Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Kupon URL’lerini Kullanarak WooCommerce’de Kuponları Otomatik Etkinleştirme

WooCommerce müşterilerinize kendileri için otomatik olarak etkinleşen kupon için özel bir bağlantı vermek ister misiniz?

Normalde, kullanıcıların ödeme yapmadan önce kupon kodlarını eklemeleri gerekir. Bununla birlikte, kupon URL’leri kuponların otomatik olarak uygulanmasını kolaylaştırır ve kullanıcıların satın alma işlemini bitirmesini daha da hızlı hale getirir. Kullanıcı deneyimini arttıran bir işlemdir.

Bu makalede, WooCommerce’de kupon URL’lerini kullanarak kuponların nasıl otomatik olarak etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

WooCommerce’de Neden Kupon URL’leri Kullanılmalı?

Kupon bağlantıları, müşterilerinizin kullanımı için hızlı ve kolay oldukları için çevrimiçi mağazanızdaki satışları artırmanın harika bir yolu olabilir.

Müşteriler kasada yazmak için bir kod yazmak veya hatırlamak zorunda değildir. İndirimi e-posta bülteninizle veya sosyal medya mesajıyla gönderebilirsiniz ve tüm müşterilerin kuponu talep etmek için bağlantıyı tıklaması yeterlidir.

Akıllı işletme sahipleri, Black Friday gibi sezonluk tatillerde satışları artırmak için kupon URL’lerini kullanır. Bu, kuponun müşterilerinizin çok sayıda kupon e-postası aldıklarında kullanmaları için hızlı ve kolay olduğu anlamına gelir.

Kupon URL’lerini kullanmak için bir başka harika zaman, sosyal medyada flash satışı içindir. Yine, kupon müşterileriniz için kullanımı kolaydır, artı sadece URL (kupon kodu değil) vermek mesajınızı kısa tutabileceğiniz anlamına gelir.

WooCommerce için Kupon Bağlantısı Oluşturma

WooCommerce’de kupon bağlantıları oluşturmanın en iyi yolu Gelişmiş Kuponlar kullanmaktır. Piyasadaki en iyi WordPress kupon kodu eklentisidir ve e-ticaret mağazanızda kolayca kupon oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

İlk olarak, Advanced Coupons eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Nasıl yapılacağından emin değilseniz, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuz, süreç boyunca size yol gösterecektir.

Ardından, kupon bağlantınızı oluşturmak için WooCommerce »Kuponlara gidebilirsiniz . Yeni bir kupon oluşturmak için ‘İlk kuponunuzu oluşturun’ veya ‘Kupon ekle’yi tıklayın.

Gelişmiş Kuponlar eklentisini kullanarak yeni bir kupon oluşturun

Sayfanın en üstüne, seçtiğiniz kupon kodunu ve (isteğe bağlı olarak) bir açıklama girin.

Gelişmiş Kuponlarda kuponunuzun kodunu ekleme

Ardından, kupon ayrıntılarını ‘Kupon Verileri’ bölümüne girmeniz gerekir. İndirimi ayarlayabileceğiniz ‘Genel’ ile başlayın.

Örneğimizde, indirim türü için ‘Sabit alışveriş sepeti indirimi’ kullanacağız. Müşteriye% 25 indirim yapacağız.

% 25 indirim kuponu oluşturma

İsterseniz, kuponunuz için ‘Kullanım kısıtlaması’ ve ‘Kullanım sınırları’ sekmeleri altında belirli kısıtlamalar belirleyebilirsiniz. Örneğin, kuponun kullanıcı başına yalnızca bir kez kullanılabilmesi için bir kullanım limiti ayarlamak isteyebilirsiniz.

Gelişmiş Kuponları kullanarak kullanım limiti belirleme

Ayrıca başlangıç ​​ve bitiş tarihi olan kuponlar planlayabilirsiniz. Gelecekte kullanmak üzere ayarlamak istiyorsanız veya tanıtımınızı belirli bir noktada otomatik olarak sonlandırmak istiyorsanız bu yararlıdır.

Gelişmiş Kuponlarda kuponunuz için bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi belirleme

Ardından, ‘URL Kuponları’ sekmesini tıklayın. Kuponunuzun ayrıntılarını girebileceğiniz yer burasıdır.

Otomatik Uygulanan kuponunuzun ayrıntılarını Gelişmiş Kuponlara girme

WooCommerce’deki ‘Kupon URL’si’ sizin için otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle buraya hiçbir şey girmenize gerek yoktur.

URL’nin sonunda kupon kodunuzdan başka bir şey kullanmak istiyorsanız, kodu ‘URL URL’sini Geçersiz Kıl’ kutusuna yazabilirsiniz.

‘URL’ye Yeniden Yönlendir’ bölümünde, müşterinin gitmesini istediğiniz sayfanın bağlantısını yapıştırmanız gerekir. Bu, mağazanız veya mağazanızın belirli bir alanı olabilir.

‘Özel Başarı Mesajınız’ istediğiniz gibi olabilir.

Kupon URL’nizi almak için ekranınızın sağ tarafındaki ‘Yayınla’yı tıklamanız gerekir. Ardından, ‘URL Kuponları’ sekmesine dönebilir ve URL’nizin yerinde olduğunu görürsünüz:

Kuponunuz için otomatik olarak oluşturulan URL

Artık URL’nizi e-posta veya sosyal medya ile gönderebilirsiniz. Birisi tıkladığında, kupon otomatik olarak sepetlerine uygulanır.

WooCommerce’de Kupon URL’lerinizi Tanıtma

Bir sonraki adım, Kupon URL’lerinizi tanıtmaktır.

İlk olarak, e-posta bülten abonelerinize ve sosyal medya takipçilerinize tanıtmak istersiniz.

Ardından, kupon URL’sini web sitenizde tanıtabilirsiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu OptinMonster kullanmaktır. Piyasadaki en iyi dönüşüm optimizasyon yazılımıdır ve web sitesi ziyaretçilerini ücretli müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Güzel ışık kutusu açılır pencereleri, sürgülü açılır pencereler, tam ekran karşılama paspaslar ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Kupon URL'nizi WooCommerce'de tanıtma

Kupon URL’sini otomatik olarak uygulamak için bir düğmeyle tek tek ürün sayfalarına pop-up’lar ekleyebilirsiniz.

Bu makalenin URL’leri kullanarak WooCommerce’deki kuponları otomatik olarak nasıl uygulayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of Furkan Sağlam

Furkan Sağlam

Mavis Agency'de Dijital Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marka yönetimi, e-ticaret çözümleri ve dijital pazarlama stratejileri konularında uzmandır. Blog yazılarında, güncel dijital trendler ve etkili pazarlama taktikleri üzerine değerli bilgiler sunmaktadır. Dijital dünyada markaların başarısına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!