En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Çok Yazarlı Blogları Etkin Bir Şekilde Yönetmek için 21 Eklenti

Çok yazarlı bir WordPress web sitesini çalıştırmak, tek bir yazar WordPress bloguna kıyasla farklı zorluklarla birlikte gelir .

İçerik planlamanız, editoryal bir iş akışı oluşturmanız, kullanıcı etkinliğini izlemeniz ve web sitenizin en yüksek performansta çalıştığından emin olmanız gerekir.

Kulağa çok iş gibi geliyor, ama neyse ki her şeyin yolunda gitmesini sağlayacak bazı yardımcı eklentiler var.

Bu yazıda, çok yazarlı WordPress bloglarını verimli bir şekilde yönetmeniz için en iyi eklentileri göstereceğiz. Bu eklentiler işinizi kolaylaştıracak ve web sitenizdeki yazarların daha üretken olmalarına yardımcı olacaktır.

Çok yazarlı WordPress bloglarını daha verimli yönetmek için en iyi eklentiler

1. PublishPress

PublishPress

PublishPress , her tür içerik açısından zengin web sitesi için en iyi yayın aracıdır ve çok yazarlı WordPress blogları için sahip olması gereken bir eklentidir.

WordPress içinde bir editoryal takvim oluşturmanıza ve yönetmenize, taslaklar ve makale fikirlerinde ilerleme kaydetmenize, yazarları yönetmenize, özel bildirimler ayarlamanıza ve daha pek çok şeye izin verir.

Eklenti, size güçlü araçlar sağlayan eşlik eklentileriyle birlikte gelir. Bu eklentiler arasında Yetenek Yöneticisi Gelişmiş (kullanıcı izinlerini özelleştirmek için), Düzeltmeler (WordPress’teki revizyonları yönetmek için) ve WordPress’teki görüntüleme izinlerini kontrol etmenize izin veren Basın İzni bulunur.

Bu inanılmaz derecede güçlü eklenti, içerik planlamasından yayınlamaya kadar her adımda size hiçbir şeyin çatlaklardan kaymamasını sağlar.

2. WPForms

WPForms


WPForms , piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Basit bir sürükle ve bırak form oluşturucu kullanarak kolayca formlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Onların Pro planı da kullanıcı kaydı, özel giriş formu ve gönderim sonrası eklentileri ile birlikte geliyor. Bu, hiç kimsenin WordPress yönetici alanınıza erişmesine izin vermeden web sitenizdeki yayınları kabul etmenizi sağlar.

3. MemberPress

MemberPress

Yalnızca ücretli üyelerin posta gönderebileceği bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, MemberPress’i seveceksiniz . En iyi WordPress üyelik eklentisidir ve kolayca abonelik ve üyelik planları satmanıza izin verir.

Kullanıcının üyelik seviyesine göre herhangi bir içeriğe erişimi kolayca kısıtlamanıza olanak tanır. Ön uç gönderi gönderme sayfaları oluşturmak için WPForms ile de kullanabilirsiniz.

4. TranslatePress

TranslatePress

Çok dilli bir WordPress web sitesi işletiyorsanız, TranslatePress web sitenizdeki çevirileri kolayca yönetmenize yardımcı olur.

Siz ve web sitenizdeki diğer yazarların, web sitenizdeki içerikleri canlı bir önizleme ile kolayca çevirmelerini sağlar. Ayrıca, WordPress temalarını ve eklentilerini çevirmek için de kullanabilirsiniz.

Alternatifler: WPML , Polylang

5. Sucuri

Sucuri

Sucuri , web sitenizi yetkisiz erişime, kaba kuvvet saldırılarına ve saldırılara karşı korumak için en iyi WordPress güvenlik eklentisidir .

Çok yazarlı bir WordPress sitesi olarak, daha fazla insan WordPress web sitenizin yönetici alanına erişebilir. Yazarlarınızın yazı yazabildiğinden emin olarak, yönetici alanınızın güvenli ve emniyetli olduğundan emin olmak istersiniz.

Sucuri düzenli güvenlik kontrolleri gerçekleştirir ve web sitesi güvenlik duvarı görevi görür . Bu, kötü amaçlı saldırıların web sitenize ulaşmadan önce bile engellenmesini sağlar.

6. Ön Yayın Listesi Kontrol Listesi

Yayın Öncesi Kontrol Listesi

Çok yazarlı bir WordPress web sitesinin yöneticisi olarak, tüm yazarların web siteniz için kurduğunuz editoryal süreci takip etmesini sağlamak istersiniz.

Yayınlama Öncesi Kontrol Listesi , yazarların listeyi yayınlamadan veya incelemeye göndermeden önce listedeki her şeyi kontrol etmelerini sağlayan bir kontrol listesi eklemenize yardımcı olur.

