Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Yönetim Paneli Nedir?

Yönetim Paneli, bir WordPress web sitesinin yönetim alanıdır. Genellikle wp-admin web tarayıcınızdaki dizini ziyaret ederek erişilebilir . 

Örnek: http://www.example.com/wp-admin/

WordPress yönetici alanı, WordPress destekli bir web sitesinin yönetim merkezidir. Bir yöneticinin, WordPress Yönetici Alanındaki tüm bölümlere tam erişimi vardır. Editör, katkıda bulunan veya yazar gibi diğer rollere sahip kullanıcılar, yönetici alanına sınırlı erişime sahiptir. Abone rolüne sahip kullanıcılar gibi bazı kullanıcılar, yalnızca yönetici alanı içindeki profil sayfalarına erişebilir.

Her yönetim ekranının üst kısmında araç çubuğu veya yönetici çubuğu bulunur. Çeşitli yönetim işlevlerine erişim sağlar. Sol tarafta, WordPress yönetim araçlarının çoğuna erişim sağlayan ana gezinme bulunur. Her ana bölüm tipik olarak, ekstra seçenekler göstermek için dışarı çıkıp genişleyebilen bir alt menüyle birlikte gelir.

Ekranın ortasındaki alana çalışma alanı denir. Bu, gönderileri yazabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve silebileceğiniz ve ayrıca ayarları düzenleyebileceğiniz yerdir. Her yönetim sayfasının altında footer bulunur. Footer, WordPress’e ve şu anda yüklediğiniz WordPress sürümüne bağlantılar içerir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!