En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress için En İyi 6 Web Sitesi Bakım Hizmetleri

WordPress web siteniz için en iyi web sitesi bakım hizmetlerini mi arıyorsunuz?

Web sitesi bakım hizmetleri, WordPress sitenizi sizin için yönetir. Bu, yedeklemelerin, güncellemelerin, güvenliğin ve web sitesi düzenlemelerinin bakımını içerir.

Bu yazıda, WordPress siteniz için kullanabileceğiniz en iyi web sitesi bakım hizmetlerinden bazılarını paylaşacağız.

Why Use a WordPress Website Maintenance Service?

Kendi kendine barındırılan bir WordPress.org web sitesi işletiyorsanız, WordPress çekirdek güncellemelerini, eklenti ve tema güncellemelerini yüklemek ve web sitesi yedeklerini tutmaktan siz sorumlusunuz.

WP Engine gibi yönetilen bir WordPress barındırma şirketi kullanmıyorsanız, tüm bu görevleri kendi başınıza halledeceksiniz.

Bu görevlerin işinizi büyütmek için harcayacağınız çok zamanınızı aldığını hissedebilirsiniz.

Web sitesi bakım hizmetleri burada devreye girer. İyi bir web sitesi bakım hizmeti aşağıdaki hizmetleri sağlamalıdır:

Backups

Hizmet, sitenizin düzenli WordPress yedeklerini, genellikle günde bir defadan fazla tutmalıdır. Bu, bir şeyler ters giderse sitenizin anında geri yüklenebileceği anlamına gelir.

Uzman WordPress Desteği

Yeni başlayan biri olarak, yaygın WordPress hatalarını düzeltmek için ara sıra yardıma ihtiyacınız olabilir.

Web sitesi bakım hizmetinizden uzman WordPress desteğine sahip olmak, zamanınızı WordPress eğiticileriyle çalışarak harcamanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Bazı durumlarda, desteğin ek bir hizmet olarak ücretlendirildiğini unutmamak önemlidir. Her zaman temel web sitesi bakım paketinin bir parçası değildir.

Güvenlik

Web sitesi bakım hizmetiniz, otomatik taramalar çalıştırarak sitenizi güvenli ve emniyetli tutacaktır. Çoğu şirket, kötü amaçlı yazılım veya bilgisayar korsanlığı girişimleri gibi sorunları hızla çözmenize yardımcı olabilir.

Not: Birçok web sitesi bakım hizmeti, kötü amaçlı yazılım temizleme hizmeti için fazladan ücret alabilir. Sucuri’yi kullanmanızı öneririz, en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentisidir ve tüm ücretli planları ile ücretsiz kötü amaçlı yazılım temizleme hizmeti sunarlar.

Zamanında WordPress Güncellemeleri

Web sitesi bakım servisiniz, her şeyi sizin için güncel tutarak size zaman kazandıracaktır. Eklentilerinizi kendiniz güncellemeyi seçerseniz, WordPress eklentilerini nasıl doğru şekilde güncelleyeceğinizle ilgili adım adım talimatlarımızı uyguladığınızdan emin olun.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, işte en iyi WordPress web sitesi bakım hizmetleri için en iyi seçimlerimiz:

1. WP Buffs

WPBuff WordPress Maintenance Service

WP Buffs, bulut yedeklemeleri, acil durum desteği, haftalık web sitesi güncellemeleri, hız optimizasyonu, sınırsız web sitesi düzenlemeleri ve daha fazlasını sağlayan tanınmış bir WordPress web sitesi bakım hizmetidir.

Ortalama web sitesi sahibine uygun planları var, ayrıca e-ticaret mağazaları, üyelik siteleri ve daha karmaşık web siteleri için plan yapıyorlar.

