Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WooCommerce’de Akıllı Kuponlar Oluşturma

Okuyucularımızdan bazıları, varsayılan işlevselliği genişletmek için WooCommerce’de nasıl akıllı kuponlar oluşturabileceğimizi sordu.

Bir tane satın almak için bir kupon, ücretsiz hediye kuponu vb. Gibi öğeler eklemek için yerleşik WooCommerce kuponlarının ötesine geçmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu makalede, WooCommerce’de akıllı kuponların nasıl oluşturulacağını ele alacağız.

WooCommerce için Akıllı Kuponlarla Yapabilecekleriniz

Akıllı kuponlar (veya gelişmiş kuponlar) satışlarınızı ve gelirinizi artırmanın harika bir yoludur.

Müşterilerinize WooCommerce arabalarındaki her şey için battaniye indirimi yapmak yerine, akıllı kuponları her türlü zekice şeyler yapmak için kullanabilirsiniz.

Örneğin, müşterilerin bir ürünü satın almasını ve bir diğerini ücretsiz almasını sağlayan bir “bir tane satın al” kuponu oluşturabilirsiniz. Bu, satışları artırmak veya hatta daha hızlı hareket etmek istediğiniz stoğu temizlemek için harika bir yol olabilir.

Ücretsiz bir hediye kuponu bile oluşturabilirsiniz. Bu, e-posta listenizi oluşturmanın, sadık müşterileri ödüllendirmenin ve insanları yeni bir ürün denemeye teşvik etmenin harika bir yolu olabilir.

Çevrimiçi mağazanız için bu tür kuponlar oluşturmanın karmaşık olacağını ve teknik bilgi gerektireceğini düşünebilirsiniz . İyi haber şu ki, gerçekten basit.

WooCommerce için Gelişmiş Kuponlar eklentisini kullanarak nasıl akıllı kupon oluşturacağınızı göstereceğiz.

Gelişmiş Kupon Eklentisi ile Akıllı Kuponlar Oluşturun

Gelişmiş Kuponlar piyasadaki en iyi WordPress kupon kodu eklentisidir. Satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmek için akıllı kuponlar oluşturmanıza olanak tanır.

İlk olarak, Gelişmiş Kuponlar eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Bunu yaptıktan sonra, yeni kupon işlevini WordPress yönetici kontrol panelinizde WooCommerce »Kuponlar sayfasında bulabilirsiniz.

Herhangi bir kupon oluşturmak için ‘Yeni Ekle’yi tıklatarak başlayın ve ardından ekranın üst kısmına seçtiğiniz kupon kodunu girin.

Ücretsiz hediye kuponunuz için bir kod girme - bizim için 'freeshirt' kullandık

Akıllı kuponlar oluşturmanın birçok farklı yolu vardır. Bu yazıda, sizi WooCommerce mağazanızda kupon kullanmanın en popüler ve etkili yollarından bazılarına götüreceğiz.

WooCommerce’de Bir Satın Al Bir Ücretsiz Kupon Oluşturma

Gelişmiş Kuponlar, her türlü “bir tane al” (BOGO) kuponları oluşturmanıza olanak tanır. Ücretsiz olarak bir şey vermek zorunda değilsiniz. Bunun yerine “bir tane al yarı fiyatına alın” teklifiniz olabilir.

Bir BOGO kuponu, e-posta listenizdeki kişileri ilk alışverişlerini yapmaya teşvik etmenin harika bir yolu olabilir . Ayrıca mevcut alıcılardan tekrar satın almayı teşvik etmenin harika bir yolu olabilir.

Gelişmiş Kuponlar kullanarak bir BOGO kuponu oluşturmak için WooCommerce »Kuponlar’a gidin ve yeni bir kupon ekleyin. BOGO sekmesine tıklayın ve anlaşmanızın koşullarını belirleyin.

BOGO fırsatınız için kupon ekleyin

“İki tane satın al” veya benzeri birçok farklı teklif türü oluşturabilirsiniz. Müşterinin kazandığı ürünün ücretsiz olması gerekmez. Bunun yerine, istediğiniz herhangi bir yüzde ile indirim yapabilirsiniz.

Burada, müşterilerin herhangi bir tişört satın alabilecekleri ve ücretsiz yeşil tişört alabilecekleri bir teklif oluşturduk.

Bir satın almak bir ücretsiz kupon olsun

İpucu: BOGO kuponları, satın aldığınız ürünle ilgili ücretsiz bir ürün sunarken en etkilidir. Örneğin, kışlık kıyafetler satıyorsanız, satın alınan her şapka için ücretsiz bir çift eldiven sunabilirsiniz.

WooCommerce’de URL Kuponu (Otomatik Uygula) Oluşturma

Kupon kodu içeren bir e-posta bülteni veya sosyal medya gönderisi gönderdiğinizde, bazen kullanıcılar kupon kodunun nasıl uygulanacağını bilmezler.

Bu, araba terkinde artışa neden olur. Kupon kodunu bir linke tıklayarak otomatik olarak uygularsanız iyi olmaz mıydı?

WooCommerce kupon URL’leri bu noktada kullanışlı olur.

Müşteriler bir kodu hatırlamak yerine özel bir URL’yi tıklayabilir. Bunu yaptıklarında, Gelişmiş Kuponlar otomatik olarak sepetine doğru kuponu uygular.

Bu, bir statüye kaç karakter ekleyebileceğinizle sınırlı olabileceğiniz sosyal medya pazarlaması için gerçekten yararlıdır. Kupon kodunu mağazanızın URL’sinde verebilmek yerden tasarruf sağlar.

