En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress’te İş Başvuru Formu Nasıl Oluşturulur

WordPress web sitenizdeki kariyer sayfasına bir iş başvuru formu eklemek ister misiniz ?

Genellikle küçük işletmelerin iş başvuruları almak için bir sistemleri yoktur. Bu, e-posta gelen kutunuzda, aralarında sıralama yapmanın kolay bir yolu olmadan çok sayıda özgeçmişe hızla yol açabilir.

İyi haber şu ki, bunu kolayca çözebilirsiniz. Bu makalede, WordPress’te, insanların çevrimiçi başvuruda bulunmasını kolaylaştırırken aynı zamanda uygulamaları tek bir yerden yönetmenizi kolaylaştıran bir iş başvuru formunun nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

WordPress’te İş Başvuru Formunuzu Oluşturma

Küçük işletme web sitesi işletiyorsanız, web sitenize bir ‘Kariyer’ veya ‘İşler’ sayfası eklemek, yetenekli insanları ekibinize katılmaya çekmenize olanak tanır.

En iyi insanları çekmek için, ilgilenen adayların o sayfaya bir iş başvuru formu ekleyerek bir işe başvurmasını da kolaylaştırmanız gerekir.

WordPress’in bir iş başvuru formu eklemeyi nasıl kolaylaştırdığına bir göz atalım.

Öncelikle, WPForms eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

WPForms, piyasadaki en iyi WordPress form eklentisidir. Yeni başlayanlara uygun olacak şekilde tasarlanmıştır ve küçük işletmeniz için birçok farklı form oluşturmanıza olanak tanır.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra , lisans anahtarınızı girmek için WordPress panonuzdaki WPForms »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Lisansınızı WPForms web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

WPForms için lisans anahtarınızı girme

Ardından, Form Şablonları Paketi Eklentisini yüklemek için WPForms »Eklentiler sayfasını ziyaret edin . Bu paket, iş başvuru formu şablonunu içerir.

Form şablonları paketi eklentisini WPForms'a ekleme

İpucu: Form Şablonları Paketi yalnızca WPForms veya üstü için Pro planınız varsa kullanılabilir. Ancak, eklentinin ücretsiz sürümündeki Basit İletişim Formu şablonunu kullanarak bir iş başvuru formu oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Şimdi, formunuzu oluşturma zamanı. Başlamak için, WPForms’u ziyaret etmeniz gerekir » WordPress yönetici alanınızda Yeni Ekle .

Bu sayfada, daha sonra formunuza bir ad vermeniz ve bir şablon seçmeniz istenecektir. Bundan sonra, İş Başvurusu Yükleme Formu şablonuna gidin veya arama çubuğunu kullanarak onu arayın.

İş Başvurusu Yükleme Formu şablonunu seçin

Seçtiğiniz şablona tıkladıktan sonra, WPForms form oluşturucusuna yönlendirileceksiniz.

Varsayılan iş başvurusu yükleme formu şablonunu burada göreceksiniz. Onu olduğu gibi kullanabilir veya sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak düzenleyebilirsiniz.

WPForms'daki varsayılan iş başvurusu yükleme formu şablonu

Formdan olduğu gibi memnunsanız, basitçe kaydedin ve WPForms oluşturucusundan çıkmak için X düğmesine tıklayın.

Formu kaydetme ve çıkma

Ardından, formu web sitenize koymanız gerekir. Bunu bir gönderi veya sayfaya yerleştirebilir veya kenar çubuğunuza bile ekleyebilirsiniz. WordPress panosundaki Sayfalar »Yeni Ekle’ye giderek yeni bir sayfa oluşturacağız.

Sayfa düzenleme ekranında, yeni bir blok eklemek için (+) işaretine tıklayın ve ardından WPForms bloğunu arayın. Bunu blokların ‘Widget’lar’ bölümünde bulabilir veya arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

WordPress'te bir sayfaya yeni bir WPForms bloğu ekleme

Bu bloğu ekledikten sonra, tıklayın ve açılır listeden iş başvuru formunuzu seçin.

Formunuzu WPForms açılır listesinden seçme

WPForms, içerik düzenleyicide formunuzun bir önizlemesini yükler. Şimdi devam edip sayfanızı kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz.

Bundan sonra, canlı formu çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret etmeyi unutmayın. Sayfamızda bir başlık, kısa bir açıklama, bir görsel ve ardından iş başvuru formumuz var:

Web sitesindeki iş başvuru formu

Not: Eski klasik WordPress düzenleyicisini kullanıyorsanız sayfanıza bir form eklemek için ‘Form Ekle’ düğmesini tıklayabilirsiniz:

Klasik WordPress düzenleyicisini kullanarak sayfaya bir form ekleme

İş Başvuru Formunuzu Düzenleme

Daha fazla alan, bildirim ve açıklama eklemek için iş başvuru formunuzu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, WPForms »Tüm Formlar sayfasına gidin ve düzenlemek üzere açmak için formunuzun başlığını tıklayın:

Düzenlemek için iş başvuru formunuzu açın

Mevcut alanları (formun bölümlerini) değiştirebilir, yukarı veya aşağı taşıyabilir, alanları silebilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz.

