En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

En İyi WordPress Oylama Eklentileri 2020

WordPress için bir WordPress oylama eklentisi veya anket eklentisi mi arıyorsunuz? Bu liste web siteniz için doğru olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

Ziyaretçiler herhangi bir blog için en değerli varlıktır. Ziyaretçi sayısını artırmanın bir yolu, tercih ettikleri içeriğin türünü tanımlamak ve düzenli olarak onlara sunmaktır. Ancak, ne tür içerikleri sevdiklerini nasıl biliyoruz? Basit – sadece onlara sorun. Beğeni iconları ile birçok web sitesinde gördüğünüz bu küçük düğmeler, ziyaretçilerin ne aradığını bulmanıza yardımcı olabilir. Ziyaretçi tepkisine dayanarak geri bildirim toplamanıza yardımcı olabilecek birçok WordPress oylama eklentisi var. Ziyaretçilerin neyi sevdiğini ölçmek ve anlamak için web sitenizde cömertçe kullanabilirsiniz. Ardından, web sitenizi bu yönde yönlendirebilirsiniz.

Eklentiler ile verileri okuyucuya aşırı müdahalede bulunmadan oldukça verimli bir şekilde toplayabilirsiniz. Hepsini bir araya getirdiğinizde, ortaya çıkan tabloda, okuyucuyu web sayfalarınıza geri getirmeye devam eden içeriği sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Bazı site yöneticileri, geri bildirim toplamak için standart iletişim formlarını kullanmayı tercih eder. Ancak bir eklenti kullanmak her zaman için daha pratiktir. Pek çok okuyucu, bir form açma ve geri bildirimi doldurma sorunu ile uğraşmak istemeyecektir. Aynı zamanda, benzer bir düğmeyi tıklamak onlara zor gelmeyecektir. Oylama eklentisi veri harmanlamayı ve sunumu standart ve kolay hale getirebilir.

İyi bir derecelendirme eklentisi özellikle restoranlar , salonlar veya e-ticaret mağazaları gibi işletmeler için önemlidir. WordPress oylama eklentilerinin bizim için neler yapabileceğini görelim.

Ücretsiz Oylama WordPress Eklentileri

Sitenizde okuyucuları geri bildirim bırakmaya ikna etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda kaliteli ücretsiz eklenti vardır. Birçoğu, daha sonra ek özelliklere ihtiyaç duyduğunuzda yükseltebileceğiniz pro sürümlerine sahiptir.

WP-Post Ratings

WP-Post Ratings , oyları görüntülemek için yıldızlar, başparmak yukarı iconu / aşağı oklar / çarpılar, kalpler ve sayılar gibi birçok yol sunar. Doğru başlangıçta, bu eklentinin sitenizde çalışmasını sağlamak için biraz teknik yapılandırmaya ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Eklentinin ayarlar sayfasında görüntülenmesini istediğiniz derecelendirme görüntülerini seçebilirsiniz. Kodu kullanarak, derecelendirme seçeneğini tüm yayınladığınız sayfalarda veya bazılarında seçici olarak gösterilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Derecelendirmeleri, Derecelendirmeleri Yönet seçeneğinden görüntüleyebilirsiniz.

Bir filtre kullanarak görüntü türünü GIF’ten PNG’ye değiştirmek mümkündür. Eklenti en yüksek dereceli yayınları, en çok oy alan yayınları, en düşük puanı ve en yüksek puanı gösterme yeteneğine sahiptir. Bu istatistikler kenar çubuğundaki bir widget’ta(bileşenlerde) görüntülenebilir. Widget’ı herhangi bir widget alanına sürükleyebilir ve başlığı, yayın sayısını ve daha fazlasını gösterecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Eklenti düzenli olarak güncellenir ve 100.000’den fazla etkin yüklemeye sahiptir.

Ben size bu eklentiyi tavsiye ediyorum o yüzden öncelikle bu eklentiyi paylaşıyorum.

WP-Polls

WP-Polls, web sayfalarınıza bir soru modülü eklemenize yardımcı olmakta. AJAX tarafından desteklenmektedir ve kurulumu kolaydır. Eklenti son derece özelleştirilebilir, istediğiniz şekilde çalışması için tonlarca seçenek sunar. Katılımcılar birden fazla cevap arasından seçim yapabilir.

