En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

6 En iyi Sürükle ve Bırak WordPress Page Builders Karşılaştırılmış (2019)

WordPress sitenizi oluşturmanın ve özelleştirmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? WordPress sayfa oluşturucu eklentileri sürükle ve bırak kullanışlı hale geldi.

WordPress sayfa oluşturucuları, web sitesi düzeninizi herhangi bir kod yazmadan oluşturmanıza, düzenlemenize ve özelleştirmenize olanak sağlar. Bu yazıda, WordPress için en iyi 6 sürükle ve bırak sayfası oluşturucusunu karşılaştıracağız.

WordPress için Neden Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucusu Kullanılıyor?

Bir blogu başlatırken , birçok yeni başlayanlar WordPress sayfa düzenlerini özelleştirmeyi zor buluyorlar.

Pek çok premium WordPress teması farklı sayfa düzenleriyle gelirken, çoğu kodu bilmeyen (HTML / CSS) bir kişi için özelleştirmek çok zor.

Bu nedenle kullanıcılar bize sık sık: “WordPress’i sürükle ve bırak yöntemini nasıl yapabiliriz?” Veya “WordPress için kolay sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu var mı?” Gibi sorular soruyorlar.

Biz geçiş insanlarla konuşurken Weebly WordPress veya gelen Wix WordPress , onların en yaygın yanıttır: “Ben WordPress bir sürükle vardı ve bırak web builder diliyorum”.

Eh, WordPress için birkaç büyük sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentileri bulunmaktadır. Tek bir kod satırı yazmadan WordPress’te tamamen özel web sitesi tasarımları oluşturmanıza olanak sağlar.

Piyasada pek çok farklı WordPress sayfa oluşturucu eklentisi bulunduğundan, en iyi WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırmaya ve sıralamaya karar verdik, böylece ihtiyacınız için doğru çözümü seçebilirsiniz.

Bu WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırmak için kriterlerimiz: kullanım kolaylığı , esneklik ve tasarım çıktısı .

Bunu söyledikten sonra, pazardaki WordPress için en iyi sayfa oluşturuculara bir göz atalım.

1.Beaverbuilder

Beaver Builder en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi

Beaver Builder , WordPress için premium bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisidir. Kanımızca, piyasadaki en iyi WordPress sayfa oluşturucusudur.

Son derece hızlıdır ve arayüzlerini hızlı bir şekilde tanımanıza yardımcı olmak için yerleşik bir tur ile birlikte gelir.

Beaver Builder , canlı bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte geliyor. Öğeleri ekledikçe, yalnızca sağ kenar çubuğundaki öğeleri sürükleyip sayfanıza bırakarak değişiklikleri görebilirsiniz. Özelliklerini düzenlemek için sayfadaki herhangi bir öğeye tıklayabilirsiniz.

Sürgü , atlıkarınca, arka planlar, içerik blokları, düğmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen hemen istediğiniz her şeyi eklemenizi sağlayan modüller vardır .

Ayrıca, çarpıcı web sitesi düzenleri oluşturmayı süper kolay ve süper hızlı yapan açılış sayfalarına yönelik 30’un üzerinde zarif tasarımlı şablonla birlikte gelir.

Beaver Builder’ı çok acemi dostu buluyoruz.

Yeni WordPress sürümüyle uyumlu olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Evet öyle.

Beaver Builder, Gutenberg projesi boyunca iyi güncellendi. Bu yüzden, yeni Gutenberg editörünüzle iyi çalışır.

Fiyatlandırma: Sınırsız Siteler için 99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

Sınıfımız: A +

İnceleme: Beaver Builder , piyasadaki en kolay sayfa oluşturucu seçeneğidir. Başlamanıza yardımcı olacak önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte gelir. Her küçük ayrıntıyı özelleştirme yeteneği onu WordPress kullanıcıları için mükemmel bir çözüm haline getirir.

2. Divi

Divi Builder WordPress Page Builder eklentisini Sürükle ve Bırak

Divi bir sürükle ve bırak teması ve WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Kullanımı son derece kolaydır ve farklı tür web siteleri için 20’den fazla düzen / şablonla birlikte gelir.

