En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Multisite yönetenlerin Mutlaka kullanması gereken 13 eklenti

1. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights , 3 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi Google Analytics çözümüdür . Google Analytics’i WordPress’e kolayca eklemenizi ve trafik verilerinizi doğrudan WordPress yönetici panonuzdan görüntülemenizi sağlar.

Bu verilere kolay erişim ile trafiğinizi, e-posta listenizi ve gelirinizi artırabilirsiniz .

Bir WordPress multisite ağında, tüm alt site analizleriniz tek bir yerde mevcuttur. Bu, hangi sitelerin iyi performans gösterdiğini bir bakışta görmenizi sağlar.

MonsterInsights’ı kurduğunuzda, analiz özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istediğiniz siteleri seçersiniz.

Bir yoktur ücretsiz sürümü Ancak mevcut MonsterInsights arasında, prime versiyonu bu aracın gerçek gücünü açar.

2. WP Mail SMTP

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP , 2 milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılan, piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir. Bir SMTP eklentisi, WordPress sitenizden gönderilen tüm e-postaların kullanıcılarınıza ulaşmasını sağlayacaktır.

Çoğu WordPress barındırma şirketi, WordPress üzerinden e-postaları düzgün bir şekilde göndermek için ayarlanmış bir fonksiyona sahip değildir. Hatta bazıları bu işlevi tamamen engelliyor.

WP Mail SMTP , Amazon SES, Gmail, Mailgun, vb. Gibi bir SMTP servis sağlayıcısı aracılığıyla e-posta göndermenize izin vererek bu sorunu çözer. Bu, e-postalarınızın gerçekten teslim edilmesini ve spam ile sonuçlanmamasını sağlar.

WP Mail SMTP multisite ile, ağınızdaki her WordPress blogu veya sitesi için farklı e-posta hesapları belirleyebilirsiniz.

WP Posta SMTP ücretsiz sürümü en çoklu ağları için çalışacaktır.

Bununla birlikte, ücretli WP Mail SMTP Pro , eklentiyi sizin için çalışacak şekilde yapılandırmak için beyaz eldiven kurulumu ve desteği sunar.

3. AIOSEO

Hepsi Bir Arada SEO

All in One SEO , 2 milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılan, piyasadaki WordPress için en iyi SEO eklentisidir .

Site içi SEO’nuzu web siteleri ağınızda geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunan kapsamlı bir SEO çözümüdür.

Eklenti, meta başlığınızı, meta açıklamalarınızı optimize etmenize, site haritaları oluşturmanıza, sosyal medya için optimize etmenize, sitelerinizi Google Arama Konsoluna bağlamanıza ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir .

Bir yoktur One SEO All ücretsiz sürümü mevcut. Bununla birlikte, profesyonel sürümde yerel SEO, WooCommerce SEO, resim SEO ve çok daha fazlası gibi ek özellikler vardır.

Çok bölgeli ağınızda çeşitli farklı türde siteleriniz varsa, bu onları mükemmel şekilde optimize etmenize yardımcı olabilir.

4. Multisite Enhancecments

Çok Bölgeli Geliştirmeler

Multisite Enhancements , tüm çok siteli ağınızın WordPress yönetici alanını özelleştirmenize yardımcı olacak güçlü bir çok siteli eklentidir.

Eklenti, sitelerin kullandığı kaynaklar, aktif eklentiler, temalar, alt temalar ve daha fazlası dahil olmak üzere ağınızdaki siteler hakkında bilgi gösterecektir .

Ayrıca, alt siteleriniz için yönetici gösterge tablolarını optimize etmenize olanak tanır. Bu, her yönetici için yararlı olan bilgileri göstermenize ve arka uçtan gereksiz ayrıntıları gizlemenize olanak tanır.

5. User Switching

Kullanıcı Değiştirme

User Switching , birkaç tıklamayla farklı kullanıcı rolleri arasında geçiş yapmanıza izin veren bir eklentidir .