İlk olarak, ‘Bu pozisyondan nasıl haberdar oldunuz?’ iş başvuru formumuzdaki soru. Bir alanı düzenlemek için üzerine tıklayın. Sol taraftaki düzenleme bölmesinde açılan alan seçeneklerini göreceksiniz.

‘Gazete Reklamı’ ve ‘Radyo / TV Reklamı’ seçeneklerini sileceğiz. Kaldırmak için seçeneğin yanındaki (-) düğmesine tıklamanız yeterlidir.

'Bu pozisyondan nasıl haberdar oldunuz?'  alan

Ardından, bunun hemen altındaki ‘Diğeriyse’ alanını kaldıracağız. Bir alanı silmek için, fare imlecinizi alanın üzerine getirin ve ardından görünen kırmızı çöp kutusu simgesini tıklayın:

WPForms'da 'If Other' için metin alanını silme

Ayrıca özgeçmiş yüklemesinden hemen önce bir alan ekleyeceğiz. Muhtemel içerik yazarlarımızın daha önce yayınladıkları çalışmaların bağlantılarını paylaşabileceği yer burasıdır.

İlk olarak, önceden seçilmemişse sol taraftaki ‘Alanları Ekle’ sekmesini tıklayın. Ardından, seçtiğiniz alanı formdaki yerine sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Paragraf Metni alanını kullanacağız.

Yeni bir paragraf alanını iş başvuru formuna sürükleyip bırakmak

Alan forma yerleştirildikten sonra, etiketini değiştirmek ve bir açıklama girmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

WPForms'daki bir alan için etiketi düzenleme

Forma istediğiniz kadar değişiklik ve ekleme yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra ‘Kaydet’ düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

İş Başvuru Formunuz İçin Bildirim ve Onay Mesajlarının Düzenlenmesi

Varsayılan olarak, tüm iş başvuruları WordPress sitenizin yönetici e-postasına gönderilecektir. Bununla birlikte, bazı durumlarda bu iş başvurularını yönetmekten sorumlu kişi web sitenizde yönetici olmayabilir.

Bu nedenle WPForms, WordPress yönetici alanına erişim izni vermeden herhangi birine e-posta yoluyla form gönderimi göndermeyi kolaylaştırır. Tüm uygulamaları doğrudan WordPress’in içinde de görüntüleyebilirsiniz (daha sonra bununla ilgili daha fazlası).

Bildirim ayarlarını düzenlemek için, iş başvuru formunuzu düzenlemeniz ve ardından Ayarlar »Bildirimler sekmesine geçmeniz yeterlidir .

İş başvuru formunun gönderildiği e-posta adresini değiştirmek

‘E-posta Adresine Gönder’ kutusuna formların gönderilmesini istediğiniz e-posta adreslerini yazın.

E-posta konu satırı gibi bildirimin diğer yönlerini de değiştirebilirsiniz.

Başvuru sahibine, başvurularının alındığını bildirmek için bir e-posta göndermek istiyorsanız, bu da mümkündür. Birden çok alıcıyla form oluşturma konusundaki talimatlarımızı uygulamanız yeterlidir.

Başvuru sahibinin formu gönderdikten sonra gördüğü varsayılan onay mesajını da değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu Ayarlar »Onaylar sekmesi altında düzenleyebilirsiniz . İstediğiniz mesajı kutuya yazmanız yeterlidir:

Form gönderildikten sonra ekranda gösterilen onay mesajının değiştirilmesi

Gönderilen Uygulamaları WordPress’te Görüntüleme

Her iş başvurusu, WordPress sitenizin yönetici e-posta adresine veya bildirimler sekmesi altında girdiğiniz adreslere gelecektir.

E-posta, gönderilen tüm ayrıntıların yanı sıra özgeçmişi veya yüklenen diğer dosyaları indirmek için bir bağlantı içerir:

Özgeçmiş bağlantısı yerinde olan iş başvurusu e-posta bildirimi

WPForms ayrıca tüm uygulamaları WordPress’in içinde kaydeder. Bu, diğer ekip üyelerinin uygulamaları incelemesini ve hatta bunlara yorum yapmasını kolaylaştırır.

Gönderilen iş başvurularını görmek için, WPForms » WordPress panonuzdaki Girişler bölümüne gidin . Grafiğin altına kaydırın ve formunuzun adını tıklayın.

Girişlerini görüntülemek için bir formun adına tıklayın

Şimdi, ayrıntılarını görmek için herhangi bir uygulamanın yanındaki ‘Görüntüle’ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Tamamlanmış bir başvurunun ayrıntılarını görmek için 'Görüntüle' bağlantısını tıklayın

Daha sonra başvuru formunu görebileceksiniz. Adayın özgeçmişini buradan indirebilirsiniz. Favori adaylarınızı vurgulamak için WPForms’taki Yıldız özelliğini kullanabilirsiniz.

‘Not Ekle’ düğmesini tıklayarak not eklemek de kolaydır. Bu, uygulamaları birkaç kişi görüntüleyip yorum yapacaksa çok kullanışlı bir özelliktir:

WPForms'da bir iş uygulamasına not ekleme

Bu kadar. WordPress sitenizde, uygulamaları kolayca toplamanızı ve sıralamanızı sağlayan bir iş başvuru formu oluşturdunuz.

Umarız bu eğitim, WordPress’te bir iş başvuru formu oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmuştur. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!