2019’da En İyi WordPress Hosting Nasıl Seçilir

Merhabalar, bu yazımda wordpress dünyasına yeni adım atan arkadaşlara güzel bir başlangıç yapmaları için en sağlıklı, en ideal ve en güvenilir wordpress hosting önerileri nde bulunacağım.

Yeni bir web sitesi açmak istiyorsanız ve ya var olan web sitenizi wordpress e geçirmeyi düşünüyorsanız. Hosting seçiminde dikkat etmeniz gerekmektedir.

Web sitenizin hızlı açılmasında hostingin büyük bir payı vardır. Kullanıcılar internet sitenize tıkladığı zaman sunucudan yani hosting ten ne kadar hızlı yanıt alırsa yüklemesi de o kadar hızlı olur.

Hostinginiz mutlaka SSD Sunucu olmalı ve wordpress içerik sistemi sürekli güncellenen bir altyapıya sahip olduğu için mutlaka sunucunuz PHP sürümü de yüksek olmalıdır.

Genellikle gözden kaçan, web barındırma her başarılı web sitesinin temel bileşenlerinden biridir. İhtiyaçlarınız için en iyi WordPress hostingi seçmek SEO’nuzu geliştirebilir ve satışlarınızı artırabilir. Ücretsiz, Paylaşılan, VPS, Özel ve yönetilen WordPress barındırma gibi çeşitli WordPress barındırma seçenekleri vardır. Bu kılavuzda, web siteniz için en iyi WordPress hostingi seçmenize yardımcı olacağız.

Bu kılavuzdaki amacım, işiniz için bir barındırma şirketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 7+ yıllık deneyimimizi ve görüşlerimizi paylaşmaktır.

Doğru kararı vermenize yardımcı olmak için, hız testleri, çalışma süresi testleri ve güvenilirlik testi de dahil olmak üzere en iyi WordPress barındırma şirketlerinin yan yana karşılaştırmasını yaptım.

Aceleniz varsa, aşağıdaki tabloyu en iyi WordPress hosting firmalarının seçtiği listemizle kolayca görebilirsiniz. Bu şirketler, kalite ve hizmet söz konusu olduğunda, sürekli olarak sektördeki en iyi WordPress hosting şirketleridir.

WordPress barındırma gereksinimleri nelerdir?

WordPress’in çok hafif bir script olduğunu ve neredeyse tüm web barındırma şirketleriyle uyumlu olduğunu duyduğunuzda şaşıracaksınız. WordPress’in ortaya koyduğu basit gereksinimler şunlardır:

  • PHP sürüm 7 veya üstü
  • MySQL sürüm 5.6 veya üstü

WordPress’in popülaritesinden ötürü, tüm en iyi web hosting firmaları WordPress için 1 tıkla kolay kurulum seçenekleriyle gelir. Bu kılavuzda listelediğimiz tüm WordPress hosting şirketleri, bir WordPress sitesi çalıştırmak için tam destek sunar.

WordPress Hosting Sağlayıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hız, güvenlik ve güvenilirlik, WordPress sunucunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli faktörlerdir. Ancak, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör “İhtiyaçlarınız” dır. WordPress hostinginizi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı değerlendirmek size yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir.

WordPress Hosting İhtiyaçlarınızı Değerlendirmek

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Ücretsiz, Paylaşılan, VPS, Özel ve Yönetilen gibi farklı web barındırma seçenekleri vardır. Hangisinin sizin için en iyi çözüm olduğunu belirlemek için bu seçeneklerin her birine bir göz atalım.

Ücretsiz WordPress Hosting

Ücretsiz web hosting mevcut, ancak hemen hemen hepsi bir tür yakalamak var. Genellikle çevrimiçi forumlarda veya küçük gruplarda ücretsiz WordPress barındırma hizmeti bulabilirsiniz. Çoğu durumda, bunlar, bir miktar geliri karşılamak için sunucu alanının küçük bir kısmını tekrar satan bir kişi tarafından yönetilir. Çoğunlukla yakalama, banner reklamlarını siteye koymanız gerektiğidir. Bazıları, sitenizin altbilgisine bir metin bağlantısı koymanızı isteyebilir. Bu kişiler, boş alanınızın maliyetini kar elde etmekle birlikte gizlemek için bu şerit reklamı veya metin bağlantısını satar. Reklamların dışında ücretsiz bir ev sahibi olmanın en büyük dezavantajı, güvenilmez olmalarıdır. Bu kişinin ücretsiz hizmeti sunmayı ne zaman bırakacağını asla bilemezsiniz. İstediğin zaman seni asılabilirler. Web siteniz veya işiniz hakkında ciddiyseniz,

Paylaşılan WordPress Barındırma

Paylaşılan barındırma, yeni başlayanlar tarafından kullanılan en popüler WordPress barındırma türüdür. En uygun fiyatlı ve açıkçası yeni kullanıcılar için iyi bir başlangıç ​​noktası. Paylaşılan barındırma, büyük bir sunucuyu birçok site ile paylaştığınız yerdir. Aynı sunucuda birden fazla siteye sahip olarak, barındırma sağlayıcıları hizmeti daha uygun bir fiyatla sunabilir. Biz (aşağıda tavsiye olanlar dahil) tüm sağlayıcılar arasında paylaşılan barındırma gördüğümüz en önemli yakalamak olduğunu sınırsızkaynaklar. Sınırsız diye bir şey yoktur. Sınırsız diyor olsa da, hala kullanım kısıtlamalarınız var. Siteniz büyük miktarda sunucu yükü almaya başlarsa, kibarca hesabınızı yükseltmeye zorlarlar. Bu işlemi yapmazlarsa, aynı sunucuda barındırılan diğer sitelerin genel performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Geleneksel bilgeliğe geri döner. İşiniz büyüdükçe, genel gideriniz de artacaktır.

