posta ve daha fazlası gibi uzak bir yerde güvenle saklamanızı sağlar.

Ayrıca web sitenizi bir yedekten geri yüklemek süper kolaylaştırır. Temel eklentileri ücretsizdir, ancak ek özellikleri ve öncelikli desteği olan ücretli bir planları vardır.

Alternatif: BackupBuddy ve VaultPress (Jetpack Yedeklemeleri) de mükemmel çözümlerdir, ancak yalnızca ödenir.

8. WP Roketi

WP Roketi

WP Rocket, piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentisidir . Teknik beceri gerektirmeden WordPress web sitenizin hızını ve performansını anında geliştirmenize olanak sağlar .

Gzip sıkıştırma, sayfa önbelleği ve önbellek ön yüklemesi gibi önerilen WordPress önbelleğe alma ayarlarını otomatik olarak açar. Sayfa yükleme sürelerini daha da iyileştirmek için tembel yükleme görüntüleri, CDN desteği, DNS ön çekimi, küçültme ve diğerleri gibi isteğe bağlı özellikleri de açabilirsiniz.

WP-Rocket ayrıca, web sitenizi daha da hızlandırmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir resim optimizasyon hizmeti olan Imagify’ı sunar.

Bu, şu ana kadarki en kolay ve en yeni başlangıç ​​dostu önbellek eklentisidir. Tek dezavantajı sadece ödenmiş olmasıdır.

Alternatif: WP Süper Önbellek ücretsiz, ancak o kadar güçlü ya da kolay değil.

9. Kunduz Oluşturucu

Beaver Builder

Beaver Builder , WordPress için en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur . Web sitesi tasarımınızı kolayca kişiselleştirmenize ve herhangi bir kod yazmadan özel sayfa mizanpajları oluşturmanıza olanak sağlar.

İşletme sahipleri bunu seviyor çünkü birkaç dakika içinde bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan tamamen özel açılış sayfaları oluşturmalarını sağlıyor.

Alternatif: Divi eklentisi harika bir alternatif.

10. MemberPress

MemberPress

MemberPress , WordPress kullanarak çevrimiçi topluluklar ve üyelik siteleri oluşturmanıza olanak sağlar. Piyasadaki en iyi WordPress üyelik eklentisidir .

Abonelikler oluşturabilir ve içeriği abonelik planlarına göre kullanıcılarla kısıtlayabilirsiniz. Tüm popüler ödeme çözümleriyle çalışır ve WooCommerce kullanarak çevrimiçi mağazalarda güzelce oynar. Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te nasıl üyelik web sitesi yapılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

11. RafflePress

RafflePress

RafflePress , piyasadaki en iyi WordPress hediye eklentisidir. Viral hediyeler ve yarışmalarla anında daha fazla takipçi, e-posta abonesi ve web sitesi trafiği elde etmenizi sağlar.

Temel olarak, kullanıcılar Tweetleme, sosyal profilleri takip etme, e-posta bülteninize abone olma , bir arkadaşa gönderme vb. Gibi viral sosyal eylemler gerçekleştirerek bir yarışmaya veya hediyeye katılırlar .

RafflePress kolay bir sürükle ve bırak hediye oluşturucu ile birlikte geliyor. Sosyal profillerinizi, WordPress form eklentilerini ve tüm popüler pazarlama platformlarını ve CRM’leri kolayca bağlamanızı sağlar .

Dahili sahtekarlık koruması ve devasa sonuçlar doğurduğu kanıtlanmış hazır şablonlar ile birlikte gelir. Aynı zamanda daha az özellik içeren ücretsiz versiyon RafflePress lite’a sahiptir.

12. CSS Kahramanı

CSS Kahramanı

WordPress temaları, web sitenizin görsel görünümü için CSS’ye güvenmektedir. Temanıza özelleştirme yapmak istiyorsanız, CSS’yi öğrenmeniz gerekir. Bu, bir işletme sahibi için zaman alıcı olabilir.

CSS Hero , herhangi bir WordPress temasını tek bir kod satırı yazmadan özelleştirmenize olanak sağlayan bir WordPress eklentisidir. Daha fazla bilgi için CSS Kahramanının WordPress özelleştirmesini nasıl kolaylaştırdığını inceleyin .

Özel düzenler oluşturmanıza yardımcı olan BeaverBuilder gibi bir sürükle ve bırak sayfa üreticisi değil . Aksine, ihtiyaçlarınızı karşılamak için birkaç dakika içinde piyasada mevcut olan WordPress temasını özelleştirmenize yardımcı olur.

13. TohumProd

SeedProd

SeedProd en iyi WordPress bakım modudur ve web siteniz olmasa bile, müşteri adayları toplamanıza ve takipçilerinizi büyütmenize yardımcı olacak sayfa eklentisidir.

Siteniz yapım aşamasındaysa, yakında güzel açılış sayfaları oluşturmak için onu kullanabilirsiniz. E-posta pazarlama hizmetlerinizle entegrasyon, geri sayım sayacı, sosyal medya entegrasyonu ve aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce şablon gibi özellikler içerir.

