fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

WordPress İçin En İyi Seo Eklentileri

Tarayıcılarda sitelerimizi üst sıralara çıkarmak için SEO’nun önemi çok büyüktür. Bu yazımda sizlerle WordPress için en iyi SEO eklentilerini paylaşacağım. Keyifli okumalar.

  1. Yoast SEO
  2. All in One SEO Pack
  3. The SEO Framework
  4. SEOPress
  5. Rank Math

. Yoast SEO

Yoast SEO, WordPress seo eklentisi olarak üstün durumda. Etkileyici güncellemeler, güzel bir ara yüz ve blog yayınlarınızı ve ürün sayfalarınızı öne çıkarmak için en kullanıcı dostu seçenekler sunan Yoast SEO, WordPress sisteminde en yaygın eklentilerden birisi. Daha ileri seviye isteyenler için Yoast SEO’nun premium servisi de bulunuyor. Forum bölümünde de gelişmiş bir destek imkanı sunan Yoast, kendini geliştirmek isteyenlere de fırsat sunuyor.

Neden Yoast SEO’u tercih etmeliyim?

2. All in One SEO Pack

All in One SEO Pack, yıllardan beri sektörde Yoast SEO rekabet içerisinde.  All in One SEO Pack ücretsiz olmasına karşın Yoast SEO’da olduğu gibi premium destek gibi özel paketler sunmaktadır. Genel olarak site haritası desteği, Google Analytics desteği ve gelişmiş standart URL’ler gibi yaygın özelliklerin çoğu varsayılan olarak ayarlanır. Böylece kurulum sonrasında daha kolay ve hızlı bir şekilde eklentiyi kullanmak mümkün olmaktadır.

Neden All in One SEO Pack’i tercih etmeliyim?

3. SEO Framework

SEO Framework eklentisi, herhangi bir reklam veya satış yapmadan WordPress için hızlı, hafif bir SEO eklentisidir.  Genellikle Yoast veya All in One SEO’ya en büyük alternatif olarak kabul edilir. Yazı SEO ayarları, birkaç sekme ile kontrol edilir ve renkli bir ölçek kullanılır. Ölçekte, Yoast’ın daha karmaşık sürümlerinden farklı olarak, SEO’nuz için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ara yüzü özellikle yeni başlayanlar için işleri çok daha kolaylaştırmaktadır. SEO Framework eklentisi uzantıların yardımıyla daha gelişmiş işlevsellik sunuyor.

Neden SEO Framework’u tercih etmeliyim?

Diğer eklentiler bir odak anahtar kelimesini kullanırken, SEO Framework daha doğal yazımı teşvik etmek için odak konuya odaklanır. Google SERP’lerde daha iyi çalışma yapılması böylece mümkün olmaktadır.

4. SEOPress

SEOPress tamamen ücretsiz bir SEO eklentisidir. Yazılar ve sayfalar için tüm başlıklarınızı ve meta açıklamalarınızı kontrol altına alan eklenti hızlı ve güçlüdür. XML ve HTML site haritaları oluşturma, sosyal ağlar için paylaşım bilgilerini eklenti ile optimize etmek mümkündür. Ücretsiz sürüm, web yöneticilerinin daha iyi SEO optimize edilmiş yazılar yazmasına yardımcı olmak için içerik analizi de sağlar. Premium sürüm işlevselliğini arttırır ve aşağıdaki gibi gelişmiş özellikler ekler:

Neden SEOPress’i tercih etmeliyim?

5. Rank Math

Rank Math, WordPress web siteniz için SEO konusunda tam daha fazla özeliği sunmaktadır. Son aylarda çok ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşarak gücünü arttıran eklenti, daha fazla kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Site SEO’nuzu tam olarak kontrol etmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunmaktadır. Rank Math, SEO için WordPress sitenizde kullanabileceğiniz birden fazla eklentinin gücünü birleştirir. Bu sayede pek çok işlemi tek bir eklenti ile yapmak mümkün olmaktadır.

Temel bilgileri doğrudan WordPress yönetici kontrol panelinize getirmek için Google Search Console ile sıkı bir şekilde bütünleşme sağlar. Hangi anahtar kelimelerde sıra aldığınız, web sitenizin kaç arama gösterimi aldığı, Google’ın sitenizde gördüğü hataları vb. bir bakışta bulabilirsiniz. Bunların dışında, 404 Monitör, yönlendirmeler, zengin snippetler, yerel SEO, XML site haritaları, video SEO, dahili bağlantı oluşturma önerileri gibi pek çok ek özelik bulunmaktadır.

Neden Rank Math’ı tercih etmeliyim?

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Furkan Sağlam tarafından

Furkan Sağlam, dijital pazarlama alanında firmalara Dijital Yönetici hizmeti sunuyorum. Özel olarak web sitelerine arayüz tasarımları arkaplan da yazılımsal ve SEO teknikleri kısaca dijital ihtiyaçlarında yardımcı oluyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.