En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Natro E-posta Sistemini Yandex Mail’e Geçirmek

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Natro Hosting te barındırdığımız bir web sitesinin mail sistemini Yandex Mail’e geçirmenin nasıl yapıldığını göstereceğim.

Özetle ne yapacağımızı anlatıyorum;

Alan adımızın DNS bilgilerinden MX yani mail portlarının değiştirilerek Yandex MX lerinin eklenmesi yapılacak ondan sonra da Yandex hesabımıza alan adımızı ekleyerek mail sistemimizi rahatça yönetmeyi göstereceğim.

Neden Yandex Mail e geçiriyoruz?

Bu işlemi bir sıkıntı yaşadığınız dan dolayı yapmıyorsanız Natro Mail Sistemini değilde neden yandex maili kullanıyoruz diye aklınıza sorular geliyordur.

Bu sorunun cevabı şu;

Natro Mail Sistemi Cpanel in içinde olan ücretsiz ve kısıtlayıcı bir sistemdir. Zaman zaman sizinle aynı sunucuyu kullanan web sitelerinin yoğunluğundan dolayı mailleriniz çok geç gidiyor veya hiç gitmiyor yada hiç gelmiyorsa bu sorunlardan kurtulmak için yandex mail e taşıyoruz. Temel yaşanan sorun budur bunun haricinde durumlarda yaşanıyor olabilir.

İşlem aşamaları:

1- Natro Hosting web sitesine giriş yapıyoruz.

2- Hosting Yönetiminden > Web Hosting Hesaplarını açıyoruz.

3- Alan adımızın aktif olduğu Hosting Hesabının Yönetim Paneline giriyoruz.

4- Web Sitesi Yönetimi sekmesinden işlem yapılacak alan adının DNS Yönetimine giriyoruz.

5- Gelen DNS Yönetimi sayfasında MX Kayıtlarını Sıfırlayı seçiyoruz.

6- Seçildikten sonra gelen sayfadan Yandex MX Kayıtlarını seçiyor ve Kayıtları düzenle diyoruz. MX Kayıtlarını başarılı bir şekilde Yandex e geçirmiş oluyoruz.

Diğer işlemler için alttaki videoyu izlemeniz gerekmektedir.

Videolu Anlatım
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

8 yanıt

  1. Merhaba Furkan Bey, videonuz gerçekten çok faydalı ve açıklayıcı olmuş. Aynen bu videoda olduğu gibi Natro’da bulunan kurumsal mail hesabımı yandex e taşımak istiyorum. Fakat benim sorunum şu ki, daha önce kurumsal olarak çalıştığım firmanın altyapısı yandex ti ve yandex mail altyapısı kullanıyordum. Onlarla olan sözleşmemi fesh edip hesaplarımı natroya transfer ettim ve kendim kontrolünü sağlıyorum. Natro mail altyapısında mailler geç düştüğü için de yeniden yandex altyapısı kullanmak istiyorum. Fakat hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda”Hesap engellendi, kullanıcı adınıza yeniden erişim sağlamak için lütfen destek servisiyle iletişime geçin” uyarısı alıyorum. Dolayısı ile yandex domain ile giriş sağladığınız noktada tıkanıyoruz. Yeniden hesabımı aktif etmem için ne yapabilirim. Nasıl bir yol izlemeliyim.

  2. Hayır denemedim.Bunu nasıl yapabilirim? Yandex üzerinde hesap açmak derken başka(yeni) bir hesaptan mı bahsediyorsunuz. Benim yandexte başka bir üyeliğim veya kaydım yok çünkü. Girdiğim kullandığım kurumsal mail adı ile giriş sağlamaya çalıştığımda da engellendi uyarısı alıyorum. (Bu arada hızlı cevabınız ve desteğiniz için de teşekkür ediyorum)

    1. Birazcık detaylı işlem kafanızı hiç karıştırmayalım şuan da yoldayım saat 3-4 gibi müsait olacağım dilerseniz uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilirim. Whatsapp tan bir mesaj atmanız yeterli telefon numaram 0 542 324 87 01

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!