Artıları

 • Sitenizde tam olarak ne yaptıklarını size bildirmek için WP Buffs’tan her hafta güzel biçimlendirilmiş bir .pdf raporu alacaksınız. Örneğin, hangi eklentilerin ne zaman güncellendiğinin bir listesini göreceksiniz.
 • Karmaşık çevrimiçi mağazalar (e-ticaret) için bakım sunarlar, ancak bunun için en yüksek planlarına ihtiyacınız olacak.
 • WP Buffs, sitenizi gün boyunca sürekli olarak izler. Siteniz kapanırsa, düzeltmeye başlamak için 60 saniye içinde harekete geçerler.
 • WP Buffs’ın dünyanın her yerinden ekip üyeleri olduğu için destek 7/24 mevcuttur.
 • WP Buffs, beyaz etiketli bir hizmet sunar. Müşteriler için WordPress web siteleri barındırıyorsanız bu kullanışlıdır. WP Buffs kendi ekibinizin bir parçasıymış gibi müşterileriniz için WP Buff’ın hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Eksileri

 • Kötü amaçlı yazılım temizleme, yalnızca üç planından en pahalısını kullanıyorsanız dahildir.
 • WP Buffs, eklentileri günlük değil, yalnızca haftalık olarak günceller. Bu, yeni eklenti güncellemelerini test etmek için zamanları olduğu anlamına gelir.

Fiyatlandırma

En düşük planları 67 $ / ay’dan başlıyor. Öncelikli destek, kötü amaçlı yazılım temizleme, hız optimizasyonu ve diğer bazı ekstralar istiyorsanız ayda 197 ABD doları ödemeniz gerekir. Yıllık ödeme yapmayı seçerseniz bir indirim var.

2. Codeable

Codeable Homepage

Codeable, WordPress uzmanlarını işe alabileceğiniz bir platformdur. Ismarlama bir bakım paketi istiyorsanız, bu yardımcı olabilecek birini bulmanın harika bir yolu olabilir.

Örneğin, bir geliştiricinin sitenizi hızlı ve güvenli hale getirmenize yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Upwork gibi diğer platformların aksine, Codeable aslında yalnızca en deneyimli WordPress geliştiricileriyle çalışmanızı sağlayan güçlü bir inceleme sürecine sahiptir.

Artıları

 • Codeable, birlikte çalıştıkları geliştiricileri dikkatle inceliyor. Bu, bol deneyime sahip biriyle çalışmanızı sağlar.
 • Tam olarak ne istediğinizi belirtebilirsiniz. Özel web sitesi bakım hizmetlerinin çoğu, belirli planlardan seçim yapmanızı gerektirir.
 • Tek seferlik destek için Codeable’ı kullanabilirsiniz. Örneğin, bir WordPress üyelik web sitesi kurmanıza yardımcı olacak birine ihtiyacınız olabilir. Bundan sonra, siteyle kendi başınıza ilgilenirken rahat olacaksınız.
 • Codeable, bir geliştirici bulmak ve onunla çalışmak için platformlarını kullanma sürecinde size yardımcı olabilecek bir destek ekibine sahiptir. Kendilerinin gerçek WordPress desteği sağlamadıklarını unutmayın.

Eksileri

 • Neye ihtiyacınız olduğuna dair net bir fikir bulmanız gerekecek. Muhtemelen projeniz hakkında geliştiricilerin sorularını da yanıtlamanız gerekecektir. WordPress’te yeniyseniz, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmek zor olabilir.
 • Tahminleri almaya başlayana kadar, genellikle yaklaşık bir gün sonra projenizin ne kadara mal olacağını bilemezsiniz.
 • Kodlanabilir’e ek olarak% 17,5 (projenizin tahmini maliyetine bağlı olarak) ödemeniz gerekir. Geliştirici projenizi tatmin edici bir şekilde tamamlamasa bile bu ücret iade edilemez.

Fiyatlandırma

Kodlanabilir size bir teklif listesi yerine tek bir tahmin verecektir. Bu, geliştiricilerin birbirlerinin altını oymaya çalıştıkları ve sonunda ucuz, ancak yetenekli olmayan biriyle sonuçlanan “dibe doğru yarıştan” kaçınmak içindir.

Fiyatlandırmaları 70 $ – 120 $ saatlik ücrete ve Kodlanabilir’e giden% 17,5 sabit hizmet ücretine dayanmaktadır.

