En İyi 7 WordPress Geri Sayım Eklentisi

Okuyucular genellikle bize web sitelerine nasıl geri sayım sayacı ekleyeceğimizi soruyor. Geri sayım zamanlayıcıları, web sitenizde beklenti, heyecan ve FOMO efekti oluşturmanın harika bir yoludur.

Geri sayım sayacı oluşturmanıza izin veren birçok farklı geri sayım eklentisi var, hangisini kullanmalısınız?

Bu makalede, WordPress için en iyi geri sayım eklentilerini paylaşacağız ve her birinin temel özelliklerini açıklayacağız.

Geri Sayım Sayacı Eklentisi nedir ve ihtiyacınız olduğunda?

Geri sayım sayacı eklentisi, belirli bir saate veya tarihe kadar geri sayan bir zamanlayıcı görüntülemenize olanak tanır.

Akıllı pazarlamacılar, geri sayım zamanlayıcılarını heyecan yaratmak ve müşterileri arasında bir aciliyet hissi yaratmak için kullanırlar. Dönüşümleri artırmak için FOMO efektinden yararlanmalarına yardımcı olur .

Web sitenize geri sayım zamanlayıcıları eklemenize izin veren birçok WordPress eklentisi vardır. Bu geri sayım zamanlayıcıları iki gruba ayrılabilir:

1. Normal Geri Sayım Sayaçları

Bazen statik veya sabit geri sayım sayacı olarak adlandırılan normal bir geri sayım sayacı, çoğu insanın bir zamanlayıcı hayal ettiğinde düşündüğü şeydir.

Bu zamanlayıcı belirli bir sabit noktaya kadar geri sayar. Bu bir web sitesinin lansmanı, satışın sonu veya başka bir etkinlik olabilir.

Geri sayım saatinin bitiş noktası herkes için aynıdır ve kimi görüntülediğine bağlı olarak değişmez.

Evergreen Zamanlayıcı

Bazen dinamik geri sayım sayacı olarak adlandırılan her zaman yeşil bir geri sayım sayacı her kullanıcıya özgüdür.

Kişi sitenize geldiğinde geri saymaya başlar. Örneğin, özel bir tekliften yararlanmak için 4 saatleri olabilir.

Bu bir aciliyet duygusu yaratmanıza izin verdiği için güçlü bir pazarlama tekniği olabilir.

Çoğu WordPress eklentisinin normal geri sayım zamanlayıcılarını çalıştırmak için tasarlandığını ve yalnızca bazılarının her zaman yeşil zamanlayıcıları çalıştırmanıza izin verdiğini unutmayın.

Bunu söyledikten sonra, WordPress için en iyi geri sayım sayacı eklentilerine bir göz atalım.

1. OptinMonster

OptinMonster , WordPress için güçlü bir açılır pencere ve potansiyel müşteri oluşturma eklentisidir. Vazgeçen web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

OptinMonster ile hem statik hem de sürekli yeşil zamanlayıcılar oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar zamanlayıcı yapabilir ve farklı sayfalarda farklı zamanlayıcılar kullanabilirsiniz.

OptinMonster’ı kullanarak geri sayım sayacınızı konumlandırmanın birçok yolu vardır. En iyilerinden biri, sayfanızın üstüne veya altına yapışan kayan bir çubuk kullanmaktır. Bu şekilde her zaman görünür kalır.

OptinMonster, geri sayım sayacınızı nasıl oluşturacağınız ve özelleştireceğiniz konusunda tam talimatlara sahiptir .

İşte OptinMonster eklentisini kullanarak oluşturduğumuz geri sayım sayacı:

Not: Geri sayım zamanlayıcılarını kullanmak için OptinMonster’ın Profesyonel planına veya daha üstüne ihtiyacınız olacaktır.

Pop-up’lara, kayan çubuklara, tam ekran karşılama paspaslarına, kaydırma kutularına ve satır içi widget’lara geri sayım zamanlayıcıları eklemenizi sağlar.

Bunun da ötesinde, zamanlayıcıları kullanıcının bulunduğu yere, hangi sayfada bulunduklarına, nereden ziyaret ettiklerine ve daha fazlasına göre kişiselleştirebilirsiniz.

2. SeedProd

Web siteniz için bir “yakında” sayfası istiyorsanız SeedProd eklentisi harika bir seçenektir . Kolayca özel bir açılış sayfası ayarlamanıza ve sitenizi yakında veya bakım moduna geçirmenize olanak tanır.

Bu eklenti ile, herkes için aynı noktaya kadar sayan normal bir zamanlayıcı oluşturacaksınız. Bu genellikle sitenizin başlatıldığı gündür. Her zaman yeşil bir zamanlayıcı oluşturmak için kullanamazsınız.

Gerçekten akıllı bir SeedProd özelliği, zamanlayıcı bittiğinde sitenizi anında başlayacak şekilde ayarlayabilmenizdir. Elle kendiniz yapmayı hatırlamanız gerekmez. Sayım zamanlayıcıyı sayfanıza eklerken veya düzenlerken ‘otomatik başlat’ özelliğini açmanız yeterlidir.

SeedProd’s Coming Soon Page Pro eklentisini kullanarak oluşturduğumuz bir geri sayım sayacı:

3. Geri Sayım Sayacı Ultimate

Geri Sayım Sayacı Ultimate , normal bir geri sayım sayacı oluşturmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken iyi bir seçenektir. Bu basit bir eklenti ve bireysel site ziyaretçilerine özgü herdem yeşil zamanlayıcıları gösterme yeteneğine sahip değil.

Geri Sayım Sayacı Ultimate’ı istediğiniz kadar geri sayım sayacı yapmak için kullanabilirsiniz ve bir dereceye kadar nasıl göründüklerini özelleştirebilirsiniz.

