En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Küçük İşletmeler için En İyi 7 CRM Yazılımı

Küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımını mı karşılaştırıyorsunuz? CRM yazılımı, müşteri ilişkilerini yönetmenize, satışları artırmanıza, potansiyel müşterileri yönetmenize ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımının iş başarınızda oynadığı kritik rol nedeniyle, kararınızı vermeden önce sektörü uygun şekilde araştırmanız ve en iyi CRM sağlayıcılarını karşılaştırmanız son derece önemlidir.

Bu yazıda, size küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımını seçtiğimizi göstereceğiz. Popüler CRM yazılımını özellikler açısından karşılaştıracağız ve en iyi platformu seçmenize yardımcı olacak avantajları ve dezavantajları paylaşacağız.

CRM Yazılımı Nedir?

CRM yazılımı veya Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımı, müşteri verilerini yönetmenize ve işletmenizde düzenli müşteri hizmetleri sunmanıza yardımcı olan bir araçtır.

Çoğu işletme, müşterilerinin ve potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini ele almak için bir iletişim yöneticisine ihtiyaç duyar. Çoğu şirketin erken aşamalarında, bu genellikle elektronik tablolar veya basit iletişim yönetimi araçlarıyla manuel olarak yapılır.

Ancak, bu süreçler işiniz büyüdükçe yetersiz kalır ve sorunu yeterince hızlı çözemezseniz, fırsat / satışlarda önemli kayıplara yol açabilir.

Bir CRM yazılımı, müşteri ilişkilerinin tüm yönlerini bir veritabanına kaydederek ve kolayca erişilebilir hale getirerek sorunu çözmeye yardımcı olur. Pazarlama, satış ve müşteri destek ekiplerinin gerektiğinde tüm verilerin parmaklarının ucunda olmasını sağlar.

CRM yazılımı satışları artırmak, müşteri ilişkileri kurmak ve harika müşteri hizmetleri sağlamak için inanılmaz derecede faydalıdır. Müşterileriniz daha kişiselleştirilmiş, daha özenli ve yüksek verimli hizmet alır.

CRM Yazılımında Nelere Bakmalı?

Orada çok fazla farklı CRM yazılımı şirketi bulunduğundan, küçük işletmeler için hangisinin ihtiyaçları için en iyi CRM olduğuna karar vermesi oldukça zorlaşıyor.

İşletmeniz için en iyi CRM yazılımını seçmeye ilişkin bazı hızlı ipuçları:

1. Kullanım Kolaylığı – Yakın tarihli bir anket, işletmelerin% 67’sinin CRM yazılımlarının en önemli özelliği olarak kullanım kolaylığı sağladığını ortaya koydu. Siz ve ekibiniz her gün birkaç saat kullanacaksınız. CRM’in kullanımı kolay değilse, iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz.

2. Bulut ve Mobil – 2008’de, CRM yazılımının% 12’sinden azı bulutta yayınlandı. Bugün, CRM’lerin% 87’si bulut tabanlı bir yazılımdır. Diğer uygulamalar ve servislerle entegrasyonu daha güvenli, daha hızlı ve kolaydır.

Nucleus Research tarafından yapılan bir başka araştırma, mobil dostu CRM kullanan şirketlerin% 65’inin satış hedeflerini aştığını ortaya koydu. Bu, mobil uyumlu bir CRM yazılımı aramak istediğiniz anlamına gelir.

Bu, ekiplerinizin hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırır. Müşterileriniz daha hızlı yanıt alır ve yalnızca hızlı yanıtlar almak için saatlerce beklemek zorunda kalmazsınız.

3. Özellikler Listesi Yapma – CRM yazılımınızda ihtiyacınız olan özelliklerin bir listesini yapmanız gerekir. Hemen tüm özellikleri düşünemiyorsanız endişelenmeyin. Bu alıştırma size işiniz için neyin uygun olacağı konusunda bir fikir verecektir.

CRM yazılımı yalnızca müşterilerinizin iletişim bilgilerinin bir adres defteri değildir. Yararlılar çünkü pazarlama, satış ve müşteri adayınıza entegre olurlar.

