En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WooCommerce varyasyon nasıl oluşturulur ?

Woocommerce e-ticaret eklentisi ile ürünlerimize özellik seçtirme ve seçilen özelliklere göre fiyatlama yapmak için varyasyonlar oluşturabiliriz.  Daha sonra Ürünler > Nitelikler sayfasına geliyoruz.

Sol taraftaki “Yeni Nitelik Ekle” formundan İsim bölümüne “Renk” yazıyoruz ve Tür bölümünde nasıl bir nitelik ekleyecekseniz onu yazıyorsunuz temsili olarak “Color” seçeneğini oluşturdum ve seçiyorum.

Woocommerce varyasyon oluşturma 1

Niteliğimizi ekledikten sonra sağ taraftaki tabloya Renk niteliğimiz geliyor. Terimleri yapılandır linkine tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 2

Tıkladıktan sonra renklerimizi ekliyoruz. Ben mavi ve yeşil olarak 2 renk ekledim siz dilediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Dilerseniz eklediğiniz rengin sağ tarafındaki liste işaretini sürükleyerek sırasını değiştirmeniz mümkündür.

Woocommerce varyasyon oluşturma 3

Daha sonra varyasyon eklemek istediğimiz ürünün düzenleme sayfasına geliyoruz. Ürün verisi bölümünde Varyasyonlu ürün’ü seçiyoruz. Üstten “Özel ürün niteliği” bölümünden “Renk” seçeneğini seçip “Ekle” butonuna tıklıyoruz. “Varyasyonlar için kullanıldı” seçeneğini seçip “Tümünü Seç” diyerek bütün renkleri ekletmiş oluyoruz. “Nitelikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 4

Soldaki tablardan “Varyasyonlar” tabına geliyoruz. “Varyasyon Ekle” seçeneği seçiliyken git butonuna tıklıyoruz.Daha sonra altta açılan formun en üstünden renk seçip, fotoğraf ve fiyat ekleyip “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 5

“Varyasyon ekle” bölümünden diğer renkleri seçerek aynı işlemi diğer renkler içinde tekrar ediyoruz. Ürün bilgilerini güncelleyip site tarafında test ediyoruz ve aşağıdaki gibi bir sonuç alıyoruz. Mavi rengini seçtiğimizde mavi rengi için eklediğimiz fotoğraf ve fiyat, yeşil rengini seçtiğimizde yeşil rengi için seçtiğimiz fotoğraf ve fiyat gelecektir.

Woocommerce varyasyon oluşturma 6

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!