Geri Sayım Sayacı Ultimate eklentisinin ücretsiz sürümünü kullanarak oluşturduğumuz bir geri sayım sayacı:

Pro eklentisi size daha gelişmiş seçenekler sunar. Bunlar, geri sayım süresi dolduğunda belirli bir metni göstermeyi ve ekstra tasarım özelliklerini içerir.

4. Geri Sayım Oluşturucu

Geri Sayım Oluşturucu yerleşik birden fazla stilleri ile basit bir geri sayım sayacı. Bunlar daire geri sayım, flip saat geri sayım ve hatta yakında bir sayfa içerir.

Zamanlayıcıyı ‘Geri Sayım’ bloğunu seçerek (‘Widget’lar’ altında) WordPress blok düzenleyicideki bir yazı veya sayfaya yerleştirebilirsiniz . Belirli yayınlarda veya sayfalarda otomatik olarak görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

İşte onu kullanarak oluşturduğumuz bir zamanlayıcı:

İsterseniz yazı tipi boyutu, etiketler ve animasyon stili gibi şeyleri değiştirerek saatinizin nasıl göründüğünü düzenleyebilirsiniz. Bunu CSS ile yapmanıza gerek yok. Yerleşik bir editör var.

Pro sürümü ile, bir e-posta kaydı ekleyebilir, zamanlayıcıları önceden programlayabilir, zamanlayıcıları mobil cihazlarda gösterebilir / gizleyebilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Pro sürümü, istediğiniz özelliklere bağlı olarak 19.99 $ ‘dan itibaren fiyatlandırılır.

5. Evergreen Geri Sayım Sayacı

Evergreen Geri Sayım Adından da tahmin edebileceğiniz gibi, yaprak dökmeyen geri sayım oluşturmanızı sağlar. Normal geri sayımlar oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Eklentinin, bir çerez veya IP adresiyle ziyaretçileri nasıl algılayacağını seçebilirsiniz.

Zamanlayıcıları sayfanıza eklemek için bir kısa kod girmeniz gerekir. Bunu geri sayım sayacı ayarlarınızın Yönetici bölümünden kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Zamanlayıcı sıfıra ulaştığında, ziyaretçiyi otomatik olarak seçtiğiniz bir URL’ye yönlendirebilirsiniz. Örneğin, yeni kursunuzun lansmanına geri sayıyorsanız , bunları bir kayıt sayfasına gönderebilirsiniz .

Evergreen Geri Sayım Sayacı eklentisini kullanarak oluşturduğumuz bir zamanlayıcı:

Eklentinin profesyonel bir sürümü var, bu da size birçok ekstra seçenek sunuyor. Ayrıca zamanlayıcı için siyah veya beyazdan daha fazla renk seçmenizi sağlar.

Pro sürümü ile, koltuk veya bilet gibi mevcut “noktalar” için bir geri sayım sağlayabilirsiniz. Ücretli bir web semineri veya başka bir canlı etkinlik için yer satıyorsanız bu işe yarayabilir.

6. WordPress Countdown Widget

WordPress Geri Sayım Widget sürükle ve bırak wordpress geri sayım eklentisi arayüzü olan ücretsiz bir eklentidir. Sitenizde birden çok zamanlayıcı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Eklenti, bir kısa kod kullanarak yan widget’lara, yayınlara veya sayfalara geri sayım zamanlayıcıları eklemenizi sağlar. Eklentinin web sitesinde kısa kodu kullanma konusunda tam talimatlar bulunur.

Diğer eklentilerden farklı olarak, bu eklenti, zamanlayıcının gelecekte bir noktaya geri saymak yerine geçmişte bir noktadan saydığı “sayma” zamanlayıcıları da sunar.

Örneğin, ünlü bir kişinin doğumu gibi tarihsel bir olaydan bu yana ne kadar zaman geçtiğini göstermek için bir eklenti oluşturabilirsiniz.

Bunu, şirketinizin kuruluşundan veya blogunuzu başlattığınızdan bu yana geçen süreyi göstermek için bile kullanabilirsiniz . İşte oluşturduğumuz bir örnek:

7. HURRY TİMER

HurryTimer’in ücretsiz wordpress geri sayım eklentisi sürümü, her zaman yeşil ve düzenli zamanlayıcılar oluşturmanıza olanak tanır. Daima yeşil zamanlayıcı, her bir kullanıcıya doğru zamanlayıcıyı görüntülemek için hem çerez hem de IP algılamayı kullanır.

İki sabit tarih arasında geri sayım yapmak için zamanlayıcılar da ayarlayabilirsiniz. Önceden yaklaşan bir satışa hazırlanmak istiyorsanız bu yararlıdır.

Zamanlayıcı WooCommerce ile çalışır , ancak kullanmak için WooCommerce’i çalıştırmanız gerekmez. İsterseniz zamanlayıcınızı aynı sayfada birkaç kez görüntüleyebilirsiniz.

İşte HurryTimer kullanarak oluşturduğumuz bir zamanlayıcı:

wordpress geri sayım eklentisi örnek görseli

Pro sürümünüz varsa, yinelenen bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Bu, belirttiğiniz kurallara göre çalışan bir zamanlayıcıdır. Örneğin, gönderim kesintisi sürelerini gösteren bir zamanlayıcı olabilir.

Pro sürümü ile, zamanlayıcıyı görünür tutmak için ekranın üstüne veya altına yapışan bir duyuru çubuğu da oluşturabilirsiniz.

Bu makalenin WordPress için en iyi geri sayım eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. WooCommerce terk edilmiş sepet satışlarını kurtarmak için ipuçlarımız ve satışlarınızı artırmak için en iyi e-posta pazarlama hizmetleri listemizle de ilgilenebilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!