En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Dönüşümleri Artırmak için WordPress Sitenizdeki FOMO’yu Kullanın

En son pazarlama trendlerini okurken FOMO ve sosyal kanıt bildirimlerini duymuş olabilirsiniz.

Eksiklik korkusuyla kısa olan FOMO, temel olarak bir ürün için beklenti ve heyecan yaratmak için kullanılan bir pazarlama tekniğidir.

Müşterilerin satın alma kararlarını daha hızlı almaları için temel bir psikoloji prensibi kullanır.

Bu yazıda, dönüşümleri ve satışları artırmak için WordPress web sitenizdeki FOMO’yu nasıl doğru kullanacağınızı göstereceğiz.

FOMO nedir ve Dönüşümlere nasıl yardımcı olur?

FOMO veya ‘eksiklik korkusu’ heyecan verici ve modaya uygun bir şeyi kaçırmayla ilgili kaygıyı tanımlamak için kullanılan psikolojik bir terimdir.

Bir web sitesi sahibi olarak, pazarlama stratejinizde bu insan davranışından yararlanabilir ve dönüşümlerinizi iyileştirebilirsiniz.

FOMO kavramı yeni değil, aslında internet gelmeden önce pazarlamacılar tarafından kullanılıyor. Bununla birlikte, çevrimiçi pazarlamada, FOMO’nun uygulanması çok daha kolay ve çok daha etkili hale geldi.

Örneğin, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız , yaklaşan bir satış, sınırlı süreli teklifler ve açılış sayfalarınıza sosyal bir kanıt ekleyerek beklenti oluşturabilirsiniz .

Ayrıca e-posta listenizi oluşturmak , bağlı kuruluş pazarlama kampanyaları yürütmek, uygulamalarınız için indirmeleri hızlandırmak ve daha fazlası için de kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, FOMO’yu WordPress sitenize nasıl kolayca ekleyebileceğinize göz atalım. Size inanılmaz sonuçlar veren kendi web sitelerimizde başarıyla kullandığımız iki tekniği göstereceğiz.

1. TrustPulse Kullanarak FOMO’yu Sosyal Prova ile Eklemek

İnsanlar başkalarının da aynı ürünü veya hizmeti aldığını ve bu konuda iyi bir deneyim yaşadığını bildiklerinde satın alma kararlarında kendilerini daha rahat hissederler.

Akıllı işletme sahiplerinin pazarlamalarında sosyal kanıt kullanmasının nedeni budur.

Web sitenize sosyal kanıtlar eklemenin en iyi yolu TrustPulse kullanmaktır . Piyasadaki en iyi WordPress açılır eklentilerinden ve sosyal kanıt uygulamalarından biridir.

TrustPulse, web sitenizde satın alınan ürünler, gönderilen formlar vb. Gibi gerçek zamanlı kullanıcı etkinliği bildirimlerini görüntülemenizi sağlar

Sosyal Kanıt Bildirimi Örneği

Başlamak için önce TrustPulse eklentisini web sitenize yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza bakın .

Eklenti, WordPress sitenizi TrustPulse uygulamasına bağlamanıza yardımcı olur.

Etkinleştirmeden sonra WordPress admin kenar çubuğundan TrustPulse menüsünü tıklayın ve devam etmek için ‘Ücretsiz başla’ düğmesini tıklayın.

TrustPulse'a bağlanın

Bu sizi ücretsiz bir hesaba kaydolabileceğiniz TrustPulse web sitesine götürecektir. Ücretsiz plan ayda 500 seans için uygundur.

Kaydolduktan sonra ilk kampanyanızı oluşturmaya hazırsınız. İlk FOMO kampanyanızı başlatmak için ‘Yeni kampanya oluştur’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

İlk FOMO kampanyanızı oluşturun

Ardından, kampanyanız için bir başlık sağlamanız, web sitenizi seçmeniz ve ardından bir kampanya türü seçmeniz gerekir. Bundan sonra, devam etmek için bir sonraki adıma tıklayın.

Artık kampanyanız için dil ve görünüm seçeneklerini seçebilirsiniz. Konumu, rozet görüntüsünü, stili ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Görünüm ve tasarım

Bir kez yapıldıktan sonra devam etmek için bir sonraki adıma tıklayın.

Ardından, etkinliği nasıl yakalamak istediğinizi seçmeniz gerekir. Farklı koşullara uyan form aktivitesini seçmenizi sağlayan AutoMagic kullanmanızı öneririz. Örneğin, e-Ticaret etkinliğini otomatik olarak yakalamak için ödeme sayfanızı seçebilirsiniz.

Yakalama etkinliği

Zapier’i 1000’den fazla entegrasyondan etkinlik yakalamak için de kullanabilirsiniz.

Bittiğinde, devam etmek için bir sonraki adıma tıklayın.

Ardından, ekran kurallarını ayarlamanız gerekir. Rozeti tüm sayfalarda veya sitenizdeki belirli sayfalarda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bildirimler arasındaki gecikmeyi seçebilir, bunları bir döngü olarak çalıştırabilir ve mobil bildirimleri etkinleştirebilirsiniz.

Ekran kurallarını ayarla

Bundan sonra, TrustPulse kampanyanızı kaydedip başlatmak için bir sonraki adıma tıklayın.

TrustPulse kampanyası başlat

Artık FOMO kampanyanızı çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

TrustPulse önizlemesi

Yöntem 2: OptinMonster ile FOMO geri sayım zamanlayıcıları ekleme

Müşterilerin dikkatini çekmek için ‘Aciliyet’i kullanan pazarlamacıları hepimiz gördük. Yerel bakkalınız ya da büyük markalı bir web sitesi olsun, çevrimiçi olarak en verimli şekilde çalışan en eski pazarlama tekniklerinden biridir.

