En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Hakkında Efsane Ön Yargılar

WordPress dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusu olmasına rağmen, internette WordPress hakkında birçok yanlış bilgi var. Bu yaygın WordPress efsaneleri ve yanılgıları, kullanıcıların kafasını karıştırır ve onları yanlış platformu seçmeye yönlendirir. Bu makalede, en iyi WordPress mitlerini ayrıntılı açıklamalarla çürüteceğiz, böylece ihtiyaçlarınız için en iyi web sitesi platformunu seçebilirsiniz (WordPress olsun ya da olmasın). Hazır mısınız? WordPress Hakkında Efsane Ön Yargıları yıkmaya.

Not: WordPress dediğimizde, WordPress.com ile karıştırılmamak için kendi kendine barındırılan WordPress.org’dan bahsediyoruz. Bunlar iki farklı platformdur, WordPress.org ile WordPress.com arasındaki fark hakkındaki kılavuzumuza bakın.

1. WordPress Sadece Bir Bloglama Sistemidir


En kalıcı WordPress mitlerinden biri, WordPress’i sadece bir blog yazılımı olarak yanlış yapmaktır.

O değil.

WordPress, akla gelebilecek hemen her tür web sitesi oluşturmak için kullanılabilecek güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. İnternetteki tüm web sitelerinin% 35’inden fazlasını güçlendirir ve bu web sitelerinin büyük bir kısmı sadece blog değildir.

WordPress, kurumsal siteler, bir çevrimiçi mağaza / e-Ticaret sitesi, çevrimiçi dergiler ve çok daha fazlasını oluşturmak için kullanılır. Hükümetler, üniversiteler ve birçok Fortune 500 şirketi tarafından kullanılmaktadır.

Popüler WordPress e-Ticaret eklentisi WooCommerce, aslında dünyanın en büyük e-ticaret platformudur (Shopify , Magento ve diğerlerinden daha büyük). Bununla ilgili WordPress ile Nasıl Siteler Yapılabilir? makaleme göz atabilirsiniz.

2. WordPress Güvenli Değil

Sıklıkla duyduğumuz bir diğer yaygın efsane, WordPress’in diğer bazı özel yazılımlardan daha az güvenli olmasıdır.

WordPress çok güvenlidir ve bu popülerliğinin nedenlerinden biridir. WordPress, açık kaynak kodlu bir yazılımdır; bu, kaynak kodunun güvenlik açıklarını incelemesi ve bulması için çevrimiçi olarak kullanılabilir olduğu anlamına gelir.

WordPress son derece esnektir ve güvenliği birkaç adım daha atmak suretiyle daha da güçlendirilebilir.

Kötü amaçlı yazılım ve kaba kuvvet saldırıları web’de yaygındır ve yalnızca WordPress ile sınırlı değildir. Bu nedenle, yaygın web tehditlerine karşı koruma sağlamak için izleme hizmeti ve web sitesi güvenlik duvarı sağlayan Sucuri gibi özel güvenlik hizmetleri vardır.

Güçlü parolalar kullanma gibi basit adımlar atarak ve en iyi güvenlik uygulamalarını izleyerek WordPress sitenizi daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

Web sitenizi bir profesyonel gibi güvenli hale getirmenize yardımcı olacak WordPress güvenlik kılavuzunu adım adım hazırladık.

3. WordPress e-Ticareti Desteklemiyor

e-Ticaret

Bir diğer yaygın WordPress efsanesi, e-ticareti desteklememesidir. Varsayılan olarak, WordPress bir alışveriş sepeti özelliği ile birlikte gelmez.

Ancak, WordPress’e e-Ticaret işlevselliği ekleyen çok sayıda WordPress eklentisi vardır. Bunların en popüler olanı , dünyadaki % 42’den fazla e-Ticaret web sitesine güç veren WooCommerce‘dir.

İster fiziksel ürünler ister dijital indirmeler satmak isteyin, bunu WordPress e-Ticaret eklentilerinden biriyle kolayca yapabilirsiniz.

4. WordPress’in Geleceği Belirsiz

WordPress'in Geleceği

WordPress ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Açık kaynaklı yazılımların nasıl çalıştığını bilmeyen birçok insan, WordPress’in geleceğinin açık olmadığına ve aniden kaybolabileceğine dair mitlere inanıyor.

WordPress tek bir kişi tarafından değil, tutkulu ve profesyonel geliştiricilerden oluşan bir topluluk tarafından geliştirildi. WordPress marka adını koruyan ve açık kaynak yazılımını destekleyen WordPress Foundation adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluşun sahip olduğu korumalı bir ticari markadır.

WordPress’e dayalı ürün ve hizmet satan binlerce küçük ve büyük WordPress şirketi var. Bu şirketlerin çoğu WordPress topluluğuna aktif olarak katılıyor.

WordPress topluluğu sadece bir şirket, kişi veya aniden kaybolacak küçük bir grup değildir. Dünyanın her yerinden yüz binlerce insandan oluşur. WordPress’in kendisi özgür olsa da, bu eko-sistem tek başına ilgili işletmeler için yıllık gelirde milyonlarca dolara güç veriyor.

Kısacası, WordPress hiçbir yere gitmiyor ve geleceği parlak.

