fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Etiket Nedir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Etiket, WordPress’te önceden tanımlanmış sınıflandırmalardan biridir. Kullanıcılar, kategorilerle birlikte WordPress gönderilerine etiket ekleyebilir. Bununla birlikte, bir kategori çok çeşitli konuları kapsayabilirken, etiketlerin kapsamı daha küçüktür ve belirli konulara odaklanır. Bunları, belirli bir gönderide tartışılan konular için kullanılan anahtar kelimeler olarak düşünün.

WordPress’te, bir kullanıcı bir gönderi için kategori seçmezse, otomatik olarak varsayılan kategoriye kaydedilir. Ancak etiketler, bir kullanıcı eklemedikçe otomatik olarak bir gönderiye eklenmez, bu da onları tamamen isteğe bağlı kılar, ancak kaç tane ekleyebileceğinizle ilgili bir sınır yoktur.

Örnek: Kitap İnceleme kategorisinde dosyalanan bir gönderi isteğe bağlı olarak Kurgu , Gizem , Stephen King gibi etiketlere sahip olabilir .

Bir ziyaretçi bir etiketi tıkladığında, o etikete sahip tüm gönderilerin listelendiği arşiv sayfasına götürülür. Etiketler ayrıca bir pencere öğesi kullanılarak kenar çubuklarından birinde görüntülenebilir.

Sınıflandırmalar, içerikleri konulara ayırmanın kolay bir yolunu sağlar. Bu, web sitesi yöneticilerinin ve içerik yayıncılarının içeriklerini düzenlemelerine yardımcı olur. Bu aynı zamanda ziyaretçilerin ilgilenebilecekleri konuları bulmalarına da yardımcı olur.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!