İşletmenizle birlikte bir müşteri yolculuğunun her yönünü büyük bir ayrıntı ile yönetmenize yardımcı olurlar. Belirli bir CRM yazılımını mevcut iş sürecinize ve satış faaliyetlerinize nasıl entegre edebileceğinizi görmeniz gerekir.

4. Entegrasyonlar – Birçok modern CRM yazılımı bir dizi özellik içerir. Bununla birlikte, WordPress siteniz, müşteri adayı yazılım yazılımınız, e-posta pazarlama hizmetiniz , iş e-posta hizmetiniz, sosyal medya platformları ve diğerleri gibi diğer uygulamalarla çalışmalarını sağlamanız gerekir . CRM yazılımınızın bu entegrasyonları desteklediğinden emin olun.

Örneğin, bir üyelik web sitesi veya çevrimiçi mağaza kullanıyorsanız , üyelik eklentinizle veya e-ticaret platformunuzla entegre olması için CRM’nize ihtiyacınız olacaktır.

Bunlar sadece kontrol etmek isteyeceğiniz çok temel gereksinimlerdir. Ayrıca, fiyatlandırmayı, kullanıcı ve departman ekleyebilme, güvenlik, GDPR uyumluluğu ve daha fazlasını düşünebilirsiniz .

Olduğu söyleniyor, piyasadaki en iyi CRM yazılımına ve bu kriterler üzerinde nasıl biriktiklerini inceleyelim.

1. HubSpot

HubSpot

HubSpot, başlamak için uygun maliyetli bir çözüm arayan küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımıdır. CRM, Pazarlama, Satış ve Sevice merkezleri için ücretsiz planlar sunar.

Ücretsiz HubSpot CRM, sınırsız kullanıcı ve sınırsız kişiyle birlikte gelir. Aynı zamanda sonsuza dek ücretsizdir.

Bununla birlikte, özelliklerin çoğu ücretsiz planda sınırlıdır veya kullanılamaz. Güçlü özelliklere erişmek için, Growth Suite altındaki ücretli planlarından birine yükseltmeniz gerekir.

HubSpot’un kullanımı oldukça kolaydır ve pazarlama, satış ve servis merkezlerini CRM yazılımınıza bağlayabilirsiniz. Bu, müşteri yolculuğunu verimli bir şekilde yönetmek için geniş bir araç yelpazesi sunar.

Kolay bir kullanıcı arayüzü ile, tüm satış hattınızı kuş bakışı kontrol panelinizde görebilirsiniz. Detaylı raporları, tüm iletişim aktivitelerini, satış aktivitelerini ve kullanıcı / takım performansını görüntüleyebilirsiniz.

HubSpot, iPhone ve Android için bir mobil uygulama, iletişim yöneticisi, e-posta şablonları, gerçek zamanlı bildirimler, telefon görüşmeleri, e-posta izleme, zamanlama ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir özellik kümesi sunar.

CRM yazılımı için entegrasyonlar çok önemlidir. HubSpot, WordPress, en iyi e-posta pazarlama şirketleri, OptinMonster gibi lider nesil yazılımlar ve daha pek çoğu dahil olmak üzere 300’den fazla uygulama ve servis ile entegredir .

Fiyatlandırma: HubSpot, çekirdek CRM platformunu ücretsiz sunar. Daha fazla özellik için, Pazarlama, Satış ve Servis merkezleri için ücretli planlarına yükseltebilir veya aylık 113 ABD Doları’ndan başlayan ve 1 kullanıcı içeren (her ek kullanıcı için aylık 38 ABD Doları) Growth Suite’e yükseltme yapabilirsiniz.

2. Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Sürekli İletişim popüler bir e-posta pazarlama ve CRM yazılımıdır. Kişileri kolayca saklamanıza, müşteri bilgilerini yönetmenize, e-posta göndermenize ve gösterge panelinizden müşteri etkinliğini izlemenize olanak sağlar.

Basit raporlar, her kişi için ayrıntılı etkinlik günlükleri ve e-posta göndermek için güçlü sürükle ve bırak araçlarıyla kullanımı son derece kolaydır. E-postaları planlayabilir, satış hunileri oluşturabilir ve yeni başlayanlar için kolay pazarlama otomasyonuna sahip olabilirsiniz.

Sürekli İletişim, üçüncü taraf uygulamalar için mevcut çok çeşitli bir entegrasyon pazarına sahiptir. Zaten WPForms gibi kullandığınız popüler servislerin ve araçların birçoğu anında Constant Contact ile bağlanabilir.