3. GoWP

Go WP's website

GoWP, müşterileri için WordPress hizmetleri sunan ajansları ve serbest çalışanları hedeflemektedir. Beyaz etiket desteği sunarlar. Bu, kendi markanızı ancak bakım çalışmalarını yapan ekipleriyle birlikte kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Artıları

 • Temel bakım planı site başına aylık 29 ABD dolarıdır. Bu, beklediğiniz gibi yedeklemeleri ve güncellemeleri, ayrıca kötü amaçlı yazılım temizlemeyi de içerir.
 • “Bakım sınırsız içerik düzenlemeleri” planı 79 $ / ay’dır. Bu, 24/7 desteğinin yanı sıra CSS’de ince ayar yapmak, yeni eklentiler yüklemek ve daha fazlası gibi her türlü küçük görevi (her biri 30 dakikaya kadar) kapsar.
 • Onların “Görsel Doğrulayıcı” yazılımları, eklentileri yükledikten sonra sitenizin önceki sürümleriyle karşılaştırmak için 20 sayfaya kadar anlık görüntülerini alarak sitenizi kontrol eder. Herhangi bir değişiklik olursa, GoWP ekibi sitenizi kontrol edebilmeleri için bir uyarı alır.
 • GoWP’yi kendi sitenizin yanı sıra müşterilerin siteleri için de kullanabilirsiniz.
 • Ekip günün her saati hizmete hazırdır ve tüm görevleri en fazla 8 saat içinde tamamlamayı hedefler.

Eksileri

 • 30 dakikadan uzun süren görevler istiyorsanız, ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir.
 • GoWP, WordPress serbest çalışanlarına ve ajanslarına yöneliktir. Sadece bir sitede kullanmak isteyen bir bireyseniz, biraz öğrenme eğrisi olduğunu görebilirsiniz.

Fiyatlandırma

 • GoWP, temel bakım planı için ayda 29 ABD doları veya bakım için ayda 79 ABD doları ve ayrıca içerik, CSS vb. Üzerinde sınırsız düzenlemeler gerektirir.
 • Her biri 30 dakikadan fazla sürecek karmaşık görevleriniz varsa, bunları karşılamak için tek seferlik görevler için ödeme yapmanız gerekir.
 • Ayrıca, ekibiniz için ayda 1799 ABD doları karşılığında özel bir geliştirici edinme olanağı da sunarlar.

4. Maintainn

Maintainn's website

Maintainn, sitenizi güvenli ve güncel tutmak için bir dizi farklı plan sunar. Tüm planlar haftalık eklenti, tema ve WordPress güncellemelerini içerir. Ayrıca 7/24 güvenlik izleme de vardır, bu nedenle siteniz saldırıya uğrarsa bir uyarı alırsınız.

Maintainn, “Profesyonel” veya daha yüksek fiyat planı seviyelerinde çalışma süresi izleme ve e-ticaret desteği gibi hizmetler sağlar.

Artıları

 • “Profesyonel” plan ve üstü, bir saldırıdan sonra ücretsiz kötü amaçlı yazılım temizliğini içerir.
 • Maintainn’in planları, incelediğimiz diğer hizmetlerin bazılarından daha ucuza geliyor.
 • Tüm planlar için canlı sohbet desteği ve e-posta desteği vardır.
 • Maintainn’in sitenizde ne yaptığını bilmenizi sağlayan haftalık bir rapor alacaksınız.
 • Maintainn ayrıca tasarım ve geliştirme hizmetleri ve web sitesi barındırma seçeneklerine sahiptir. Bir şirketin sizin için web sitesi ile ilgili her şeyi halletmesini istiyorsanız, bu iyi sonuç verebilir.

Eksileri

 • Canlı sohbet yalnızca Pazartesiden Cumaya, 09:00 – 20:00 EST saatleri arasında mevcuttur. Normalde hafta sonları sitenizde çalışıyorsanız bu sinir bozucu olabilir.
 • Kötü amaçlı yazılım temizlemenin ücretsiz olarak dahil edilmesini istiyorsanız “Profesyonel” plana veya daha yüksek bir plana ihtiyacınız olacak.

Fiyatlandırma

Maintainn’in Standart planı 59 $ / ay’dır. Bir e-ticaret siteniz varsa, en azından 179 $ / ay olan “Profesyonel” planını seçmeniz gerekir.