Beaver Builder gibi, Divi Builder da görsel bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur, gerçek bir WYSIWYG editörüdür (ne görürsen onu alırsın).

Doğrudan sayfanıza tıklayabilir ve tüm değişikliklerin gerçek zamanlı önizlemesiyle düzenlemeye başlayabilirsiniz. Yeni tasarımınızı görmek için kaydetmeniz ve önizlemenizi tıklamanız gerekmez.

Divi, düzeninizde herhangi bir yere sürükleyip bırakabileceğiniz 46 içerik modülü ile birlikte gelir. Bunları 3 bölüm, 20 satır türü olarak düzenleyebilir ve gelişmiş tasarım ayarlarını kullanarak her bir öğeyi özelleştirebilirsiniz.

Divi ile dakikalar içinde istediğiniz herhangi bir tür özel sayfa düzenini oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu Divi düzenlerini sitenizde daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Ayrıca bir düzeni bir Divi kurulumundan diğerine verebilirsiniz.

Divi Builder eklentisi Divi temasının bel kemiğidir, ancak diğer WordPress temalarıyla da uyumludur.

Hepsinden iyisi, Divi bu konudaki tüm seçeneklerden en iyi fiyata sahip. Tek bir fiyata, Divi temasını, Divi sayfa oluşturucu eklentisini ve diğer tüm Zarif Temaları ürünlerini alırsınız .

Bu, Divi temasını kullanabileceğiniz veya Divi Builder eklentisini başka bir temaya yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Fiyatlandırma: Yılda 89 $ ‘dan başlayan fiyatlarla (aynı zamanda ömür boyu planı da mevcut)

Sınıfımız: A

İnceleme: Divi harika bir Beaver Builder alternatifidir. Sınırsız tasarım olanakları ile güçlü bir sayfa oluşturucuya sahiptir. Çok sayıda içerik modülü, gerçekten istediğiniz herhangi bir web sitesi türünü oluşturmanıza olanak sağlar. Yaşam ömürleri planı, pazardaki en iyi fırsatlardan biri olmasını sağlıyor.

3. Elementor

Elementor WordPress Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu eklentisi

Elementor bir başka güçlü sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir.

Bu, canlı bir sayfa oluşturucu eklentisidir; bu, değişikliklerinizi Elementor ile düzenlerken canlı görmenizi sağlar . Basitçe bölümler oluşturarak başlayın ve her bölüm için sütun sayısını seçin.

Ardından widget’ları sol panelden bölümünüze sürükleyip bırakabilirsiniz. Elementor, en sık kullanılan web sitesi öğelerini içeren tonlarca widget ile birlikte gelir.

Temel resim ve metin widget’larından gelişmiş akordeonlara, kaydırıcılara, referanslara, simgelere, sosyal medyaya, sekmelere vb. Kadar. Her widget kendi ayarlarıyla gelir.

Elementor ayrıca diğer WordPress eklentileri tarafından oluşturulan widget’ları eklemenize izin verecektir .

Kendi düzeninizi oluşturmak istemiyor musunuz?

Elementor, sayfalarınıza kolayca ekleyebileceğiniz birçok kullanıma hazır şablonla birlikte gelir. Sayfadaki herhangi bir öğeyi düzenlemek, içeriği değiştirmek ve bitirdiniz.

Fiyatlandırma: Tek site lisansı için 49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

Sınıfımız: A

İnceleme: Elementor , WordPress için popüler bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Hızlı, kullanımı kolaydır ve özel bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz tonlarca modül / şablonla birlikte gelir.

4.Visual Composer

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu eklentisi

Görsel Besteci Web Sitesi Oluşturucu , hızlı bir şekilde özel web sitesi düzenleri oluşturmanıza yardımcı olan kullanıcı dostu bir WordPress web sitesi editörüdür.

Basit bir sürükle ve bırak oluşturucu, kutu dışı içerik öğeleri, profesyonel şablonlar ve bir web sitesi yapmak için güçlü özellikler barındırır .

