En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress 5.2.2 indir


Siteleri Güvende Tutmak

Ünlü ve devrimci caz basçısı Jaco Pastorius’un onuruna “Jaco” adı verilen WordPress 5.2 sürümü, WordPress panonuza indirmek veya güncellemek için kullanılabilir. Bu güncellemedeki yeni özellikler, bir şeyler ters giderse sitenizi düzeltmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

Yapılandırma sorunlarını ve ölümcül hataları tanımlamak ve düzeltmek için daha sağlam araçlar var. Müşterilerinize yardımcı bir geliştirici olun veya sitenizi solo yönetin, bu araçlar ihtiyacınız olduğunda size doğru bilgileri edinmenize yardımcı olabilir.


Site Sağlık Kontrolü

5.1’de sunulan Site Sağlığı özelliklerine dayanarak , bu sürüm ortak yapılandırma sorunlarının hata ayıklamasını sağlamak için iki yeni sayfa ekler. Ayrıca, geliştiricilerin site sahipleri için hata ayıklama bilgileri içerebileceği bir alan da ekler.


PHP Hata Koruması

Yönetici odaklı bu güncelleştirme, geliştirici zamanına ihtiyaç duymadan ölümcül hataları güvenli bir şekilde gidermenizi veya yönetmenizi sağlar. “Beyaz ölüm ekranı” olarak daha iyi ele alınmasını ve hataya neden olan eklentileri veya temaları durduran kurtarma moduna girmenin bir yolunu sunar.

Herkes için İyileştirmeler


Erişilebilirlik Güncelleştirmeleri

Ekran okuyucular ve diğer yardımcı teknolojiler kullananlar için bağlamsal farkındalığı ve klavye gezinme akışını iyileştirmek için bazı değişiklikler birlikte çalışır.

Yeni Gösterge Tablosu Simgeleri

Instagram, BuddyPress için bir simgeler paketi ve global katılım için döndürülmüş Earth simgeleri dahil olmak üzere on üç yeni simge. Kontrol Panelinde onları bulun ve biraz eğlenin!

Eklenti Uyumluluk Kontrolleri

WordPress şimdi sitenizin PHP sürümünün kurulu eklentilerle uyumlu olup olmadığını otomatik olarak belirleyecektir. Eklenti, sitenizin şu anda kullandığından daha yüksek bir PHP sürümü gerektiriyorsa, WordPress, etkinleştirmenize izin vermeyerek olası uyumluluk hatalarını önler.


Geliştirici Mutluluğu

PHP Sürüm Bump

Asgari desteklenen PHP sürümü şimdi 5.6.20. WordPress 5.2 * ‘den itibaren, temalar ve eklentiler ad alanlarından, adsız işlevlerden ve daha fazlasından güvenle yararlanabilir!

Gizlilik Güncelleştirmeleri

Yeni bir tema sayfası şablonu, koşullu bir işlev ve iki CSS sınıfı, Gizlilik Politikası sayfasını tasarlamayı ve özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Yeni Vücut Kancası

5.2, temaların <body> öğesinin başındaki enjekte etme kodunu desteklemesini sağlayan bir wp_body_open kancası sunar.

JavaScript oluşturma

WordPress / Script paketine web paketi ve Babel konfigürasyonlarının eklenmesiyle, geliştiricilerin modern JavaScript yazmak için karmaşık derleme araçları kurma konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!