7. Basit Yerel Avatarlar

Basit Yerel Avatarlar

WordPress kullanıcı avatarlarını yorumlarda ve kullanıcı profillerinde görüntülemek için Gravatar’ı kullanır . Ancak, bazı kullanıcılarınız e-posta adresleri için gravatar kurulumuna sahip olmayabilir veya yazar profilinde başka bir resim kullanmak isteyebilirler.

Basit Yerel Avatarlar eklentisi, WordPress sitenizdeki kullanıcıların profillerini düzenleyerek kendi yazar fotoğraflarını yüklemelerini sağlar.

8. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights , WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Google Analytics’i WordPress’e kolayca yüklemenizi sağlar .

Ayrıca, kullanıcılarınızın nereden geldiğini, hangi içeriğin iyi performans gösterdiğini, kullanıcıların web sitenizi görüntülerken ne yaptıklarını ve daha fazlasını gösterir. Bu veriler, web siteniz için etkili bir içerik stratejisi oluşturma konusunda size fikir verir.

Bonus: Tüm WordPress sitelerinde izlemeniz gereken en iyi pazarlama ölçümlerini görün .

9. WP Revizyon Kontrolü

WP Revizyon Kontrolü

WordPress taslakları otomatik olarak revizyon olarak kaydeder. Bu, değişiklikleri kolayca geri almanıza ve makalenizin önceki bir taslağına geri dönmenize yardımcı olur. Ancak, büyük bir çok yazarlı WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, bu revizyonlar WordPress veri tabanı boyutunuzu arttırır.

WP Revizyon Kontrolü, WordPress’in tutması gereken bazı revizyonları ayarlamanıza yardımcı olur. Bu sayıdan sonra, WordPress en eski düzeltmeyi otomatik olarak siler. İsterseniz, belirli bir gönderi için yapılan tüm düzeltmeleri de silebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için, blogunuzda revizyonların nasıl kullanılacağına dair adım adım talimatlarla WordPress revizyon revizyonları için başlangıç ​​kılavuzumuza bakın .

10. Yazar Avatar Listesi

Yazar Avatarları Listesi

Web sitenize yazmak için daha fazla yazar çekmenin kolay bir yolu, web sitenizde yazarları belirgin bir şekilde sergilemektir. Bunu yapmanın bir yolu blog yazarlarının listesini görüntülemektir.

Yazar Avatarları Listesi eklentisi sitenizdeki herhangi bir yere kolayca blog yazar listesi eklemenizi sağlar. Bir kenar çubuğu widget’iyle birlikte gelir ve ayrıca bir posta veya sayfaya kolayca eklemek için kısa kodu da kullanabilirsiniz .

11. Yönet

Adminimize

Yönetme, yöneticilere, kullanıcıların WordPress yönetici alanı içinde ne görebilecekleri veya göremeyecekleri konusunda tam kontrol sağlar. Çok yazarlı bir blogun yöneticileri, gereksiz bölümlere kullanıcı erişimini devre dışı bırakmak için kullanabilir.

Bu, yazarlara yalın ve dikkat dağıtıcı olmayan bir yazı alanı sağlamalarını sağlar.

12. Kullanıcı Notları

Kullanıcı notları

Kullanıcı notları, kullanıcı profillerine not bırakmanıza izin verir. Bu notlar sadece yöneticiler tarafından görülebilir ve çok yardımcı olabilir ve bir hatırlatma aracı olarak kullanılabilir.

Örneğin, bir yazar son başvuru tarihlerini takip etmiyorsa, bu yazarın son başvuru tarihlerine biraz dikkatsiz olduğunu kendinize hatırlatacak bir not ekleyebilirsiniz.

13. Basit Yazar Kutusu

Basit Yazar Kutusu

Varsayılan olarak, çoğu modern WordPress teması, yazarın profil resmini makalenin altındaki biyograflarıyla birlikte görüntüleyebilir. Bununla birlikte, bazıları bu konuda pek iyi değil veya yazar biyo kutusu üzerinde biraz daha kontrol sahibi olmak istiyorsun.

Basit Yazar Kutusu, makalelerin altına kolayca bir yazar biyo kutusu eklemenize yardımcı olur . Tema renklerinizi eşleştirmek, göstermek istediğinizi yapılandırmak ve onunla sosyal paylaşım düğmeleri eklemek için özelleştirebilirsiniz.

14. Yazarı Slug düzenleyin

Yazar Sümenini Düzenle

WordPress, yazı ve sayfalarınız için URL sümüklü böcek seçmenize olanak sağlayan SEO dostu URL yapısı ile birlikte gelir. Ancak, bir yazar sayfası için bunu yapmak için bir seçenek yoktur.

Düzenleyen Yazar Slug eklentisi bunu yapmanızı sağlar. Bir kullanıcı profilini kolayca düzenleyebilir ve yazar URL slug’unu değiştirebilirsiniz. Ayrıca yazar tabanını değiştirmenize izin verir.

