En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Hosting Seçimi ve Satın Alma

Merhabalar, WordPress Başlangıç Eğitim Rehberimizin bu bölüm deki konusu en ideal sorunsuz WordPress Hosting seçimi ve satın alma aşamasıdır.

Bir önceki yazım da Alan Adı Araştırma ve Satın Alma aşamalarını yapmıştık.

Bu aşamada WordPress sitemizi oluştura bilmemiz için gereken hosting’imizi seçip satın alacağız.

Öncelikle şunu sizlere belirtmek istiyorum. Ben Türkiye’de birçok hosting firmasıyla çalıştım hiçbirinde natro hosting te aldığım hizmet kalitesi ve destek kalitesi kadar verimli dönüş alamadım.

Natro dan bir reklam ücreti aldığımı ve onların reklamını yaptığımı düşünebilirsiniz ama inanınki Natro’dan ben ne bir ücret nede bir indirim dahi almıyorum. Tabi natro firmasından yetkililer okuyup ta indirim yaparlarsa çok sevinirim 🙂

Defalarca söylediğim gibi en sağlıklı ve güvenilir firma natro olduğu için onları öneriyorum.

Her hosting firması sunucuları için ufak tefek özellikler yazıyor siz bu özelliklerin bazılarını duymuş veye görmüş olabilirsiniz.

WordPress Hosting satın alırken dikkat etmeniz gereken temel özellikler;

SSD Disk: Az çok hard diskleri bildiğinizi düşünüyorum normal hard disklere göre SSD’ler daha fazla performans sergilemektedir. Site hızı için önemli bir etkendir.

Sunucu İşletim Sistemi: Kesinlikle sunucunuzu Windows sunucu olarak almayınız veya tercih etmeyin. Linux sunucu tercih edin.

Disk Alanı: WordPress web siteniz için kesinlikle ucuza hosting alcaksınız diye disk alanını 2 GB tan aşşağı olan bir hosting almayınız.

Bunlara benzer bir kaç tane daha kriter var ama siz yeni olduğunuz için ekstra birşey bilmenize gerek yok. En önemlileri yukarıda kiler.

WordPress Başlangıç Eğitimi Rehberimiz için evstili.net adında bir blogu ilk defa kuracağımız için başlangıçta ekstra yoğun bir hosting’e ihtiyacımız yok ondan dolayı başlangıç olarak Natro WordPress Hosting‘te WordPress XS paketi bizim işimizi görür.


WordPress Hosting Satın Alma

Natro Hosting Adresi: https://www.natro.com/hosting/wordpress-hosting

WordPress XS ürününü seçiyor ve satın al diyoruz.

Sonra Hosting imizi ne kadar süreli satın almak istediğimizi seçiyoruz. Başlangıç paketi satın aldığımız için 1 yıllık almanızı öneririm. Kampanya veya indirime kanıpta 3 yıllık satın almanızı önermiyorum.

Neden derseniz web siteniz ile ilgilendikten ve geliştirdikten sonra web sitenize daha fazla kullanıcı ziyaret edecek ve başlangıç hostinginiz yetersiz kalacak. O zaman hosting’imizi yükselteceğiz.

Ondan dolayı gereksiz yere 2 veya 3 yıllık satın almayın.


Sonra Natro bize alan adınızı belirleyin diye bir ekrana yönlendiriyor. Bu alanda zaten bir alan adım var bölümüne önceden satın aldığımız alan adımızı giriyoruz.

Alan Adımızı girdikten sonra Kullan diyoruz ve alt ta bir alan açılıyor. Açılan alanda alan adımızın DNS Sunucularının uygun olduğunu söylüyor.

Sonra yeni açılan alandaki Seç ve Devam et butonuna tıklıyoruz.

Son olarak ta bizi sepete yönlendiriyor.

Alan adı satın aldığımız gibi burada da ödememizi yapıyoruz.

Ödeme işlemini de yaptıktan sonra hostingimizi satın almış bulunmaktayız.

2-3 dk son Müşteri Panelimizden Hosting yönetiminden WordPress Hesapları sayfasında hostingimizi göreceksiniz.

Bu bölümü de başarılı bir şekilde tamamladık. Satın alma aşamasında veya hosting seçimiyle ilgili bir sorun yaşadıysanız hemen bu yazının altına yorum olarak yazınız sizlere seve seve yardımcı olurum.

Lütfen diğer WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!