E-Ticaret mağazaları için, Constant Contact tüm en iyi e-ticaret platformlarıyla entegrasyon sunar. Potansiyel müşterileri çeken, çeken ve yönlendiren müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan e-Ticaret araçlarını içerir.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırması kişi sayısına göre belirlenir ve aylık 20 ABD dolarından başlar. Ancak, ekip üyeleri eklemek istiyorsanız, aylık 45 $ ‘dan başlayan Artı planlarına ihtiyacınız olacak.

Sürekli İletişim ile başlamak için buraya tıklayın »

3. PipeDrive

PipeDrive

PipeDrive, işletmeler için satış odaklı bir CRM yazılımıdır. İhtiyacınız olan tüm bilgilere hızlı erişim sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile tam bir satış boru hattı yönetimi sunar.

Satış ekipleri için tasarlanan satış raporlaması, satış tahmini, ayrıntılı etkinlik günlüğü, gelişmiş iletişim bilgileri, e-posta entegrasyonları ve özelleştirilebilir boru hatları gibi özellikleri içerir.

CRM sisteminizi zaten kullandığınız diğer hizmetlere bağlamanıza olanak tanıyan, giderek artan bir entegrasyon uygulamaları yelpazesine sahiptir. Ayrıca iOS ve Android için mobil uygulamalara sahip olup bağlantıda kalmanızı ve işlerinizi halletmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Planları, yıllık faturalandırılan aylık kullanıcı başına 12,50 ABD Doları’ndan başlar.

4. Taze Satışlar

Freshsales

Freshsales her büyüklükteki işletme için uygun olan bir başka popüler CRM yazılımıdır. Dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için araçlarla satış odaklı bir yaklaşım sunar.

Raporlara, etkinliklere, telefon görüşmelerine, e-postalara, kullanıcılara ve iletişim yönetimine anında erişmenizi sağlayan tek noktadan kontrol paneli sunarlar. Sezgisel web tabanlı bir arayüze sahip ve ekibinizin hareket halindeyken satış yapmasına yardımcı olacak güçlü mobil uygulamalara sahip.

Freshsales, dönüştürmesi daha muhtemel olan potansiyel müşterileri önceliklendirmenize yardımcı olan AI destekli potansiyel puanlama özelliğini kullanır. Dikkate değer diğer özellikler arasında görsel satış hatları, konuşmalar hakkında eyleme geçirilebilir bilgiler, olay izleme, özel iş akışları ve daha fazlası yer alıyor.

En popüler üçüncü taraf hizmetlerin bazıları için yerel entegrasyonlara sahiptir. Üçüncü taraf uygulamaları olarak birkaç entegrasyon daha mevcuttur. Ancak, entegrasyon sayısı şu anda biraz sınırlıdır.

Fiyatlandırma: Planlar, yıllık faturalandırılan kullanıcı başına aylık 12 ABD dolarından başlar.

5. Damla (E-ticaret)

damlama

Damla satışları artırmak için tasarlanmış bir başka popüler e-ticaret CRM yazılımıdır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile, kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ancak son derece güçlüdür.

Pazarlama otomasyonu, gelişmiş iletişim yönetimi, işlem yapılabilir raporlar, e-posta kampanyaları, bire bir konuşmalar, e-Ticaret kullanıcı takibi ve daha fazlasını içeren özelliklerle donatılmıştır.

Damla, tüm üçüncü taraf hizmetleri için yerel entegrasyonlarla birlikte gelir. Buna e-posta servisleri, müşteri adayı oluşturma yazılımı, SMS hizmetleri, WooCommerce, Shopify ve daha birçokları dahildir. Facebook ve Instagram’dan potansiyel müşteri kitlelerine ulaşmanıza yardımcı olacak müşteri adayları oluşturmak için iş akışları sunar.

Fiyatlandırma: Damlalık’ın planları 49 kişiden / aydan 2500 kişiye kadar çıkar.

6. Gmail için CRM Streak

StreakCRM

Streak, Gmail için bir CRM yazılımıdır ve hem ücretsiz Gmail hesaplarıyla hem de G Suite ile çalışır . Gmail’deki müşteri e-postalarını izlemenize, kişileri yönetmenize, potansiyel müşterileri izlemenize ve satış boru hatlarını yönetmenize olanak sağlar.