14. LearnDash

LearnDash

LearnDash, WordPress web sitenizden çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için en iyi WordPress LMS eklentisidir . Dersinizi oluşturmak için hızlıca dersler, kısa sınavlar ve ödevler eklemenizi sağlayan bir sürükle ve bırak kurs kurucusu vardır.

Adım adım talimatlar için, LearnDash kullanarak WordPress’te nasıl çevrimiçi kurslar oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

15. G Suite

G Suite

G Suite, e-posta, belge, e-tablo vb. Gibi bir web uygulamaları paketidir. Google tarafından oluşturulan bu güçlü ofis uygulamaları kümesi daha ucuz, kullanımı kolay ve sorunsuzdur.

Yazılım lisansları, donanım, BT personelini işe alma, yedeklemeleri yönetme ve daha pek çok konuda tasarruf etmenizi sağlar. En önemlisi, profesyonel e-posta adreslerini Gmail’in içinde kendi işletme alan adınızla kullanmanızı sağlar .

Alternatif: WordPress barındırma sağlayıcınızdan ücretsiz bir işletme e-postasıda alabilirsiniz .

16. SEMRush

SEMRush

SEMRush, dijital pazarlama uzmanları ve işletme sahipleri için hepsi bir arada bir pazarlama aracıdır. SEO, ücretli trafik stratejisi, sosyal medya ve içerik ve PR stratejinizi geliştirmenize yardımcı olacak güçlü araçlarla birlikte gelir.

Ayrıca rakiplerinize rekabet zekası edinmenize yardımcı olur, böylece onları geçip sektörünüze hakim olabilirsiniz.

Bu yardımcı anahtar kelime araştırma yapmak , rakipler üzerinde, parça markası bahseder, casus, backlink denetim sosyal medya, reklam stratejisi analizi ve daha iyi performans gösteren yayınları keşfetmek.

Bu kısa paragraflar, SEMRush’un gerçek gücünü tanımlamak için yeterli değildir. Bu ciddi işletme sahipleri için listemizde bir zorunluluktur.

Alternatif: Ahrefs mükemmel bir alternatif.

17. LiveChat

Canlı sohbet

LiveChat Inc, işletmeler ve e-ticaret web siteleri için en iyi canlı sohbet destek yazılımıdır . Kullanımı çok kolaydır ve WordPress web sitenize hızlı bir şekilde canlı sohbet eklemenizi sağlar.

Özelleştirme seçenekleri ton vardır ve bir mobil uygulama ile birlikte gelir, böylece hareket halindeyken bağlantıda kalabilirsiniz.

Mevcut destek yazılımı, CRM, e-posta pazarlaması ve diğer araçlarla bütünleşir. En önemlisi, hızlı yükler ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar.

Alternatif: Sendinblue Sohbet , sohbeti, CRM, SMS, Facebook ve e-postaları tek bir platformda birbirine bağlamanızı sağlayan başka bir popüler hizmettir.

18. güzel bağlantılar pro

Güzel Bağlantılar Pro

Pretty Links Pro, WordPress için en iyi bağlantı yönetimi eklentilerinden biridir. Bağlı kuruluş bağlantılarınızı kolayca paylaşmanızı sağlarken, bağlı kuruluş bağlantılarınızı paylaşım için kısa ve unutulmaz kılmanızı sağlar.

Satış ortağı pazarlamacılar, pod yayıncıları, işletme sahipleri ve WordPress’te kolayca kısa URL’ler oluşturmak isteyen diğer kişiler için mükemmel bir araçtır.

19. Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar, web sitenize kolayca güzel sosyal paylaşım düğmeleri eklemenizi sağlayan en iyi WordPress sosyal medya eklentisidir .

Ayrıca, web sitenize sosyal kanıtlar eklemenize yardımcı olan paylaşım sayılarını da gösterir.

Kullanılabilir birçok ücretli çözüm olsa da, bu ücretsiz eklenti hepsini kod kalitesi ve performansıyla yener.

SharedCount’u web sitemizin çoğunda kullanıyoruz, çünkü yeni başlayanlar ve geliştiriciler için kullanıma hazır bir çözüm sunuyor.

20. WP Mail SMTP

WP Mail SMTP

Varsayılan olarak, WordPress e-posta göndermek için PHP posta işlevini kullanır. Sorun şu ki, WordPress barındırma şirketlerinin bu özellik ayarlarına uygun şekilde sahip olmaması veya kötüye kullanımı önlemek için engellemesi.

Bu, temelde siz ve kullanıcılarınızın WordPress sitenizden önemli e-posta bildirimleri alamayacağınız anlamına gelir.

WP Mail SMTP bu sorunu, uygun bir SMTP posta sunucusu kullanarak WordPress e-postaları göndererek çözer. Daha fazla bilgi için, WordPress’in e-posta göndermeme sorununu nasıl düzelttiği konusundaki makalemize bakın .

Profesyonel ipucu: WP Mail SMTP Pro adlı ücretli sürüm beyaz eldiven kurulumu ve daha pek çok özellik ile birlikte geliyor. Temel olarak, destek personeli SMTP servis sağlayıcınızı kullanmak için kuracak ve bağlayacaktır .

