En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

JQuery Nedir?

jQuery, HTML için istemci tarafında komut dosyası oluşturma için kolay, açık bir JavaScript kitaplığıdır. Tüm büyük tarayıcılarda çalışır.

Modern web tasarımında, jQuery, web sayfalarına istemci tarafı komut dosyası eklemede önemli bir rol oynar. jQuery, müşterinin tarayıcısında bant genişliği tasarrufu sağlayan ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan çeşitli görevleri gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanılır.

Bazı örneklerde jQuery kullanım örnekleri şunları içerir: kaydırıcılar, ışık kutusu açılır pencereleri, dönen referanslar vb.

JQuery kullanarak, geliştiriciler bir sayfayı yeniden yüklemeden doğrudan tarayıcıda bazı işlemleri gerçekleştirebilir. Bu işlemlerin bazıları, bir web sayfasında gezinmeyi, bunlar üzerinde işlem yapmak için sayfadaki öğeleri seçmeyi, Ajax komut dosyalarını çağırmayı ve kullanıcı bir öğeyi tıklattığında gerçekleşen olayları ele almayı içerir.

WordPress, jQuery ve bazı temel jQuery kütüphaneleri ile birlikte gelir. WordPress teması ve eklenti geliştiricileri, kendi jQuery komut dosyalarını eklemek için kendi eklentilerinde ve temalarında jQuery’i kolayca çağırabilir.

JQuery’i WordPress teması veya eklentisinde çağırmak için kullanıcıların kendi jQuery komut dosyalarını eklemeleri ve onları WordPress’te sıkıştırmaları gerekir. Komut dosyalarını sıkıştırarak, kullanıcılar jQuery core veya WordPress ile birlikte gelen herhangi bir jQuery eklentisini bir bağımlılık olarak çağırabilir. WordPress, otomatik olarak kullanıcı betiğiyle birlikte yükler.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!