7 En İyi WordPress Fatura Eklentisi (2019)

WordPress için en iyi faturalandırma eklentilerini mi arıyorsunuz? Faturalandırma eklentisi, otomatik olarak fatura oluşturmayı, siparişleri almayı ve mali durumunuzu yönetmeyi kolaylaştırabilir.

Bir işletme sahibi olarak yönetmeniz gereken çok şey vardır ve manuel faturalar zamanınızı önemli ölçüde alabilir. Faturalarınız her seferinde farklı görünebilir, bu da çok profesyonel değildir.

Profesyonel bir faturalama yazılımı kullanmak, tüm faturalandırma ve ödeme işlemlerini otomatikleştirmenize olanak sağlar, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

Bu yazıda, çeşitli ihtiyaçlar için en iyi WordPress faturaları eklentisini paylaşacağız.

WordPress için En İyi Faturalandırma Eklentilerini Seçme

Çevrimiçi faturalar oluşturmak ve müşterilerinizden ödeme toplamak için kullanabileceğiniz birkaç WordPress eklentisi vardır. Tüm bu WordPress fatura eklentileri, yeni başlayanların işleri için doğru fatura eklentisini seçmelerini zorlaştıran farklı özellikler sunar.

İyi bir WordPress faturalandırma eklentisinde aramanız gereken temel özellikler şunlardır:

 • Bir defalık ve tekrarlayan ödeme tahsilatı
 • Kısmi ödeme seçenekleri
 • Otomatik vergi indirimi ve vergi raporlaması
 • Tüm fatura ve vergileri yönetmek için tek bir gösterge tablosu
 • Kredi kartı ve diğer ödeme ağ geçitleri
 • Ödeme planlaması ve geç ücret seçeneği

Tüm faturalama ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm bulmak biraz zor olacaktır. Özellikleri gözden geçirmeniz ve faturalandırma ve ödeme gereksinimlerinize uygun bir çözüm bulmanız gerekir.

Olduğu söyleniyor, en iyi fatura Eklentileri WordPress için bir göz atın.

1. WPForms

WPForms

WPForms en iş dostu WordPress form eklentisidir . Kullanıcı kayıt formları, bültene kaydolma formu, teklif formu isteme, bağış formu , ödeme toplama formu vb.

WPForms ile müşteriye otomatik olarak fatura gönderme seçeneği sunan çevrimiçi bir sipariş formu oluşturabilirsiniz. Siz ve müşterileriniz ayrıca, ödemenin tamamlanmasından sonra anında bir e-posta bildirimi alırsınız.

WPForms, ödemeleri toplamak için PayPal ve Stripe ile bütünleşir. Bu, bir alışveriş sepeti eklentisi veya e-Ticaret yazılımı kullanmadan kredi kartı ödemelerini kolayca kabul etmenizi sağlar .

WPForms, aşağıdaki diğer bazı WordPress faturası eklentileri kadar güçlü olmasa da, ihtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklere sahiptir ve iletişim formları oluşturmanıza, bir teklif talebi istemeniz gibi birçok amaca hizmet edebildiğinden size para kazandıracaktır. formlar, anketler vb. yoluyla geri bildirim toplayın.

2. FreshBooks

Freshbooks

FreshBooks küçük işletmeler için popüler bir muhasebe yazılımıdır . Birkaç tıklamayla profesyonel faturalar oluşturmanıza olanak sağlar. İş logonuzu ve kişisel notunuzu ekleyerek faturayı tamamen özelleştirebilirsiniz.

Geciken ödemeleri için müşterilere hatırlatma göndermek için otomatik bir sisteme sahiptir. FreshBooks ayrıca müşterilerinizin kredi kartlarını tekrarlayan ödemeler için güvenli bir şekilde borçlandırır ve size ve müşterilerinize bildirimler gönderir.

Ödemenin uygun bir şekilde dökümünü görüntülemek için çalışma saatlerinizi ve giderlerinizi faturalara ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda vergi tahsilatı, tercih edilen para birimi seçimi, indirim kodları ve ön ödeme seçeneği sunar.

Freshbook’lar, WordPress dahil tüm en iyi web sitesi üreticileriyle çalışan bir SaaS faturalandırma platformudur . Listedeki en sağlam fatura yazılımıdır, ancak faturalandırılabilir müşteri sayısına bağlı olarak sizden ücret almaları nedeniyle fiyatları biraz daha pahalıdır.

3. WP Faturalama

WP Faturalama

WP Faturalama özelliği zengin bir WordPress faturalandırma eklentisidir. WordPress sitenizde çalışır ve müşterilerinize fatura oluşturup göndermenize yardımcı olabilir.