Gelişmiş kuponları kullanarak bir URL kuponu oluşturmak için WooCommerce »Kuponlar bölümüne gidin ve yeni bir kupon ekleyin. İndirimi Genel sekmesi altında ayarlayın.

URL’yi almak için kuponu yayınlamanız gerekir. Bundan sonra, URL Kuponları sekmesine gidin, burada kupon URL’sini göreceksiniz.

Bu yoursite.com/coupon/ olacak couponcode , couponcode bunu kupon kodu için girilen odur.

Kuponu müşterinin sepetine otomatik olarak ekleyen bir URL oluşturma

Kod URL’sini Geçersiz Kıl kutusunu kullanarak, kuponun URL’sini isterseniz özelleştirebilirsiniz. Bu, URL’nin sonunu değiştirecektir (kupon kodu bölümü).

URL kuponunuzu oluşturma konusunda daha fazla yardım istiyorsanız , WooCommerce’de URL kuponlarının nasıl oluşturulacağına ilişkin tüm eğiticimize göz atın.

WooCommerce’de Önceden Planlanmış Kupon Oluşturma

Tatil mi, özel satış promosyonu mu planlıyorsunuz?

Yıl boyunca çok fazla satış yaparsanız, kuponları önceden planlamak bunu kolaylaştırabilir. Örneğin, bahar satışınız, yaz satışınız ve Black Friday fırsatlarınız için Ocak ayında bir grup kupon ayarlayabilirsiniz.

Kuponları planlamak, bağlı kuruluş ortaklarıyla pazarlama iletişiminizi geliştirmenize yardımcı olabilir, çünkü canlı olarak kullanılmasından endişe etmeden kupon kodunu onlarla önceden paylaşabilirsiniz.

Bir kupon planlamak için WooCommerce »Kuponlar’a gidip ‘Yeni Ekle’yi tıklayarak normal şekilde oluşturun .

Ardından, Zamanlayıcı sekmesini tıklayın ve kuponunuz için bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi girin.

Not: Kupon gününde 11:59:59 pm başlangıç tarihi ve ucunda 12:00:00 am başlayacak önce bitiş tarihinden.

Gelişmiş Kuponlarda zamanlayıcıyı kullanma

İsterseniz, varsayılan mesajları burada da düzenleyebilirsiniz. Müşteri kuponu geçerli olmadan önce veya süresi dolduktan sonra kullanmaya çalışırsa bunlar gösterilir.

WooCommerce’de Ücretsiz Hediye Kuponu Oluşturma

Müşterilerinize ücretsiz bir hediye sunmak ister misiniz? Bunu yapmak için bir ürünün fiyatını 0 $ olarak ayarlamanıza gerek yoktur. Ücretsiz bir hediye kuponu kullanarak daha iyi bir yol var.

Ücretsiz hediye kuponları, müşterilerin sepetlerine ücretsiz bir ürün eklemelerine izin verir. Müşterileri, kuponun çalışması için belirli bir miktar harcamak zorunda kalacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu, çevrimiçi mağazanızdaki ortalama sipariş değerini artırmanın harika bir yoludur.

Örneğin, 20 $ veya daha fazla harcama yapan müşterilerin ücretsiz mini oyuncak ayı alabilmeleri için bir kupon oluşturabilirsiniz. Sepetlerinde 20 dolar değerinde eşya yoksa kuponu kullanamazlar.

Ayrıca, minimum harcama yapmadan ücretsiz bir hediye de sunabilirsiniz. Bu, sadık müşterileri ödüllendirmek veya mağazanıza bir şans vermek için ilk kez müşterileri edinmek için harika bir yol olabilir.

Ücretsiz bir hediye kuponu oluşturmak için WooCommerce »Kuponlara gidin ve yeni bir kupon ekleyin.

Ardından, Ürün Ekle sekmesini tıklayın, hediye etmek istediğiniz ürünü bulun ve Fiyat / İndirim açılır menüsünden ‘$: Fiyatı geçersiz kıl’ seçeneğini belirleyin. Kutuyu boş bırakabilir veya 0 girebilirsiniz.

'Fiyat / İndirim' açılır menüsünü kullanarak ürününüzü ücretsiz yapma

WooCommerce’de Kuponlarınızı Tanıtma

Oluşturduğunuz kupon türü ne olursa olsun, müşterilerinize bunu bildirmek istersiniz.

Özellikle e-posta listeniz veya bülteniniz için bir teklif olmadığı sürece, kuponu web sitenizde tanıtmak en iyi uygulamadır.

Bunu yapmanın en kolay yolu OptinMonster’dır. Sıradan web sitesi ziyaretçilerini ücretli müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan güçlü bir dönüşüm optimizasyon aracıdır.

Sitenizde şu şekilde bir kupon açılır pencere oluşturmak için kullanabilirsiniz:

BOGO kupon açılır penceresi

Ayrıca, kuponlarınızı aşağıdaki gibi kayan bir bildirim çubuğu gibi başka birçok şekilde görüntülemek için OptinMonster’ı kullanabilirsiniz :

OptinMonster yüzen kupon çubuğu

Ve oyunlaştırılmış bir kullanıcı bile farklı indirimler kazanmanıza izin verebileceğiniz bir tekerlek kuponu döndürür.

Çarkı Döndür - Gamified Welcome Mat

Son Düşünceler ve En İyi Uygulamalar

Akıllı kuponlar, daha fazla satış elde etmenin ve mağazanızdan daha fazla para kazanmanın mükemmel bir yoludur.

Kitlenizle hangisinin en iyi olduğunu görmek için farklı kupon türlerini denemek iyi bir fikirdir.

Bu, sonuçlarınızı sürekli olarak değiştirmenize ve iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!