5. WordPress için Çok Sınırlı Destek Var

Destek seçenekleri

Başlangıç ​​seviyesindeki bazı kullanıcılar tarafından dile getirilen bir diğer yaygın endişe, WordPress’i kullanmak için kimseye para ödemedikleri için, desteğe ihtiyaç duyduklarında onlara yardım edecek kimse olmadığıdır.

İnternetin her yerinde bir ton ücretsiz WordPress desteği var. WordPress.org resmi web sitesinde, sorularınızı ücretsiz olarak sorabileceğiniz ve diğer WordPress kullanıcılarından yardım alabileceğiniz çok aktif bir destek forumu vardır.

Furkansaglam.com’un kendisi, tonlarca WordPress öğreticisi ve kılavuzuna sahip ücretsiz bir çevrimiçi kaynak sitesidir.

Çok yakında Türkiye’nin En Güncel WordPress Blogu olmayı hedefleyen yeni bir WordPress Portalı oluşturuyorum. İsteyen herkes bu portal da içerik oluşturabilecek ve içeriklerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

İçerikler yardımıyla sorunlarınızı çözemediyseniz taleplerinize göre bazen ücretsiz bazen ücretli sizlere destekte bulunabilirim. Detaylı bilgi için iletişim‘e geçebilirsiniz.

6. WordPress Ücretsizdir, Bu nedenle Düşük Kalite Olmalıdır

WordPress kalitesi

Bir başka yaygın WordPress efsanesi, WordPress ücretsiz olduğu için düşük kalitede olması gerektiğidir. Yeni başlayanlar bize geliştiricilerin neden özgür bir yazılım için en iyi işlerini yapmasını istediler?

WordPress sadece bir kişi veya küçük bir ekip tarafından geliştirilmemiştir. Binlerce geliştirici tarafından geliştirilmiştir ve milyonlarca web sitesi tarafından kullanılmaktadır. Kod herkesin okuması, incelemesi ve kaliteyi incelemesi için açık kaynaktır.

En iyi programlama uygulamalarını takip eder ve bunlara bağlı kalır. WordPress’in arkasındaki kod sağlam, geliştirici dostu, açık ve ücretsizdir. Ayrıca kullanımı çok kolay bir arayüze sahip son teknoloji bir yayıncılık sistemidir. Bu nedenle WordPress son derece popüler ve dünyadaki diğer CMS yazılımlarından çok daha önde.

WordPress, CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times ve daha fazlası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere en büyük markalar tarafından kullanılır.

7. Tüm WordPress Siteleri Benzer Görünüyor

WordPress temaları

Yeni başlayanlar arasında yaygın bir WordPress efsanesi, tüm WordPress sitelerinin birbirine benzemesidir. WordPress, herhangi bir WordPress destekli web sitesinin görsel görünümünü kontrol eden temaları kullanır ve binlerce WordPress teması vardır. Birçoğu ücretsizdir, ancak aynı zamanda geniş bir premium WordPress tema koleksiyonuna sahipsiniz.

Prim vardır WordPress teması mağazaları gibi StudioPress, CSSIgniter, Themify, Themeforest ve güzel web sitelerinin her türlü WordPress temaları tasarlanmış satmak diğerleri. Bu temalar kendi özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir, böylece renkleri, düzeni değiştirebilir, kendi logonuzu ekleyebilir ve temanızla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Son olarak, herhangi bir programlama becerisi olmadan kendi düzenlerinizi oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanmanıza izin veren güçlü WordPress sayfa oluşturucu eklentileri vardır.

Özetle, WordPress siteniz tam olarak nasıl görünmesini istediğinizi görecektir!

8. WordPress Yeni Başlayanlar İçin

Ileri düzey kullanıcılar

WordPress hakkında çok şey bilmeyen kullanıcılardan sık sık duyduğumuz bir diğer yaygın efsane, herhangi bir CSS, HTML veya programlama bilmeyen başlangıç ​​seviyesi kullanıcılar için daha uygun olmasıdır.

Bu tamamen doğru değil. WordPress’in yeni başlayanlar için kullanımı son derece kolay olsa da, şirketler, işletmeler ve geliştiriciler tarafından da kullanılır. WordPress yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar arasında eşit derecede popülerdir.

Yeni başlayanlar için iyi tarafı, herhangi bir programlama veya web tasarım becerisi öğrenmeden web sitelerini oluşturabilmeleridir. Geliştiriciler için WordPress, eklentileri ve temaları kullanarak yazılımı özel kodla genişletmek için büyük esneklik sağlar.

9. WordPress Büyük (Yüksek Trafikli) Siteler İçin Uygun Değil

web sitesi performansı

Bu efsane, WordPress’in internetteki en popüler web sitelerinin bazılarına güç verdiğini kabul etmeyen diğer platformların geliştiricileri tarafından desteklenmektedir.

WordPress kendi kendine barındırılan bir platform olduğundan, web siteniz büyüdükçe performansını yönetmek ve sunucu kaynaklarınızı ölçeklendirmek sizin sorumluluğunuzdadır. WordPress performansının kontrolünü nasıl ele alacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak adım adım WordPress performans kılavuzumuz var.

Teknik tarafla uğraşmak istemiyorsanız, WP Engine gibi sizin için teknik tarafla ilgilenen, yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanabilirsiniz.

Bu makalenin, yaygın WordPress mitlerini çözmenize ve WordPress’in gerçek gücünü daha iyi anlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!