fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

WooCommerce varyasyon nasıl oluşturulur ?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Woocommerce e-ticaret eklentisi ile ürünlerimize özellik seçtirme ve seçilen özelliklere göre fiyatlama yapmak için varyasyonlar oluşturabiliriz.  Daha sonra Ürünler > Nitelikler sayfasına geliyoruz.

Sol taraftaki “Yeni Nitelik Ekle” formundan İsim bölümüne “Renk” yazıyoruz ve Tür bölümünde nasıl bir nitelik ekleyecekseniz onu yazıyorsunuz temsili olarak “Color” seçeneğini oluşturdum ve seçiyorum.

Woocommerce varyasyon oluşturma 1

Niteliğimizi ekledikten sonra sağ taraftaki tabloya Renk niteliğimiz geliyor. Terimleri yapılandır linkine tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 2

Tıkladıktan sonra renklerimizi ekliyoruz. Ben mavi ve yeşil olarak 2 renk ekledim siz dilediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Dilerseniz eklediğiniz rengin sağ tarafındaki liste işaretini sürükleyerek sırasını değiştirmeniz mümkündür.

Woocommerce varyasyon oluşturma 3

Daha sonra varyasyon eklemek istediğimiz ürünün düzenleme sayfasına geliyoruz. Ürün verisi bölümünde Varyasyonlu ürün’ü seçiyoruz. Üstten “Özel ürün niteliği” bölümünden “Renk” seçeneğini seçip “Ekle” butonuna tıklıyoruz. “Varyasyonlar için kullanıldı” seçeneğini seçip “Tümünü Seç” diyerek bütün renkleri ekletmiş oluyoruz. “Nitelikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 4

Soldaki tablardan “Varyasyonlar” tabına geliyoruz. “Varyasyon Ekle” seçeneği seçiliyken git butonuna tıklıyoruz.Daha sonra altta açılan formun en üstünden renk seçip, fotoğraf ve fiyat ekleyip “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklıyoruz.

Woocommerce varyasyon oluşturma 5

“Varyasyon ekle” bölümünden diğer renkleri seçerek aynı işlemi diğer renkler içinde tekrar ediyoruz. Ürün bilgilerini güncelleyip site tarafında test ediyoruz ve aşağıdaki gibi bir sonuç alıyoruz. Mavi rengini seçtiğimizde mavi rengi için eklediğimiz fotoğraf ve fiyat, yeşil rengini seçtiğimizde yeşil rengi için seçtiğimiz fotoğraf ve fiyat gelecektir.

Woocommerce varyasyon oluşturma 6

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!