Daha fazla bilgi için, WordPress’te yazar URL slug ve tabanını nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılı eğitime bakın .

15. Kullanıcı Ekleyen Gönderiler

Kullanıcı Gönderilen Gönderiler

Kullanıcı Ekleyen Gönderiler eklentisi, söylediklerini yapar, kullanıcıların giriş yapmadan veya bir hesap oluşturmadan web sitenize göndermeler yapmasını sağlar. Bu, kullanıcı hesaplarını yönetmeden veya kullanıcılara yönetici alanına erişim vermeden, kullanıcı tarafından gönderilen içeriği yönetmenizi sağlar.

16. Tema Giriş Yap

Tema Giriş

Tema Girişim , web siteniz için özel WordPress giriş sayfası oluşturmanıza olanak sağlar . Ayrıca bir ön uç kayıt ve profil düzenleme sayfası da oluşturabilirsiniz.

Temel olarak, kullanıcılar web sitenizin yönetici alanına erişmeden giriş yapabilirler. Tema Girişim, yazarlarınız için ön uç düzenleme deneyimi oluşturmak için diğer eklentilerle birlikte kullanılabilir.

17. İki Faktör

İki Faktör

Two Factor eklentisi, kolayca web sitenize Two Factor kimlik doğrulaması eklemenizi sağlar. Bu, WordPress giriş ekranınıza ek bir adım ekler ve korsanların web sitenize erişmesini zorlaştırır.

Giriş işlemini tamamlamak için LastPass Authenticator gibi bir uygulamayı kullanarak bir defalık bir şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıntılar için, WordPress’te iki faktörlü kimlik doğrulamanın nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın .

18. WP Güvenlik Denetim Günlüğü

WP Güvenlik Denetim Günlüğü

WP Güvenlik Denetim Günlüğü , web sitenizde meydana gelen her şeyin kaydını tutmanıza yardımcı olur. Bu, her kullanıcının ne zaman giriş yaptığını, ne yaptığını ve diğer tüm web sitesi etkinliklerini görmenizi sağlar.

Bu bir sahtekar bulmanıza, hataları yakalamanıza, bilgisayar korsanlığı girişimlerini engellemenize ve daha pek çok şeye yardımcı olur.

19. WP E-posta Kullanıcıları

WP E-posta Kullanıcıları

WP E-posta Kullanıcıları eklentisi, web sitenizdeki tüm yazarlara ve kayıtlı kullanıcılara hızlı bir şekilde e-posta göndermenizi sağlar. Önemli duyuruları, bildirimleri ve siteyle ilgili güncellemeleri bildirmek istiyorsanız, bu kullanışlı olur.

Şunlar gerekir WP Posta SMTP eklentisi ve uygun bir SMTP servis sağlayıcı sizin e-postalar kullanıcının gelen kutusunu ulaşmasını sağlamak için.

20. acil şifre sıfırlama

Acil Şifre Sıfırlama

WordPress sitenizin güvenliğinin tehlikeye girdiğinden endişeleniyorsanız, hemen tüm WordPress şifrelerini değiştirmeniz gerekir. Şimdi çok yazarlı bir WordPress web sitesi işletiyorsanız, tüm kullanıcı şifrelerinin de değiştirildiğinden emin olmanız gerekir.

Acil Parola Sıfırlama eklentisi, WordPress’teki tüm kullanıcı parolalarını tek bir tıklamayla sıfırlamanızı sağlar. Ayrıca tüm kullanıcılarınıza yeni şifreler belirlemek için bir bağlantı içeren bir e-posta gönderir.

21. Kullanıcı Engelleyici

Kullanıcı Engelleyici

Kullanıcı Engelleyici eklentisi, yazar bilgilerini değiştirmeden veya hesaplarını silmeden WordPress web sitenizdeki bir yazarı kolayca engellemenizi sağlar.

Bu, istenmeyen kullanıcıların artık WordPress yönetici alanına erişemediğinden emin olarak web sitenizdeki içeriğin etkilenmediğinden emin olmanıza yardımcı olur.

Şimdilik bu kadar.

Umarız bu makale çok yazarlı WordPress bloglarınızı yönetmek için faydalı eklentiler bulmanıza yardımcı olmuştur. Blog trafiğinizi hızlı bir şekilde artırmak için kanıtlanmış ipuçlarımızı ve WordPress sitenizi nasıl hızlandıracağınızla ilgili nihai rehberimizi de görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir Yanıt

  1. Hocam tavsiyeleriniz gerçekten çok iyi ama bir sorum olacak, wpforms pro ile şunları yapabilir miyim?

    1) Panele girmeden kayıt
    2) panele girmeden profil düzenleme
    3) panele girmeden yazı gönderme
    Bunların hepsi front end olarak yapılmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!