Rastgele veya belirli anketleri görüntüleyebilir veya sayfa içine gömebilir ve kod parçacıklarını kullanarak anket sonuçlarını gösterebilirsiniz. Eklenti, şablonlar veya CSS kullanarak özelleştirmenizi sağlar.

kk Star Ratings

kk Star Ratings, en popüler yayınlarınızı vurgulamak için kenar çubuğunuza yerleştirebileceğiniz bir widget içerir. Eklentinin ayarlar sayfasından derecelendirmeleri ana sayfada, arşivlerde, yayınlarda veya sayfalarda görüntülemeyi seçebilirsiniz. Derecelendirmelerin sayfalara yerleştirilmesini de seçebilirsiniz. Derecelendirmeleri görüntülemek için yönetici ekranınızda bir derecelendirme sütunu bulunur. Varsayılan yıldız sayısı beştir, ancak bunu da değiştirebilir ve benzersiz bir IP’den oy sayısını kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca, fareyle üzerine gelindiğinde görünen resimler ekleyebilir ve araç ipuçları ekleyebilirsiniz.

Bu eklentide beğeneceğiniz iki özellik var. Birincisi Google Zengin Snippet’leri, yani derecelendirmelerin bir Google arama sonucunda görünme olasılığı yüksektir. İkincisi, düzenleyicide kodla uğraşmak zorunda kalmadan derecelendirmeler eklemenize yardımcı olan görsel bir düğmedir.

Poll, Survey, Form & Quiz Maker by OpinionStage

Poll, Survey, Form & Quiz Maker by OpinionStage hem basit hem de gelişmiş anketleri çalıştırmanıza izin verir. Çevrimiçi bir test yapabilir, anketler yapabilir, form oluşturucuyu kullanarak formlar oluşturabilir ve anketler gönderebilirsiniz. Sosyal medya entegrasyonuna izin verilir ve kullanıcılar sosyal profillerinden giriş yapabilir.

Anketler kullanımı kolay arayüz ve birçok tasarım öğesi nedeniyle etkileşimli olabilir. Eklenti, bir dizi özelleştirme seçeneği sunar, sosyal medya ile entegre olur ve yanıt verir. 42 dili destekler ve çeviriye hazırdır.

YOP Poll

YOP Poll Soru ve Cevaplar sormak ve sonuçların takip etmek mümkündür. Her anketin benzersiz bir kimliği vardır, bu nedenle bunları yönetmek daha kolaydır ve sonuçları katılımcılarla bile paylaşabilirsiniz.

WordPress panonuzdan yapabileceğiniz çok şey var. Birden fazla yanıta izin verin, anket bilgilerini istediğiniz şekilde sıralayın, sonuçları yönetin ve hangi sonuçların gösterileceğini ve hangilerinin gizli olarak tutulacağını seçin. Yayınları aynı anda veya birbiri ardına çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Mevcut anketleri düzenleyebilir, klonlayabilir veya silebilirsiniz.

Eklenti uygun kayıtları tutar, böylece eski bilgilere istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Ayrıca, konuklara kaydolma veya belirli kullanıcıları yasaklama gibi oylama izinlerinde ısrar edebilirsiniz. Anketlerinizi özelleştirmek ve mevcut anketleri bile düzenlemek için özel alanlar mevcuttur. Sonuç görüntüleme seçenekleri dikey ve yatay ekranları içerir, ancak sonuç çubuğunu HTML veya görsel modda özelleştirebilirsiniz.

WP Voting Contest

Web sitenizde bir fotoğraf yarışması düzenlemek istiyorsanız, bunu WP Oylama Yarışması ile kolayca yapabilirsiniz. Bu WordPress oylama eklentisinin kullanımı kolaydır, ancak güçlü özelliklerle doludur. İster kendi resimlerinizi kullanın, ister başkalarının kazananın gelecekteki bir proje için hangisinin olduğuna karar vermesine izin verin, ya da her iki şekilde de kullanıcı tabanlı bir yarışma başlatmak isteyin, WP Oylama Yarışması kazanır. Araç, rekabeti istediğiniz kadar başlatmak ve yeniden başlatmak için süper zahmetsiz hale getirir. Bunun da ötesinde, aynı anda birçok farklı yarışmaya katılabilirsiniz.

Aracı yükleyip etkinleştirdikten sonra, WP Oylama Yarışması iki düğme oluşturur. Biri Şimdi Oy Et düğmesi, diğeri ise bir görüntünün kaç oy aldığını gösterir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!