En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Google AdSense’i WordPress Sitenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Google AdSense , web sitenizden para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Google AdSense’i WordPress sitenize kolayca ekleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu makalede, Google AdSense’i WordPress’e nasıl ekleyeceğinizi, kazançlarınızı artırmak için bazı en iyi uygulamaları ve ipuçlarını göstereceğiz.

Google AdSense nedir?

Google AdSense , Google’ın yayınladığı, blog yazarlarına ve web sitesi sahiplerine web sitelerinde metin, resim, video ve diğer etkileşimli reklamlar göstererek para kazanma fırsatı veren bir reklam ağıdır. Bu reklamlar site içeriği ve kitle tarafından hedeflenir.

Google AdSense sorunsuz çünkü reklamverenlerle uğraşmak zorunda değilsiniz veya para toplamak konusunda endişelenmenize gerek yok. Google, reklamverenlerle ilişkileri yönetir ve sürdürür. Ödemeyi alıyorlar, yönetim ücretlerini alıyorlar ve paranın geri kalanını size gönderiyorlar.

AdSense, tıklama başına maliyet reklamları (TBM) sunar; bu, bir kullanıcı web sitenizdeki reklamı her tıkladığında para kazanmanız anlamına gelir. Tıklama başına alınan miktar, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

AdSense’e Başlarken

Yapmanız gereken ilk şey, bir Google AdSense hesabına kaydolmak . Bir Gmail hesabınız varsa, kaydolmak için mevcut hesabınızı kullanabilirsiniz.

Başvurunuzu gönderdikten sonra, inceleme sürecinin ilk aşamasını geçip geçmediğinizi size bildiren 6-8 saat içinde bir e-posta alacaksınız. İlk çekinizi geçtiyseniz, AdSense hesabınıza giriş yapabilir ve reklam kodunuzu alabilirsiniz.

Reklamlarım sekmesini ve ardından Yeni reklam birimi düğmesini tıklatarak başlayın .

Yeni bir AdSense reklam birimi oluşturma

Bu sizi yeni bir reklam oluştur ekranına getirecek ve sizden bir reklam türü seçmeniz istenecek. ‘Metin ve görüntülü reklamlar’, ‘Yayın içi reklamlar’ ve ‘Makale içi reklamlar’ arasından seçim yapabilirsiniz.

Emin değilseniz, metinle başlayın ve reklamları görüntüleyin.

Bir reklam türü seçin

Ardından, bu reklam birimi için bir ad girmeniz ve reklam boyutunu, türünü, stilini ve renklerini seçmeniz gerekir.

AdSense reklam birimleri

Reklamın adı yalnızca dahili amaçlar için kullanıldığından, “SiteName Kenar Çubuğu” gibi bir şeyi adlandırabilirsiniz.

Bir sonraki seçenek Reklam Boyutunu seçmektir. Google, çok çeşitli reklam boyutları sunsa da, reklamverenler arasında en popüler olanlar olduğundan, önerilenler altında listelenen belirli boyutlar vardır.

Bunun anlamı, bu reklamların daha yüksek bir envantere sahip olmaları, dolayısıyla daha iyi bir ödeme yapmalarıdır.

Bundan sonra, Reklam türünü seçmeniz gerekir. Hem metin hem de görüntülü reklamların olmasını öneririz.

Reklam stili, metin tabanlı reklam birimlerinizin görünümünü kontrol etmenizi sağlar. En iyi sonuçları elde etmek için sitenizin renk şemasını kullanmanızı öneririz.

Özel kanallar özelliği, sitelere göre reklam performansını daha iyi izlemenizi sağlar. İstemiyorsan kullanmak zorunda değilsin.

‘Reklam mevcut değilse’ seçeneği için, reklam alanını daraltmayı veya kendi reklamınızla doldurmayı seçebilirsiniz. Bu, Google uygun bir reklam bulamadığında (nadiren olur) gösterilir.

Bu kurulumu tamamladığınızda, sadece Kaydet ve kod al düğmesine tıklayın.Sizden “Reklam başarıyla oluşturuldu” mesajı istenir ve ayrıca Reklam kodunu da görürsünüz.

İlan kodu

Reklam kodunuzu kopyalayın ve Not Defteri veya TextEdit gibi düz bir metin düzenleyicisine yapıştırın. Bir sonraki adımda ihtiyacınız olacak.

WordPress’e Google AdSense’i ekleme

Reklamı web sitenizde nerede göstermek istediğinizi belirlemeniz gerekir.Reklamlar en çok kenar çubuğunda gösterilir . WordPress widget’larını kullanarak kenar çubuğunuzda Google Adsense ekleyebilirsiniz .

WordPress yönetici alanınızdaki Görünüm »Pencere Öğeleri sayfasınagitmeniz yeterlidir . Ardından, ‘Özel HTML’ widget’ını uygun widget alanına sürükleyip bırakın ve Google AdSense kodunuzu buraya yapıştırın.

AdSense reklam kodunuzu WordPress’teki özel HTML widget’ına ekleyin

Daha iyi yerleştirme kontrolü ve takibi için AdSanity WordPress eklentisini incelemenizi öneririz . (Bkz: En İyi Reklam Yönetimi WordPress çözümleri )

AdSense En İyi Uygulamaları ve Sıkça Sorulan Sorular

Yıllar boyunca, AdSense’le ilgili birkaç soruyu cevapladık. AdSense’i List25 gibi birçok sitemizde kullandıktan sonra , optimizasyon hakkında çok şey öğrendik. Aşağıda, bazı AdSense uygulamaları ve sıkça sorulan sorular bulunmaktadır.

