Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Sitenizde Neden WordPress Kullanmalısınız?

Sıkça sorulan sorulardan biri şudur: Neden WordPress kullanmalıyım? Eski sitem yeterince iyi değil mi? WordPress’e neden başka bir platformdan geçmem gerekiyor? Bu soruları soruyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda, WordPress’i kullanmanız için 6 önemli neden paylaşacağız. Ayrıca, WordPress ile oluşturabileceğiniz farklı türdeki web sitelerinin yanı sıra, WordPress kullanan popüler siteleri vitrine çıkaracağız.

WordPress'i neden kullanmalısınız?

Web Siteniz de WordPress’i Tercih etmeniz için 6 Önemli neden

Not: Bu makale boyunca, WordPress derken, kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinen WordPress.org hakkında konuşuyoruz. Lütfen bunu bir barındırma hizmeti olan WordPress.com ile karıştırmayın. Ayrıntılar için, WordPress.com ve WordPress.com karşılaştırmamız için bakınız .

WordPress ile ilgili en yaygın yanılgılardan biri , sadece bir blog platformu olduğu.

O değil.

WordPress bir blog aracı olarak başlarken, yıllar boyunca güçlü bir web sitesi oluşturucu ve sağlam bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüşmüştür .

WordPress’in en iyi yanı, farklı türde web siteleri oluşturmak için kullanımı kolay ve esnek olmasıdır . WordPress’in popülaritesinin bu kadar artmasının temel nedeni budur. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin% 32,3’ünü destekliyor.

Sağlam özellikleri nedeniyle, en iyi markaların çoğu, Time Magazine, Facebook, New Yorker, Sony, Disney, Hedef, The New York Times ve daha fazlasını içeren web sitelerine güç vermek için WordPress kullanıyor .

Web sitenizi oluşturmak için neden WordPress kullanmanız gerektiğine bir göz atalım.

1. WordPress Özgürlük Gibi Ücretsizdir

WordPress ücretsiz ve açık kaynaklıdır

WordPress ücretsiz bir yazılımdır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde indirebilir, kurabilir, kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için , WordPress’in neden ücretsiz olduğu ile ilgili makalemize bakın. .

WordPress yazılımının kendisi ücretsiz olsa da, yüklemek için bir etki alanı adı ve web barındırma gerekir.

Bir alan adı internet sitenizin adresidir. Bu, web sitenize erişmek için kullanıcılarınızın tarayıcı adres çubuğuna yazdığı şeydir.

Web barındırma, tüm web sitesi dosyalarınızın depolandığı web sitenizin evidir.

Bluehost kullanmanızı öneririz . Onlar dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biri ve resmen tavsiye edilen bir WordPress hosting sağlayıcısı.

Ayrıca kullanıcılarına barındırmada% 60 indirim ve ücretsiz bir alan adı da sunuyorlar. Temel olarak, ayda 2.75 dolara başlayabilirsiniz.

kullanıcılarına barındırmada% 60 indirim ve ücretsiz bir alan adı da sunuyorlar. Temel olarak, ayda 2.75 dolara başlayabilirsiniz.

Daha fazla barındırma önerisine mi ihtiyacınız var? En iyi WordPress hosting sağlayıcılarımızı seçin.

WordPress sitenizi kurma konusunda deneyimli biri istiyorsanız, yetenekli personelimiz başlamanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyar. En iyi bölüm, ücretsiz bir WordPress blog kurulum hizmeti sunmamızdır .

Ayrıca, WordPress’in nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuzu takip ederek kendiniz de yapabilirsiniz .

WordPress ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Cevabı web sitemizde bulabilirsiniz.

2. WordPress Temalar ve Eklentiler ile Özelleştirmek Kolay

WordPress temaları

WordPress kullanan kişilerin büyük bir kısmı ne web tasarımcıları ne de programcılarıdır. Aslında, çoğu insan WordPress’i web sitesi tasarlama bilgisi olmadan kullanmaya başlar.

Teknoloji meraklısı olmayan insanlar için WordPress mükemmel bir çözüm çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz web sitesi şablonu (tema) var. Her tür web sitesi için (ister blog ister iş sitesi, ister çevrimiçi bir mağaza olsun) mükemmel bir WordPress teması vardır .

WordPress temalarını kişiselleştirmek kolaydır çünkü birçoğu renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize , arka planı değiştirmenize, güzel kaydırıcılar oluşturmanıza ve gerçekten herhangi bir kod yazmadan gereksinimlerinize göre özelleştirmenize izin veren kendi seçenek paneliyle birlikte gelir .