Paylaşılan web barındırma , küçük işletmeler ve yeni başlayan blogcular için en iyi çözümdür.

WordPress VPS Hosting

Sanal Özel Sunucu (VPS) sanal bir makineyi ifade eder. Bireysel sunucu ihtiyacına göre bir fiziksel sunucu bilgisayarı birden fazla sunucuya bölme yöntemidir. Sunucuyu bir avuç kişiyle paylaşıyor olsanız bile, bu size neredeyse adanmış bir sunucu kadar kontrol sağlar. Ayrıca, ayrı bir fiziksel bilgisayarın gizliliğine sahiptir ve belirli sunucu yazılımlarını çalıştıracak şekilde yapılandırılabilir. Genellikle geliştiriciler, orta seviye kullanıcılar ve orta ölçekli blogcular web sitelerini ölçeklendirmek için VPS’yi kullanır. Herhangi bir teknik bilginiz yoksa, yönetilen birVPS aldığınızdan emin olmanız gerekir . Bu, WordPress barındırma sağlayıcısının tüm sistem yükseltmelerini yönettiği ve gerekirse size yardımcı olmak için hazır oldukları anlamına gelir.

VPS hosting , orta ölçekli işletmeler, yüksek trafikli bloglar ve isteyen tasarımcı / geliştiriciler için en iyisidir.

WordPress Dedicated Sunucu Barındırma

Özel sunucu, barındırma sağlayıcısından kiralayabileceğiniz fiziksel bir sunucudur. Bu, işletim sistemi seçimi, donanım vs. dahil olmak üzere sunucu üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Yeni başlıyorsanız, özel bir sunucuya ihtiyacınız YOKTUR. Siteniz önemli miktarda trafik aldığında, yalnızca o zaman özel bir sunucuya yükseltme yapmalısınız. WPBeginner, HostGator tarafından atanmış bir sunucuda çalışıyor. Bir sistem yöneticisi çalıştırmıyorsanız veya sunucularla ilgili deneyiminiz yoksa, yönetilen özel bir sunucu almanızı öneririz. Yönetilen özel sunucular sunan WordPress barındırma sağlayıcıları, sunucularınızı tutan tam zamanlı sistem yöneticileri kullanır. Yazılım güncellemeleri yapmanın yanı sıra, aynı zamanda sunucu izleme yaparlar, telefon desteği sunarlar.

WordPress Dedicated Sunucular, son derece yoğun trafik blogları için en iyisidir.

Yönetilen WordPress Hosting

WordPress kullanan çok sayıda kullanıcı nedeniyle, birkaç web barındırma hizmeti sağlayıcısı, yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunmayı seçti. Bu sağlayıcılardan birine sahip bir hesap, yalnızca WordPress tabanlı siteleri ve başka hiçbir şeyi barındırmanıza izin vermez. Yönetilen WordPress barındırma avantajı, herhangi bir şey hakkında endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Sitenizi performans için optimize eder, sitenizin güvenli olduğundan emin olun ve düzenli yedekler. Ayrıca, belirli bir eklentinin olumsuz bir etkisi olup olmadığını size bildirirler.

Alt satırda, WordPress hosting yönetilen WordPress deneyimi birçok personelden yüksek kalitede destek ile sorunsuz ve hızlı WordPress hosting hosting olduğunu. Tüm bunlar şaşırtıcı görünse de, yönetilen WordPress hosting planları genellikle ölçeğin en üstündedir. Örneğin, popüler bir yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısına sahip bir kişisel hesap, yalnızca 1 siteye ev sahipliği yapabileceğiniz 29 ABD dolarıdır (ayda maksimum 25.000 ziyaretçi alma). Birden fazla alana izin verilen bir sonraki seviye daha size 99 $ / ay mal olacak. Blog başlatan bir kişi bunu karşılayamaz.

Yönetilen WordPress hosting, giderlerini haklı çıkaracak yerleşik blogcular için mükemmeldir. Bu, işlerin teknik yönüyle ilgilenecek beceri / zamana sahip olmayan insanlar içindir. WP Engine’i yönetilen WordPress barındırma için öneririz .

Artık tüm WordPress hosting seçeneklerinizi bildiğinize göre, bir karar vermenin zamanı geldi. Ayda milyonlarca sayfa görüntüleme alan birkaç site işletiyoruz. Sektördeki en iyi web barındırma şirketleriyle test ettik ve çalıştık. 200.000’den fazla kullanıcıya ve yılların deneyimine yardım ettikten sonra, kurucumuz Syed Balkhi sizin için en iyi bilinen WordPress barındırma sağlayıcılarından bazılarını bizzat elle seçti. Bu WordPress hosting firmalarının her biri mükemmel servis ve destek sağlar. Her birine 5 üzerinden 5 yıldızla mükemmel bir puan veriyoruz. En iyi web barındırma sağlayıcılarının listesine göz atın.

Hosting firmaları WordPress altyapısına özel hosting paketleri oluşturup uygun fiyatlara sizlere fırsatlar sunuyor. Bazı güvenilir hosting firmaları ve hosting paketleri;

wordpress hosting önerileri
WordPress hosting önerileri natro wordpress x

Natro WordPress Hosting

Natro hosting firmasının yeni başlayan bloggerlar için en uygun wordpress paketi olan wordpress x hosting paketini sizlere öneriyorum.

Sunucu Litespeed’tir. Ayrıca otomatik olarak Litespeed cache eklentisini wordpress sisteminize kurmaktadır. Sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayan en uygun hosting paketidir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!