En iyi AdSense Reklam Boyutu nedir?

Reklam yerleşimi anahtar olmasına rağmen, en iyi boyutların 336 × 280 ve 300 × 250 olduğunu bulduk. Bu reklamlar çoğu ekran boyutuna sığma eğilimindedir ve aynı zamanda en iyi ödeme oranına sahiptir.

En İyi AdSense Yerleşimi Nedir?

Bu tamamen düzeninize bağlıdır. Amaç, daha fazla tıklama elde etmektir, bu nedenle reklamlarınızı daha belirgin bir noktaya yerleştirmek istersiniz. Mesaj içeriğinde yer alan reklamların ekranın üst kısmına doğru yöneldiğini tespit ettik.

Birkaç kullanıcı bize çok belirgin olacağından , yüzen bir widget’a AdSense’i eklememizi istedi . Buna, Google Hizmet Şartları tarafından izin verilmediğinden dolayı şiddetle tavsiye ediyoruz. TOS’larını ihlal ederseniz, programdan çıkarılabilirsiniz.

Kendi Google AdSense Reklamlarımı tıklayabilir miyim?

Genellikle yeni başlayanlar kendi reklamlarına tıklamaya veya aile üyelerinden reklamlarına tıklamaları istenir. Lütfen yapma bunu. Google’ın algoritması çok akıllıdır ve kendi reklamınızı tıkladığınızda bunu bilir. Bu sizi programdan çıkarmanızı sağlayabilir.

Google AdSense’te Sayfa RPM’si nedir?

RPM, 1000 gösterim başına gelir anlamına gelen Mille başına Gelir anlamına gelir. Bu, toplam tıklama sayısının ve tıklama başına maliyetin çarpılması ve ardından toplam sayfa görüntüleme sayısına bölünmesi ile belirlenir.

Blogger veya YouTube AdSense hesabımı WordPress ile kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin. AdSense’i Google’ın Blogger veya YouTube gibi barındırdığı platformlarından birinde kullanmaya başladıysanız, AdSense hesap türünüzü değiştirebilir ve WordPress ile kullanabilirsiniz. Bir başvuru formu doldurarak, para kazanmak istediğiniz sitenin URL’sini Google AdSense’e vermeniz gerekecektir.

AdSense hesabınıza giriş yapın ve ardından ‘Reklamlarım’ altında ‘Diğer Ürünler’i tıklayın. Ardından, ‘Şimdi yükselt’i tıklamanız ve başvuru formunu doldurmanız gerekir.

Google AdSense’te TO nedir?

TO veya tıklama oranları, farklı türdeki web siteleri için büyük ölçüde farklılık gösterir. Reklam tıklamalarınız, web sitenizin konuları, kitle türünüz, sitenize reklam yerleşimi ve daha fazlası gibi birçok faktöre bağlıdır. Google AdSense için ideal TO’yu tanımlamak gerçekten zordur, çünkü kendiniz gibi diğer web sitelerinin tıklama oranlarına erişemezsiniz.

Ancak, Google AdSense, siteniz iyi bir TO almadığında size mesaj göstermeye başlayacak yerleşik araçlara sahiptir. Reklam gelirinizi artırmak için Google AdSense gösterge panosunda gösterilen optimizasyon kılavuzlarını takip edebilirsiniz.

Google AdSense yayıncılara ne zaman ve nasıl ödeme yapar?

Her ay, Google AdSense önceki ayın kazancını hesaplar ve bunları ‘İşlemler’ sayfanızda gösterir. Kazançlarınız gerekli eşiğe uyuyorsa, ödemeniz o ayın 21’inde işleme alınır ve serbest bırakılır.

Doğrudan elektronik transfer, banka havalesi, çek, Western Union ve daha fazlasını içeren birden fazla ödeme yöntemi vardır.

Google AdSense başvurumu neden reddetti?

Web siteniz AdSense program politikalarına veya şart ve koşullarına uymuyorsa Google Adsense başvurunuzu reddedebilir.

Google AdSense başvurusunu onaylatmak için gerekenler nelerdir?

Google AdSense hesap başvurunuzu onaylatmak için minimum gereksinimler aşağıdadır.

  • Web siteniz ve tüm içeriği, AdSense program politikalarına ve şartlar ve koşullarına uygun olmalıdır.
  • Web siteniz en az 6 aylık olmalıdır.
  • Siz, başvuru sahibi, 18 yaşından büyük olmalısınız.

Not: Başvurunuz tüm gereklilikleri karşılasa bile, Google AdSense başvurunuzu reddetme hakkını saklı tutar.

WordPress.com bloguma Google AdSense’i ekleyebilir miyim?

WordPress.com, İşletme planına yükseltmediğiniz sürece web sitenize Google AdSense’i eklemenize izin vermez. Bu konuda daha fazla bilgi için, lütfen WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark hakkındaki kılavuzumuza bakın .

Google AdSense ile Google AdWords arasındaki fark nedir?

Google AdWords, Google AdSense programına katılanlar dahil olmak üzere diğer web sitelerinde reklam vermenize izin verir.

Google AdSense , web sitenizde reklam göstererek web sitenizden para kazanmanızı sağlar.

Umarız bu makale, Google AdSense’i WordPress sitenize eklemenize yardımcı olur. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!