WooCommerce Ödeme Sayfasında il/ilçe Seçenekleri

Öncelikle sorunu bilmiyorsak ya da dikkat etmediysek kısaca açıklayalım;

Daha önce oluşturduğumuz proje hesabımız olan beyense.com’u kullanarak sepetimize bir ürün ekliyoruz. 

Sepete eklediğim ürünümüzle ödeme sayfasına gidiyoruz.

Ödeme Sayfasında İl İlçe Nasıl Eklenir?

Ödeme sayfasına girdiğimizde bilgileri girdikten sonra kayan panelden ülke ve şehir seçebiliriz ancak bölge seçemiyoruz. Manuel olarak girmeliyiz. Maalesef bilgileri manuel olarak girerken olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz ve giriş yanlış veya eksiktir. Bu sorunun nasıl çözüleceğini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Türkiye İl-İlçe Eklentisi Nasıl Kurulur?

Sitemizin yönetim paneline geçerek eklentiler bölümünden yeni ekle diyerek yeni bir eklenti kuracağız. 

Yeni ekle kısmındaki arama çubuğuna Türkiye il ilçe eklentisi yazarak eklentiyi buluyoruz. Ardından hemen eklentiyi etkinleştiriyoruz. 

Yeni ekle kısmındaki arama çubuğuna Türkiye il ilçe eklentisi yazarak eklentiyi buluyoruz. Ardından hemen eklentiyi etkinleştiriyoruz.  Etkinleştirmek için herhangi bir yapılandırma yapmaya ihtiyaç duymuyoruz. Otomatik olarak kurulum sağlıyor. 

Eklenti aktif olduğunda, seçilen şehrin ilçeleri tek tek ve herhangi bir ek işlem yapılmadan listelenir. Böylelikle WooCommerce tabanlı e-ticaret siteleri için ilçe seçiminde olası hataların önüne geçilir ve daha sağlıklı bir alışveriş yapılır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

2 yorum

  1. Belli başlı il ve ilçelere gönderim yapan bir firmam var, bunun için otomatik gelen il ve ilçeleri kısıtlayabileceğimiz bir yol var mı?

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!