Kişilerinizden otomatik olarak müşteri adayları yakalar, görevler ve hatırlatıcılar eklemenize, etiketler ve notlar eklemenize, özel borular oluşturmanıza, e-postaları planlamanıza ve daha pek çok şeye izin verir.

Bir tarayıcı eklentisi ve Android ve iOS için mobil uygulama olarak gelir. Gmail ve Zapier üzerinden üçüncü taraf entegrasyonlarını destekler; bu, birden fazla araç ve hizmette veri paylaşmanıza erişim sağlar.

Fiyatlandırma: Kişisel kullanım için sınırlı bir ücretsiz plan sunarlar. Ücretli planları yıllık fatura başına aylık 49 ABD dolarından başlamaktadır.

7. AgileCRM

AgileCRM

AgileCRM güçlü bir hepsi bir arada CRM yazılımıdır. İletişim yönetimi, satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerini tek bir kontrol panelinde bir araya getirir.

Satış ekibiniz için 360 derece iletişim görünümü, ayrıntılı raporlar, zaman çizelgesi, takvim, etkinlikler, proje yönetimi, fırsatlar ve gamification içeren satış araçları sunar. İşletmenizde olup bitenleri takip etmek için detaylandırabileceğiniz hızlı raporlara erişebilirsiniz.

AgileCRM, müşteri adayları oluşturmak ve yakalamak, e-postalar, haber bültenleri, açılış sayfaları, formlar ve sosyal medya pazarlama araçlarını göndermek için pazarlama araçları içerir.

Fiyatlandırma: AgileCRM sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Ücretli planları yıllık fatura başına aylık 9,99 ABD Doları veya 2 yıl faturalanan kullanıcı başına 8,99 ABD Doları’ndan başlar.

Küçük İşletmeler İçin En İyi CRM Yazılımı Hangisidir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, CRM araçlarını iş gereksinimlerinize ve hedeflerinize göre karşılaştırmanız gerekecektir.

Daha önce tanımladığımız kriterlere dayanarak, HubSpot’un küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımı olduğuna inanıyoruz . Kullanımı kolaydır ve kapsamlı bir dizi özellik sunar. Küçük işletmelerin başlaması için yeterli olan ücretsiz bir plan sunarlar.

E-posta, işletmeniz için ana potansiyel satış ve satış kaynağıysa, Sürekli İletişim en iyi seçenektir. Satışları artırmak ve müşteri ilişkilerini yönetmek için etkili bir şekilde kullanabileceğiniz kullanımı kolay bir iletişim yönetimi aracı sunar. Fiyatlandırma küçük işletmeler için çok kolay.

Tamamen satış odaklı bir CRM arıyorsanız, her ikisi de satış odaklı CRM olduğundan ve satış işlemlerinizi geliştirmenize yardımcı olacakları için PipeDrive veya FreshSales’i kullanmanızı öneririz .

Eğer bir e-ticaret markası, ve e-ticaret odaklı pazarlama otomasyonu ile birlikte bir CRM gerekiyorsa, o zaman daha bak Damla . Son derece güçlü ve her bir kuruşa değer çünkü genel satışlarınızı artırmanıza kesinlikle yardımcı olacak.

Umarız bu makale, işletmeniz için en iyi CRM yazılımını bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca , işletme web siteleri için WordPress eklentileri , küçük işletme için eniyi işletme telefonu hizmetleri ve en iyi canlı sohbet yazılımı olması gereken listemizi de görmek isteyebilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir Yanıt

 1. Merhaba Furkan Bey, yazınız çok güzel olmuş emeğinize sağlık.
  CRM noktasında firmam için çok fazla araştırma yaptım. Önce yabancı bir firma ile çalışmaya başladım ama maliyet olarak bizi aştığı için hem yerli hem de kullanımı kolay bir program arayışına girdim.
  Bu noktada da çözümü evobulut ile sağladım.
  yerli yazılım ve fiyatlandırma olarak da uygun maliyetli bir müşteri takip programı.
  küçük işletmeler için uygun olacağını düşündüğüm bir crm programı…
  incelemek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim… https://www.evobulut.com/musteri-takip-programi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!