21. Üstbilgi ve Altbilgileri Ekleme

Üstbilgi ve Altbilgileri Ekleme

WordPress sitenizi yönetirken, bazen doğrulama, reklam yeniden hedefleme komut dosyaları vb. Eklemek için WordPress başlığınıza veya altbilginize kod parçacıkları eklemeniz gerekebilir.

Üstbilgi ve Altbilgi Ekleme, tema dosyalarınızı düzenlemeden WordPress sitenize kolayca kod parçacıkları eklemenizi sağlar. WordPress’te üstbilgi ve altbilgi kodunun nasıl ekleneceğine ilişkin kılavuzumuza bir göz atın .

Bu ücretsiz eklenti, işletme sahipleri için son derece kullanışlıdır.

22. WPML

WPML

Varsayılan olarak, WordPress çok dilli bir web sitesini kolayca oluşturmanıza izin vermez. Bu, farklı coğrafi bölgelerde çok dilli bir müşteri tabanına hizmet veren işletmeler için bir zorluktur.

Burası WPML’ye ihtiyacınız olacak . WordPress ile çok dilli web sitelerini kolayca oluşturmanıza olanak sağlayan çok dilli bir eklentidir .

Kullanımı çok kolaydır, SEO dostudur ve farklı dillerde kolayca içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

Alternatif: TranslatePress , hızlı büyüyen mükemmel bir alternatiftir.

23. WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce, 4 milyondan fazla web sitesinin kullandığı WordPress için en popüler e-ticaret eklentisidir .

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir .

Son birkaç yılda, WooCommerce, WordPress için en baskın e-ticaret eklentisi olarak kendisini kurdu. Artık özel WooCommerce hosting , WooCommerce temaları ve WooCommerce eklentileri bulunan bir WooCommerce ekosistemi var.

Tamamlayıcı eklenti : TrustPulse , sosyal güvence ve FOMO ile anında müşteri güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

Alternatif: BigCommerce , WordPress için tamamen barındırılan bir başsız e-ticaret platformudur. Ciddi mağaza sahipleri için yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük bakım sağlar.

24. Nextiva

Nextiva

Nextiva, özellikleri ve kullanım kolaylığı açısından en iyi işletme telefonu hizmetidir . Gelişmiş arama yönlendirme, sınırsız yurt içi arama, e-postaya veya metne sesli posta, çevrimiçi faks ve daha fazlasıyla birlikte gelen web siteniz için bir işletme telefonu numarası almanıza izin verir.

En iyi yanı, küçük işletmeler için mükemmel olan cep telefonu numaranızdan doğrudan iş telefon numaranızdan çağrılar almanızdır. Ayrıca çalışma saatlerini de ayarlayabilirsiniz, böylece tatil günlerinde veya çalışma saatlerinde rahatsız edilmezsiniz.

Platformları ayrıca CRM, canlı sohbet, çevrimiçi anketler ve diğer iletişim özellikleri sunar. Hepsini, küçük işletme sahiplerinin profesyoneller gibi her şeyi kolayca yönetmelerini kolaylaştıran web tabanlı basit bir yönetici panelinde yönetebilirsiniz.

Nextiva VOIP’i işimiz için kullanıyoruz, çünkü işinizle birlikte büyüyen en uygun fiyatlı ve en güvenilir iş telefonu hizmetlerinden biri.

Alternatif: RingCentral , bir başka şiddetle tavsiye edilen telefon servisi ve işletme voip sağlayıcısıdır .

Bonus Araçları

Yukarıda bahsettiğimiz en iyi 24 WordPress eklentisi ve aracı dışında, WordPress sitelerimizi daha iyi yönetmek için aşağıdaki araçları kullanıyor ve tavsiye ediyoruz:

  • Dilbilgisi – intihal dedektörü, kelime geliştirme ve daha fazlası ile birlikte gelen mükemmel dilbilgisi kontrol aracı.
  • PublishPress – bu eklenti, WordPress’teki editoryal iş akışımızı yönetmemizi kolaylaştırıyor .
  • Antispam Bee – Akismet ile birlikte kullanıldığında web sitenizdeki yorum spam’lerini azaltmak için mükemmel bir eklenti .
  • Adobe Photoshop – bu, makalelerimiz için blog küçük resimleri ve diğer resimler oluşturmamızı kolaylaştırır.
  • MaxCDN – bu, içeriğimizi birden fazla sunucuya coğrafi olarak dağıtarak web sitemizi hızlandırmamıza yardımcı oluyor (bkz: CDN nedir )
  • Envira Gallery – bu eklentiyi albümlerle daha iyi galeriler oluşturmamıza yardımcı olmak için kullanıyoruz.

Bu, işletme web siteleri için en iyi WordPress eklentileri listemizi sonlandırıyor.

İşinize bağlı olarak, listemizde belirtilen tüm WordPress eklentilerini ve araçlarını kullanmanız gerekmeyebilir, ancak okuyucularımızın bahsettiğimiz en az 15 ila 18 çözümü kullanması son derece yaygındır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!