Beaver Builder ve Divi’ye benzer şekilde, bir web sitesi tasarımı için gerçek ön uç düzenleme deneyimi de sağlar. Ama bu eklentiyle yapabileceğin daha çok şey var. Listedeki diğer eklentilerin aksine, Visual Composer Website Builder logonuzu, menülerinizi, başlıklarınızı, altbilgilerinizi, kenar çubuklarınızı vb. Düzenlemenizi sağlar.

Bu nedenle ekip, yalnızca bir sayfa oluşturucu yerine, web sitesi oluşturucu olarak adlandırmaya karar verir.

Eklenti, sayfanızdaki herhangi bir öğenin görünümünü özelleştirmek için güçlü tasarım seçeneklerine sahiptir. Paralaks, gradyan, slayt gösterisi, atlıkarınca, yakınlaştırma / uzaklaştırma, video, vb. Gibi şık arka planlar eklemek için kolay seçenekleriniz vardır. Ayrıca, sitenizde ızgara düzenleri oluşturmak için esnek satırlar ve sütunlarla birlikte gelir.

Visual Composer, tüm WordPress temalarıyla uyumludur. Bu, Visual Composer ile oluşturduğunuz özel düzenleri kaybetmeden temalarınızı değiştirmenize olanak sağlar.

Ayrıca yeni Gutenberg editörü, Google Fonts ve Yoast SEO için destek içerir.

Görsel Besteci, profesyoneller için tasarlanmıştır ve tasarımınız boyunca tutarlılık için aynı renk paletini kolayca kullanmanıza olanak tanıyan renk seçeneklerinizi hatırlama gibi ayrıntılara dikkatleri açıktır.

Fiyatlandırma: Bir Site Lisansı İçin $ 59

Sınıfımız: A-

Gözden Geçirme: Görsel Besteci , yeni başlayanlar için bir web sitesi başlatmak için harika bir eklentidir. Web sitesi yapımı için basit bir şekilde güçlü özellikler sunar. Web sitesi düzenleme gerçek ön uç sürükle ve bırak editörü ile süper basittir.

5. Themify Builder

WordPress için Tema Oluşturucu Eklentisi

Themify , tüm WordPress temalarına sahip yerleşik bir Themify oluşturucusunu sunan popüler bir WordPress tema mağazasıdır. Themify olmayan diğer WordPress temaları için, Themify Page Builder eklentisini alabilirsiniz.

Bu basit ve son derece sezgisel sayfa oluşturucu, sayfalarınıza veya yayınlarınıza ekleyebileceğiniz birkaç kullanıma hazır modülle birlikte gelir. Bu modüllerin çoğu, genellikle ayrı WordPress eklentileri kurmanızı gerektirir.

Eklenti, spor salonu, restoran, portföy, müzik, fotoğrafçılık ve çevrimiçi mağazalar gibi farklı endüstriler için 40’dan fazla önceden tasarlanmış düzen içeriyor .

Tek bir tıklamayla mizanpajı içe aktarabilir, içeriğini değiştirebilir ve birkaç dakika içinde harika bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.

Themify Builder, sayfalarınızı yönetici alanından ve canlı sitenizden düzenlemenizi sağlar. Canlı düzenleme ile, değişikliklerin sitede nasıl görüneceğini tam olarak göreceksiniz.

Bunun dışında, Themify Builder, sayfanıza hızla uygulayabileceğiniz kullanıma hazır düzenlerle birlikte gelir.

Fiyatlandırma: $ 39 Builder Addon Bundle için (Çekirdek eklenti ücretsizdir)

Sınıfımız: B

Gözden Geçirme: Themify Builder , WordPress için güvenilir bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Oluşturucu gelecek vaat eden özelliklerle birlikte gelirken, yeni bir kullanıcıyı rahatsız edebilecek bir öğrenme eğrisi var.

6. SiteOrigin tarafından Sayfa Oluşturucu

SiteOrigin tarafından Sayfa Oluşturucu Eklentisi

Bir milyondan fazla aktif kurulumla Site Origin Sayfa Oluşturucu , piyasadaki popüler ücretsiz bir WordPress sayfa oluşturucusudur. Popülerliğinin temel nedenlerinden biri fiyattır (ücretsiz). Tamamen işlevsel ücretsiz bir eklenti olarak kullanılabilir.