Örneğin, bir siteyle ilgili sorunları gidermek veya test etmek için farklı kullanıcı rolleri arasında geçiş yapmanız gerekebilir. Bu eklenti, tek bir tıklama ile bir hesaptan diğerine anında geçiş yapmanızı sağlar.

Eklenti, yüksek güvenlik seviyelerini korur ve hesap şifrelerini asla açığa çıkarmaz. Kullanıcıların yalnızca önceden yetkilendirilmiş hesaplar arasında geçiş yapmasına izin verilir.

WooCommerce kullanarak bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, bu eklenti entegre olur ve bu kullanıcıları yönetmenize de izin verir.

6. Infinite WP

SonsuzWP

InfiniteWP , birden fazla WordPress sitesini yönetmek için en iyi araçlardan biridir . WordPress eklentisini, temasını ve temel güncellemeleri tek bir panodan kolayca yönetmenizi sağlar.

Müşteriler için web sitelerini yöneten serbest çalışanlar ve ajanslar için harika bir çözüm.

Ücretsiz sürüm, site güncellemeleri üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Bununla birlikte, premium eklenti, isteğe bağlı yedeklemeler, geçişler, hazırlık siteleri, gönderi ve sayfa yayınlama, kötü amaçlı yazılım taraması ve daha fazlası gibi daha fazla özelliğin kilidini açar.

Bu eklenti, çok bölgeli ağınızdaki tüm siteler üzerinde size nihai kontrol sağlar.

7. Members

Üyeler - Kullanıcı Rol Düzenleyici Eklentisi

Members, tüm WordPress siteleri ağınızda kullanıcı rollerini kolayca oluşturmanıza, yönetmenize ve değiştirmenize olanak tanıyan bir kullanıcı rolü düzenleyici eklentisidir .

Çok sayıda WordPress kullanıcısı olan bir site ağı çalıştırıyorsanız, bu eklenti erişim ve izinleri denetlemeyi ve yönetmeyi çok kolaylaştırır.

Genellikle yöneticiler, güvenliği artırmak için belirli izinlere sahip özel kullanıcı rolleri oluşturmak için bu eklentiyi kullanır.

Bu eklenti, çevrimiçi kurslar, premium içerik ve daha fazlasını oluşturmanıza ve satmanıza olanak tanıyan en iyi WordPress üyelik eklentisi olan MemberPress’in arkasındaki ekip tarafından sürdürülmektedir .

8. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster , piyasadaki en iyi müşteri adayı oluşturma araçlarından biridir. ClickBank, Pinterest, Patreon ve daha fazlası dahil olmak üzere 1,2 milyondan fazla site ona güveniyor.

Bu araç, tüm WordPress siteleri ağınızda yüksek dönüşüm sağlayan pop-up modları ve olası satış oluşturma formları oluşturmanıza olanak tanır. Ağınızdaki her site için farklı kampanyalar oluşturmanıza izin veren bir ağ etkinleştirme özelliği vardır.

OptinMonster, özel açılır pencereler, slaytlar, içerik yükseltmeleri ve daha fazlasını oluşturmak için geniş bir şablon kitaplığına ve kapsamlı bir sürükle ve bırak oluşturucuya sahiptir .

Exit-Intent® teknolojisi, sitelerinizden ayrılan ziyaretçileri abonelere ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Çok bölgeli bir kurulumla, tüm kampanya verileriniz tek bir yerde mevcuttur. Bu, olası satış yaratma çabalarınızın sonuçlarını görmenize ve birden çok web sitesinde dönüşümlerinizi iyileştirmenize olanak tanır.

9. Duplicator

Çoğaltıcı

Duplicator , en iyi WordPress taşıma eklentisidir . WordPress blogunuzu farklı sunucular ve WordPress barındırma hesapları arasında kolayca taşımanıza olanak tanır .

Eklentinin kullanımı çok kolaydır. Tüm web sitesi dosyalarınızı indirmenize ve bunları yeni sunucunuza yüklemenize olanak tanır.

