En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Görsellerde Lazy Load Nasıl Etkinleştirilir

WordPress’te sitenizin daha hızlı yanıt vermesi için lazy load images’i etkinleştirmek ister misiniz? Lazy Load web sitenizde ki görsellerin daha hızlı yanıt vermesini sağlar. WordPress Lazy Load etkinleştirme nasıl yapılır bu yazımda sizlere bunu göstereceğim.

Lazy Load = Tembel Yükleme, web sitenizin yalnızca bir kullanıcı belirli bir resme geçtiğinde resim yüklemesine olanak tanır. Buzzfeed gibi birçok popüler web sitesinde çalışırken görebilirsiniz. 

Neden Tembel Görüntüler WordPress’e Yükleniyor?

Hiç kimse yavaş web sitelerini sevmez. Strangeloop tarafından yapılan bir çalışmada, sayfa yükleme süresinde 1 saniyelik bir gecikmenin dönüşümlerde% 7 kayıp,% 11 daha az sayfa görüntüleme ve müşteri memnuniyetinde% 16 azalma sağlayabileceği bulundu.

Strangeloop Çalışması

Resimlerin web sitenize yüklenmesi, başka bir şeye kıyasla daha fazla zaman alır. Makalelerinize çok fazla resim eklerseniz, her resim sayfanızın yüklenme süresini artırır.

Bu durumla başa çıkmanın bir yolu, görüntüleri web için optimize etmek ve MaxCDN gibi bir CDN hizmeti kullanmaktır. Bu, kullanıcıların yanlarında bulunan sunuculardan aynı anda birden fazla görüntü indirmesini sağlar.

List25 tembel yük önizleme

Ancak resimleriniz yine de yüklenir ve yine de toplam sayfa yükleme süresini etkiler. Bu sorunun üstesinden gelmek için, web sitenizdeki resimler için tembel yük uygulayarak resimleri geciktirebilirsiniz.

Görüntüler için tembel yükleme nasıl çalışır?

Tüm görüntülerinizi bir kerede yüklemek yerine, tembel yükleme yalnızca kullanıcılar ekranında görünecek görüntüleri indirir. Diğer tüm görüntüleri yer tutucu görüntüyle değiştirir.

Bir kullanıcı aşağı kaydırdıkça, web siteniz artık tarayıcının görüntüleme alanında görünen görüntüleri yükler.

Bununla birlikte, WordPress’teki görüntüler için tembel yükün nasıl kolayca ayarlanacağını görelim.

WordPress’te Görüntüler için Tembel Yük Ayarlama

Yapmanız gereken ilk şey, BJ Lazy Load eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildiğinde, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »BJ Lazy Load sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Tembel Yükleme ayarları

İçeriğe, metin widget’larına, küçük resimlere, gravatarlara, görüntülere ve iframe’lere tembel yük uygulayabilirsiniz. Ayrıca, yer tutucu resim olarak kullanılacak özel bir resim de yükleyebilirsiniz.

Bu eklenti aynı zamanda yer tutucu görüntü yerine görüntünün düşük çözünürlüklü bir sürümünü gösterme seçeneğine de sahiptir. Bu özelliği kullanmak için, önceki tüm yüklemeleriniz için düşük çözünürlüklü bir sürüm oluşturabilmesi için resim boyutlarını yeniden oluşturmanız gerekir.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Artık hareketli resimler için tembel yüklemeyi görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te görüntüleri tembel olarak nasıl yükleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!