Site Kaynağı Sayfa Oluşturucu kullanımı biraz karmaşıktır ve yeni kullanıcılar genellikle onu tanımak için mücadele eder. Ancak popülerliğinden dolayı listemize dahil etmek zorunda kaldık.

Bileşenler için, Site Origin Page Builder, WordPress widget’larını kullanmanızı sağlar. Kendi kendine ait birkaç widget ile birlikte gelir ve herhangi bir widget’ı indirip yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, yaptığınız değişiklikleri geri almak / tekrar yapmak için ileri geri geçiş yapmanızı sağlayan bir geçmiş aracıyla birlikte gelir. Bu büyük bir zaman tasarrufu ve değişiklikleri geri alabileceğinizi ve geri alabileceğinizi bilerek size huzur veriyor.

SiteOrigin eklentisi ve tüm widget’ları tamamen Gutenberg uyumludur. Ayrıca Gutenberg bloğu olarak kullanabileceğiniz yeni bir SiteOrigin düzen bloğu da bulunmaktadır.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Sınıfımız: C

Gözden Geçirme: Site Kaynağı Sayfa Oluşturucu , mizanpajları oluşturmak ve özelleştirmek için sürükle ve bırak arayüzüne sahip iyi bir ücretsiz eklentidir. Canlı düzenleme bu karşılaştırmada belirtilen diğer çözümlerle karşılaştırılabilir olmamasına rağmen.

Son Düşünceler: En İyi WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi

Farklı sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırdığımızda, bir şey çok netleşti. Beaver Builder ve Divi kesinlikle en iyi seçim.

Visual Composer , tam bir sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu sunan yakın üçüncü bir seçenektir.

Garantili destek ile birlikte piyasadaki en iyi çözümü elde etmek için biraz para harcamak sakıncası yoksa, o zaman bu üçünden birine geçin ve pişman olmayacaksınız.

Yeni WordPress Blok Düzenleyicisini Kullanıyorsam Hala Bir Sayfa Oluşturucusuna İhtiyacım Var mı?

Son zamanlarda bize bu soruyu soran çok sayıda kullanıcı alıyoruz.

Gutenberg olarak da bilinen WordPress blok düzenleyici resmen yeni varsayılan WordPress editörü olarak lanse edildi. Yeni düzenleyici, sayfalar ve yazılar oluşturmak için içerik öğeleri olan blokları kullanır.

Yüzeysel olarak, blok düzenleyici yukarıdaki WordPress sayfa üreticilerinin bazılarına benzer.

Gutenberg blokları en çok kullanılan

Bu nedenle WordPress’te Gutenberg ve sayfa kurucuları hakkında sıcak tartışmalar oluyor.

Gutenberg bir sayfa oluşturucu mu? Gutenberg blok düzenleyicisi WordPress sayfa kurucularının yerini alıyor mu? Yeni WordPress blok düzenleyicisini kullanıyorsam hala bir sayfa oluşturucusuna ihtiyacım var mı?

İlk iki soruya verilen cevap ‘Hayır, henüz değil.’

Ayrıca, tamamen özel WordPress tasarımları oluşturmak için kolay bir yol istiyorsanız, Evet, bir sayfa oluşturucusuna ihtiyacınız olacak.

Gutenberg, şu anki haliyle, bu “gerçek” WordPress sayfa oluşturucu eklentilerinin sunduğu güçlü özelliklerle eşleşmiyor.

Bunu söyledikten sonra, Gutenberg ile CSS Hero gibi bir eklenti kullanabilir ve muhtemelen gerçek bir sayfa oluşturucu kullanmadan kurtulabilirsiniz, ancak bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Okurlarımızın çoğu, hızlı ve kolay web sitesi özelleştirmesi için CSS Hero’yu kullanmayı seviyor.

Bu makalenin, siteniz için en iyi WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentilerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. En iyi WordPress iletişim formu eklentilerini bulmak için karşılaştırmamızı da görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!