fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Güncellemeler Nedir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

WordPress, yüklü eklentiler ve temaların yanı sıra, WordPress çekirdeğindeki güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder. WordPress, Pano »Güncellemeler menüsünde mevcut güncellemeleri vurgular .

Buradan bir yönetici, WordPress çekirdeğini yeniden yükleyebilir ve yükseltebilir, ayrıca güncellenmesi gereken tüm eklentileri ve temaları güncelleyebilir.

WordPress, üçüncü taraf web sitelerinden indirilen bazı eklentiler ve temalar için güncellemeleri kontrol edemeyebilir. Bu durumda, onlar için herhangi bir güncelleme mevcut olarak gösterilmez.

Üçüncü taraf kaynaklardan yüklenen eklentileriniz ve temalarınız varsa, daha yeni sürüme gidip kaynağın kendisinden indirerek bunları manuel olarak güncellemeniz gerekecektir.

Daha sonra , yeni eklentiyi web sitenizin eklenti dizinine yüklemek ve eski eklenti dosyalarını değiştirmek için FTP kullanmanız gerekecektir .

Temel olarak WordPress.org’dan indirilen her şey yerleşik olarak otomatik yükseltme seçeneğine sahip olacaktır.

StudioPress, Gravity Forms, iThemes ve diğerleri gibi güvenilir ticari geliştiriciler de kontrol panelinden otomatik güncellemeler sunar.

Güncellemeler, WordPress’in yeni bir WordPress sürümü, eklentiler veya temalar mevcut olduğunda kullanıcıları bilgilendirmesine izin verir. WordPress’inizi güncel tutmanız ve mevcut oldukları anda yeni sürümleri yüklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Bu yeni sürümlerin çoğu, WordPress web sitelerini kötü niyetli saldırılardan koruyan güvenlik yamaları içerir. En son sürüme güncelleme yapmazsanız, kendinizi çok daha büyük bir güvenlik riskine açmış olursunuz.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!