Ücretsiz Site Analizi //

Ücretsiz site analizi ile web sitenizin eksiklerini ve yapılan hataların bir kısmını ücretsiz olarak görebilirsiniz.Bu hizmet ücretsizdir.

WordPress Sürüm Numarasını Kaldırmanın Doğru Yolu

WordPress varsayılan olarak izlemesi için ayak izlerini sitenizde bırakır. WordPress’in Dünyanın en büyük Bloglama platformu olduğunu bu şekilde biliyoruz. Ancak bazen, WordPress’in en güncel sürümünü çalıştırmıyorsanız, bu ayak izi sitenizde bir güvenlik sızıntısı olabilir. Çünkü bilgisayar korsanına hangi sürümü çalıştırdığınızı söyleyerek faydalı bilgiler sağlıyorsunuz.

Yapmanızı tavsiye ettiğimiz en güncel WordPress sürümünü çalıştırıyorsanız, bu öğretici hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ancak bir nedenden dolayı değilseniz, bu öğreticiyi takip etmek sizin yararınıza olacaktır.

Başlığınızdan WordPress sürüm numarasından kurtulmanın birçok yolu vardır. Ancak bunu yapmanın tek bir doğru yolu var.

Bazı siteler, header.php dosyanızı açmanızı ve bu koddan kurtulmanızı önerir:

<meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" />

Veya diğerleri işlevlerinizi açmanızı önerir. Php ve aşağıdaki işlevi ekleyin:

remove_action('wp_head', 'wp_generator');

Ancak bu iki yol da size eksik bir çözüm sunuyor. Bu yollar, WordPress sürüm numarasını baş alanınızdan kaldıracaktır. Birisi web sitenizin kaynağını görüntülerse, sürümü göremez.

Ancak WordPress’i bilen akıllı bir hacker, RSS Akışlarınıza gidecek ve yukarıdaki kodlardan hiçbiri bu sayıyı kaldırmayacağından sürüm numaranızı orada bulacaklardır.

WordPress sürüm numaranızı hem ana dosyanızdan hem de RSS özet akışlarınızdan tamamen kaldırabilmeniz için, function.php dosyanıza aşağıdaki işlevi eklemeniz gerekir:

function furkansaglam_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'furkansaglam_remove_version');

Bu sürümü ekleyerek, WordPress sürüm numarasını sitenizdeki tüm farklı alanlardan kaldıracaksınız. Yukarıdaki WordPress Sürüm numarasını kaldırmak için doğru yoldur.

Not: Blogunuzu korumanın tek garantili yolu olduğundan, WordPress’in en son sürümüne güncellemenizi öneririz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir