fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

WordPress Çıkış Bağlantısı Navigasyon Menüsüne Nasıl Eklenir

Sitenize bir WordPress çıkış bağlantısı eklemek istiyor musunuz? WordPress kullanarak bir üyelik sitesi , bbPress forumu, e-ticaret mağazası veya bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) çalıştırıyorsanız, göze çarpan bir çıkış bağlantısına sahip olmak, kullanıcılarınız için yararlıdır. Bu makalede, WordPress çıkış bağlantısını sitenizin diğer alanlarının yanı sıra gezinme menünüze nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz. WordPress için Çıkış Bağlantısı Normalde,… Okumaya devam et WordPress Çıkış Bağlantısı Navigasyon Menüsüne Nasıl Eklenir

RSS Nedir?

Really Simple Syndication veya Rich Site Summary’yi temsil eden RSS, sendikasyon için yapılandırılmış bir XML dosyasında içerik yayınlamak için birkaç standart web besleme biçimi kullanır. Bu biçimdeki bir XML dosyasına RSS Akışı denir. Bu format, verilerin otomatik olarak birleştirilmesine izin verir ve XML dosyası, çok sayıda makine ve program arasında uyumluluğu garanti eder. Beslemede bulunan veriler genellikle… Okumaya devam et RSS Nedir?

Abone Nedir?

Bir abone, WordPress’teki bir kullanıcı rolüne başvurabilir. Genellikle abone kullanıcı rolü çok sınırlı yeteneklere sahiptir. Varsayılan yetenekler değiştirilmedikçe, abone kullanıcı rolü, tüm WordPress kullanıcı rolleri arasında en sınırlı olanıdır. Profillerini bir WordPress web sitesinde oluşturabilir ve koruyabilirler, ancak makale yazamaz veya yayınlayamazlar. WordPress kontrol paneline giriş yapabildikleri ve profillerinde değişiklik yapabildikleri için, bu, WordPress veritabanını değiştirme konusunda çok sınırlı… Okumaya devam et Abone Nedir?

Araçlar Nedir?

Araçlar, WordPress yönetici kenar çubuğundaki bir menü sekmesidir. Rutin olmayan bazı yönetim görevlerini gerçekleştirmek için araçlar içerir. Her WordPress kurulumunda üç seçenek vardır. İlki “Kullanılabilir Araçlar” dır. Bu bölümün altında, bir tarayıcı favori düğmesi kullanarak hızlı gönderme ve yayınlamaya olanak tanıyan Buna Basın adlı bir yer imi vardır. Hemen altında, sizi Araçlar İçe Aktarma Ekranına götürecek etiket dönüştürücü komut… Okumaya devam et Araçlar Nedir?

Kullanıcı Rolü Nedir?

Kullanıcı rolü, kullanıcıların bir grup görevi gerçekleştirmesine yönelik izinleri tanımlar. Varsayılan bir WordPress kurulumunda, önceden tanımlanmış izinlere sahip bazı önceden tanımlanmış roller vardır. Bu roller Süper Yönetici, Yönetici, Editör, Yazar, Katkıda Bulunan ve Abone’dir. Her rolün, “yetenekler” olarak bilinen, gerçekleştirmesine izin verilen belirli sayıda belirlenmiş görevi vardır. “Moderate_comments”, “publish_posts” ve “edit_users” dahil olmak üzere çok sayıda yetenek vardır. Her rolün… Okumaya devam et Kullanıcı Rolü Nedir?

Güncellemeler Nedir?

WordPress, yüklü eklentiler ve temaların yanı sıra, WordPress çekirdeğindeki güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder. WordPress, Pano »Güncellemeler menüsünde mevcut güncellemeleri vurgular . Buradan bir yönetici, WordPress çekirdeğini yeniden yükleyebilir ve yükseltebilir, ayrıca güncellenmesi gereken tüm eklentileri ve temaları güncelleyebilir. WordPress, üçüncü taraf web sitelerinden indirilen bazı eklentiler ve temalar için güncellemeleri kontrol edemeyebilir. Bu durumda, onlar için herhangi bir güncelleme mevcut… Okumaya devam et Güncellemeler Nedir?