Ayrıca eklentileri kullanarak WordPress sitenize özel işlevler ekleyebilirsiniz. WordPress eklentileri, web siteniz için analitik , iletişim formları , üyelik alanı ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalar gibidir .

Tıpkı temalar gibi, kullanmanız için binlerce ücretsiz ve premium eklenti mevcuttur. Daha fazla bilgi için , WordPress eklentileri nedir ve nasıl çalıştıkları hakkındaki makalemize bakın .

WordPress eklentileri

Ekstra işlevsellik eklemenin yanı sıra, bazı WordPress eklentileri web sitenizi tamamen yeni bir platforma dönüştürmenize izin verebilir. Her web sitesi için uzman WordPress eklentileri seçimimize göz atın .

3. WordPress SEO Dostudur

WordPress, standartlara uygunluk yüksek kaliteli kod kullanılarak yazılmıştır ve anlamsal işaretleme sağlar. Geek olmayan bir ifadeyle, bu Google ve diğer arama motorlarının WordPress’i sevmesini sağlar.

Bu nedenle, WordPress sitelerinin arama motorlarında diğerlerinden daha yüksek sıralama eğilimindedir.

Tasarım gereği, WordPress çok SEO dostu kutusundan çıkar. Web sitenizi daha da iyileştirmek için WordPress SEO eklentilerini de kullanabilirsiniz. Adım adım talimatlar için web sitenizi uygun şekilde optimize etmek için en son WordPress SEO kılavuzumuza bakın .

4. WordPress Yönetimi kolaydır

WordPress yerleşik bir güncelleme yönetim sistemi ile birlikte gelir. Bu, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici panonuzdan güncellemenizi sağlar.

WordPress ayrıca, yeni bir WordPress sürümü olduğunda sizi uyarır; böylece sitenizi yalnızca bir düğmeye tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Verilerinizi herhangi bir kaza veya saldırıya karşı korumak için, otomatik olarak yedekler oluşturmak ve uzak bir yere güvenle depolamak için bir WordPress yedekleme eklentisini kullanabilirsiniz.

Ayrıca, WordPress sitenizi WordPress mobil uygulamalarıyla hareket halindeyken de yönetebilirsiniz .

5. WordPress Güvenli ve Güvenlidir

WordPress güvenliği

WordPress, güvenlik düşünülerek geliştirilmiştir ve bir web sitesi çalıştırmak için çok güvenli ve güvenli bir platform olarak kabul edilir. Ancak, tıpkı gerçek dünya gibi, internet de belirsiz bir yer olabilir.

Ellerini olabildiğince çok siteye sokmak isteyen saldırganlar var. WordPress sitenizi korumak için, daha güvenli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç basit şey vardır. Ayrıntılar için, yeni başlayanlar için adım adım WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın.

Web sitelerimizde, kaba kuvvet saldırıları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yaygın tehditlere karşı koruma sağlamak için Sucuri kullanıyoruz .

6. WordPress Farklı Ortam Türlerini Kullanabilir

WordPress medya türleri

WordPress sadece yazı yazmakla sınırlı değildir. Görüntü, ses ve video dosyalarını işlemek için yerleşik bir medya yükleyici ile birlikte gelir.

WordPress, oEmbed özellikli web sitelerini destekler; bu , URL’yi WordPress yayın düzenleyicisine yapıştırarak YouTube videolarını , Instagram fotoğraflarını, Tweet’lerini ve Soundcloud sesini gömebileceğiniz anlamına gelir .

WordPress’i kullanmanın yolları nelerdir?

WordPress, basit web sitelerinden e -Ticaret pazarlarına ve bunların arasındaki her şeye kadar birçok farklı şekilde kullanılabilir .

Aşağıda WordPress ile yapabileceğiniz farklı türden web sitelerine birkaç örnek verilmiştir.

  • Blog Başlat
  • Bir iş web sitesi yap
  • Bir çevrimiçi mağaza başlatın
  • Bir üyelik web sitesi oluşturun
  • Online kurslar satmak

WordPress’i kullanarak yapabileceğiniz 19 farklı web sitesi türünün tam listesine bakın .

Umarız bu makale neden WordPress kullanmanız gerektiği hakkındaki sorunuzu cevaplamıştır. WordPress’in gücünü gerçekten tecrübe etmenin en iyi yolu onu kullanmaktır. Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!