Orada bir olan ücretsiz sürümü eklentisi, ancak siteler ağı göç etmek, sen eklentimizin prim sürümü gerekir. Tüm bir WordPress çoklu site ağını taşımak stresli görünebilir, ancak bu eklenti sürecin çoğunu basitleştirir.

Çok bölgeli ağınızın tamamını tüm planlarda kopyalayabilirsiniz, ancak yeni siteleri kolayca yeniden yüklemek için premium bir plana ihtiyacınız olacaktır.

10. WPForms

WPForms

WPForms , piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir . 4 milyondan fazla WordPress sitesi kullanıyor.

Basit iletişim formları, kullanıcı kayıt formları , çok sayfalı formlar ve daha fazlasını oluşturmak çok kolaydır .

Çok bölgeli bir ağ çalıştırmak, çeşitli form ihtiyaçlarınız olacağı anlamına gelir. Bu eklenti, hepsiyle tanışmanıza yardımcı olabilir.

Özelliklerle dolu olmasına rağmen kullanımı çok kolaydır. Hızlı bir şekilde gelişmiş iletişim formları oluşturmanıza ve web sitenize uyacak şekilde özelleştirmenize yardımcı olacak sürükle ve bırak form oluşturucuya sahiptirler.

Sitelerinize hızlı bir şekilde çeşitli formlar eklemenize yardımcı olacak büyük bir şablon kitaplığı var.

Ücretsiz WPForms Lite sürümü , yalnızca sitelerinize basit iletişim formları eklemeniz gerekiyorsa kullanılabilir.

11. WP Rocket

WP Roketi

WP Rocket , piyasadaki en iyi WordPress önbellekleme eklentilerinden biridir.

Bir önbellek eklentisi, WordPress web sitenizin hızını ve performansını teknik beceri olmadan artırmanıza yardımcı olabilir .

Eklenti sitenize yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, yükleme hızlarınızı otomatik olarak iyileştirecektir. Çalıştırdığınız web sitesinin türüne bağlı olarak özelleştirebileceğiniz her türlü gelişmiş özellik vardır.

Geç yükleme, küçültme, sayfa önbelleğe alma, önbellek önyüklemesi, statik dosya sıkıştırma, yazı tipi yükleme ve daha fazlasıyla donatılmış birkaç önbelleğe alma eklentisinden biridir.

WP Rocket, herhangi bir sitedeki sayfalarınızı ve yayınlarınızı etkilemeden site hızınızı artırmanıza olanak tanır.

12. UpdraftPlus

UpdraftPlus

UpdraftPlus , WordPress için en iyi yedekleme eklentisidir . WordPress sitelerinizi birkaç tıklamayla yedekleyebilirsiniz.

WordPress çoklu site ağınız düzinelerce hatta yüzlerce alt siteye sahip olabilir, bu nedenle ağdaki her siteyi güvende tutmak için bir yedekleme eklentisi kullanmanız gerekir.

Bu eklenti, ağınızdaki her site için otomatik yedeklemeler oluşturmanıza yardımcı olur.

Yedeklerinizi bilgisayarınıza kaydedebilir veya diğer bulut depolama hizmetleriyle entegre edebilirsiniz. Bir siteyi tek bir tıklama ile geri yüklemek için harika bir özellik var.

Eklentinin ücretsiz bir sürümü mevcut, ancak ücretli planlar size öncelikli destek ve hatta daha fazla özellik sunuyor.

13. Multisite Language Switcher

Çok Bölgeli Dil Değiştirici

Multisite Language Switcher , WordPress multisite ağınıza çoklu dil yetenekleri ekler.

Çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz çeşitli eklentiler vardır . Ancak bu eklenti, WordPress çoklu sitelerine adanmıştır.

Birden çok sitedeki çevirileri yönetmenize olanak tanır. Tüm mülklerinizdeki sayfaların, gönderilerin, sınıflandırmaların ve etiketlerin çevirilerini denetleyebilirsiniz .

Bu eklentiyle, tüm web siteleri için çevirileri yönetmek veya tüm ağınızdaki tek tek içerik parçalarını çevirmek kolaydır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!