Ayrıca faturalardaki vergileri de otomatik olarak yönetebilir. Bu, siz ve müşterileriniz için süreci otomatikleştirirken zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Eklenti, PayPal, Stripe, Authorize.net ve daha fazlası gibi çoklu ödeme ağ geçitlerini destekler. Ayrıca sürekli ödemeleri ayarlamak ve her ödeme için otomatik olarak fatura oluşturmak için kullanılabilir.

Temel WP Faturalandırma eklentisi ücretsiz olsa da, bireysel uzantılar için ödeme yapmanız gerekecek veya çok daha iyi bir anlaşma olan bir paket üyeliği satın alabilirsiniz.

4. Dilimli Faturalar

Dilimli Faturalar

Dilimli Faturalar profesyonel bir WordPress faturalandırma eklentisidir. Hızlı bir şekilde fatura oluşturmak için önceden oluşturulmuş birden fazla şablon ve tasarıma sahiptir. Ayrıca logonuz ve metninizle özel faturalar oluşturabilir, böylece doğrudan müşterilere teklif gönderebilirsiniz.

Tüm faturalarınızı ve tekliflerinizi tek bir yerde yönetmek için bir raporlama sistemi ile birlikte gelir. Dilimlenmiş Faturalar, müşterilerinizin dilinde fatura göndermenizi sağlayan çeviriye hazırdır. Ayrıca, PDF faturaları için uzantıları, düzenli ödemeleri, mevduat faturalarını ve daha fazlasını içerir.

Slayt Faturaları ücretsiz bir eklentidir, ancak bireysel uzantılar için para ödemeniz gerekir veya çok daha iyi bir anlaşma olan bir paket üyeliği satın alabilirsiniz.

5. Filiz Faturaları

Filiz Faturaları

Sprout Invoices , WordPress siteleri için tam teşekküllü bir faturalandırma eklentisidir. Hizmetlerinizin maliyetini tahmin edebilir ve müşteriler için otomatik olarak ayrıntılı faturalar oluşturabilir.

Eklenti, ödemeler, fatura tasarımları, iş akışları ve daha fazlası için 300’den fazla uygulama ile bütünleşir. Ödeme tutarı, son ödeme tarihi, geç ücret vb.

6. WooCommerce PDF Faturaları

WooCommerce PDF Faturaları

WooCommerce PDF Faturaları , her sipariş onayı e-postasında bir PDF faturası göndermek için bir WooCommerce eklentisidir. PDF faturaları için hazır bir şablona sahiptir ve ayrıca kendi özel fatura şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz.

Tüm ödemeleri takip edebilmeniz için faturalar için bir sıra numarası yönetir. Müşteriler e-ticaret web sitenizdeki hesap sayfalarından fatura indirebilirler. Müşteriler siparişi onaylar onaylamaz faturaları yazdırmak için bir yazıcıyı da eklenti ile bağlayabilirsiniz. WooCommerce kullanarak bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, bu eklenti faturalama gereksinimlerinize cevap olabilir.

Bu eklenti diğer WordPress e-ticaret eklentileriyle birlikte çalışmaz , ancak diğer çoğu çözümün kendi fatura uzantıları vardır.

7. WP-Fatura

WP-Fatura

WP-Fatura , ücretsiz bir WordPress faturalandırma eklentisidir. Dijital ajanslar, genel müteahhitler, web geliştiricileri ve müşterilerine fatura göndermek isteyen tüm işletmeler için mükemmeldir.

WordPress panonuzda fatura oluşturmanıza olanak sağlar. Faturayı oluşturduktan sonra müşterinize bir e-posta gönderilir ve ödemeleri kolayca yapmak için bağlantıyı takip edebilirler. Ayrıca e-posta bildirimini tamamen özelleştirebilirsiniz. WP-Fatura, özellikler açısından biraz sınırlıdır, ancak birçok küçük işletme için kullanımı kolay bir çözüm olabilir.

Umarız bu makale WordPress için en iyi faturalandırma eklentilerini bulmanıza yardımcı olur.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

2 yanıt

 1. Merhaba, burada listelenen eklentilerin ürettiği faturaların Türkiye için yasal bir geçerliliği olmuyor. Woocommerce ile e-ticaret yaptığımız bir web sitemizde Paraşüt & Woocommerce Entegrasyon Eklentisi’ni kullanıyoruz, resmi e-arşiv ve e-fatura kesiyoruz.
  Dolayısıyla WordPress’ten yasal geçerliliği olan faturalar kesebiliyoruz.
  Türkiye’deki kullanıcılar için bonus olarak bu eklenti de listeye eklenebilir: https://www.gri.net/wordpress-eklentileri/parasut-woocommerce-e-fatura-entegrasyon-modulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!