En pahalı düzenli planları 299 $ / ay ile Enterprise’dır. Bu, sürüm kontrolü ve hazırlık sitesi gibi şeyler ekler. Bu, üzerinde birkaç farklı kişinin çalıştığı daha büyük web siteleri için idealdir.

5. Valet

Valet Homepage

Vale, beklediğiniz her şeyi içeren bakım planları sunar. Yedeklemeler, WordPress temel güncellemeleri, eklenti güncellemeleri vb. Kapsam dahilindedir. Sitenizde yayınlamadan önce bir hazırlık sitesindeki tüm güncellemeleri test ederler.

Artıları

 • Bakım planı net ve basit bir şekilde aylık 69 $ ‘dan fiyatlandırılır. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok plan yoktur ve sadece aylık olarak ödeme yaparsınız.
 • İsterseniz ekstra WordPress desteği ekleyebilirsiniz. Bu saat başına ödenir ve herhangi bir WordPress işini kapsayabilir.
 • Bakım planı, diğer sağlayıcıların biraz daha fazla ücret talep ettiği bazı şeyleri kapsar. Örneğin, e-ticaret siteleri için çalışma süresi izleme ve destek sunar.
 • İsterseniz ekstra WordPress desteği ekleyebilirsiniz. Bu saat başına ödenir ve herhangi bir WordPress işini kapsayabilir.

Eksileri

 • Kaydolmadan önce sitede fazla bilgi yok. Örneğin, SSS yok. Bu, bazı şeylerin nasıl çalıştığının net olmadığı anlamına gelir. Bakım planı “düzenli raporlama” vaat ediyor, ancak bunun gerçekte ne anlama geldiği net değil.
 • Fiyatlandırma daha şeffaf olabilir. Ön satın alma indirimi için “Danışmanlık Destek Saatleri” seçeneği sunulduğunda, bunların ne kadara mal olacağı belli değil.
 • Bakım planı herhangi bir destek sağlamaz. Sorularınız varsa, saatlik bir ücret ödemeniz gerekir.

Fiyatlandırma

Bakım planının kendisi 69 $ / ay’dır. WordPress sitenizde istediğinizi yapmak için geliştiricilerin saatini satın alabilirsiniz, ancak ön ödeme yaparsanız bu 175 $ / saat veya 150 $ / saat ucuz değildir.

6. WP Maintainer

WP Maintainer's website

WP Maintainer, WordPress siteleri için basit bir bakım planı sunar. İsterseniz ekstra destek ve geliştirme süresi için ödeme seçeneği de vardır.

Artıları

 • WP Maintainer, web sitenizin ücretsiz bir taramasını sunar. Bunu almak için e-posta adresinizi girmeniz gerekecek, ancak herhangi bir şey satın alma zorunluluğu yoktur.
 • Ayda 99 $ fiyatla tek bir bakım planı var. Farklı planlar arasında karar vermenize gerek yok.
 • Bakım planı, sitenize kötü amaçlı yazılım bulaşması durumunda site temizliğini içerir.
 • 99 ABD doları / saat için geliştirici desteği eklemeyi seçebilirsiniz. Bu, web sitenizle yapmak isteyeceğiniz çoğu şey için kullanılabilir, ancak sitenin tamamını yeniden tasarlamak için kullanamazsınız.
 • Güncellemeler, eklentilerin, temaların veya WordPress’in yeni sürümlerinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra sık sık gerçekleşir.
 • Yeni bir web barındırıcısı istiyorsanız, WP Maintainer, bakım planını ayarlarken sizi onaylanmış ana bilgisayarlarından birine ücretsiz olarak taşıyabilir.

Eksileri

 • Destek dahil değildir. Yeni bir eklenti kurmak veya sitenizdeki bir sorunu çözmek gibi sorularınız varsa veya yardım istiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekir.
 • Sitede, mutlu değilseniz paranızı geri alıp alamayacağınıza dair bir gösterge yok.

Fiyatlandırma

Bakım planı aylık 99 $ ‘dır. Destek ve bakım süresini 99 $ / saat oranında satın alabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!