En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Güncellemeler Nedir?

WordPress, yüklü eklentiler ve temaların yanı sıra, WordPress çekirdeğindeki güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder. WordPress, Pano »Güncellemeler menüsünde mevcut güncellemeleri vurgular .

Buradan bir yönetici, WordPress çekirdeğini yeniden yükleyebilir ve yükseltebilir, ayrıca güncellenmesi gereken tüm eklentileri ve temaları güncelleyebilir.

WordPress, üçüncü taraf web sitelerinden indirilen bazı eklentiler ve temalar için güncellemeleri kontrol edemeyebilir. Bu durumda, onlar için herhangi bir güncelleme mevcut olarak gösterilmez.

Üçüncü taraf kaynaklardan yüklenen eklentileriniz ve temalarınız varsa, daha yeni sürüme gidip kaynağın kendisinden indirerek bunları manuel olarak güncellemeniz gerekecektir.

Daha sonra , yeni eklentiyi web sitenizin eklenti dizinine yüklemek ve eski eklenti dosyalarını değiştirmek için FTP kullanmanız gerekecektir .

Temel olarak WordPress.org’dan indirilen her şey yerleşik olarak otomatik yükseltme seçeneğine sahip olacaktır.

StudioPress, Gravity Forms, iThemes ve diğerleri gibi güvenilir ticari geliştiriciler de kontrol panelinden otomatik güncellemeler sunar.

Güncellemeler, WordPress’in yeni bir WordPress sürümü, eklentiler veya temalar mevcut olduğunda kullanıcıları bilgilendirmesine izin verir. WordPress’inizi güncel tutmanız ve mevcut oldukları anda yeni sürümleri yüklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Bu yeni sürümlerin çoğu, WordPress web sitelerini kötü niyetli saldırılardan koruyan güvenlik yamaları içerir. En son sürüme güncelleme yapmazsanız, kendinizi çok daha büyük bir güvenlik riskine açmış olursunuz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!