Temel olarak, kullanıcılara aciliyet hissi veren bir teklif gösterirsiniz; bu da değerli bir anlaşmayı kaçırmanın korkusunu tetikler ve kullanıcıların bir satın alma kararı vermesine yardımcı olur.

Aciliyet kesmeleri sınırlı süreli teklif, mevsimsel satış kampanyaları, bir defalık indirimler, vb. İle kullanılabilir . Daha fazla bilgi için, dönüşüm oranlarınıkanıtlanmış yöntemlerle kesmek için aciliyeti kullanma konusunda bu makaleye bakın .

En iyi yolu WordPress aciliyet zamanlayıcılar eklemek veya WooCommerce kullanmaktır OptinMonster . İşletmelerin web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve müşterilere terk etmelerine yardımcı olan en popüler dönüşüm optimizasyon yazılımıdır.

İlk önce bir OptinMonster hesabı için kaydolmanız gerekir . Bu ücretli bir araçtır ve en az Kayan bar kampanyalarını kullanmak için en azından ‘Artı’ planına ihtiyacınız olacak.

Ardından, OptinMonster eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek için WordPress sitenize geçin . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza bakın .

Bu eklenti, WordPress siteniz ile OptinMonster uygulaması arasındaki bir bağlayıcıdır.

Etkinleştirmeden sonra yönetici kenar çubuğunuzdaki OptinMonster menüsünü tıklayın ve API anahtarınızı girin. Bu bilgiyi OptinMonster web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

OptinMonster API anahtarı

API Anahtarınızı girdikten sonra, devam etmek için ‘Yeni Kampanya Oluştur’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Yeni kampanya oluştur

Öncelikle bir optin tipi seçmeniz ve ardından bir tema seçmeniz gerekir. ‘Geri sayım’ temalı bir ‘Kayan çubuk’ kampanyası kullanacağız.

Kampanya türü

Ardından, temanız ve onu yöneteceğiniz web sitesi için bir ad seçmeniz istenecek. Bu bilgilerin doldurulması OptinMonster Builder arayüzünü başlatacaktır.

Optin'inizi yapılandırın

Kampanyanızı tasarlamak için işaret edip tıklayabileceğiniz bir sürükle ve bırak aracıdır. Kampanyanızın canlı önizlemesini sağ panelde ve sol panelde bir sürü özelleştirme seçeneği göreceksiniz.

Geri sayım stilini ve bitiş tarihini ayarlamak için devam edin ve geri sayım sayacının kendisine tıklayın. Kullanabileceğiniz iki tür geri sayım sayacı vardır: ‘Statik’ ve ‘Dinamik’.

Statik zamanlayıcı tüm kullanıcılarınız için aynı kalırken, Dinamik “yaprak dökmeyen” zamanlayıcı, web sitenizdeki kullanıcı davranışına göre değişir.

Geri sayım sayacını düzenle

Bu ders için statik zamanlayıcıyı kullanacağız. Geri sayım temalı kayan çubuğu kullandığımızdan, kayan çubuğu aşağı veya yukarı doğru hareket ettirebiliriz.

Ayrıca kayan çubuğunuzdaki metni düzenlemek için işaret edip tıklayabilirsiniz. Kupon kodu ekleyebilir, özel tekliflere bağlantılar ekleyebilir ve istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Memnun kaldığınızda, üstteki Kaydet ve ardından Yayınla düğmesine tıklamayı unutmayın. Bu, size kampanyayı canlı hale getirmek için yanındaki düğmeyi açmanız gereken durum sayfasını gösterir.

Kampanya yayınla

Şimdi, WordPress web sitenize geri dönün ve OptinMonster sayfasındaki ‘Kampanyalar’ sekmesini tıklayın. Yeni oluşturulan kampanyanızın orada listelendiğini göreceksiniz (Göremiyorsanız kampanyaları yenile düğmesine tıklayın).

Sitenizde geri sayım sayacı kampanyası başlat

Varsayılan olarak kampanyanız devre dışı bırakılır ve etkinleştirmek için ‘Canlı Yayına Girin’ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Artık geri sayım sayacı FOMO kampanyanızı çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Fomo hareket halinde geri sayım

WordPress’te Dönüşümlerinizi İzleme

FOMO teknikleri dönüşümler için gerçekten iyi çalışıyor, ancak performanslarını nasıl takip ediyorsunuz? İzlemeden, bu kampanyalar nedeniyle kaç satış veya potansiyel satış oluşturulduğunu bilemezsiniz.

Tüm uzman pazarlamacılar Google Analytics’i kullanır . Yalnızca kullanıcıların nereden geldiğini görmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizdeki kullanıcıların katılımlarını izlemenizi sağlar .

Google Analytics’i WordPress’te kullanmanın en kolay yolu MonsterInsights’tır . WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir ve WooCommerce ve EDD için bir e-ticaret eklentisine sahiptir ve bu , WordPress’ten ayrılmadan e-ticaret performansınızı izlemenize yardımcı olur.

MonsterInsights e-Ticaret takibi

Bu makalenin, FOMO’yu WordPress web sitenize nasıl ekleyebileceğinizi ve dönüşümleri nasıl artıracağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca , işletme web siteleri için sahip olması gereken WordPress eklentilerilistemizi de görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!