En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

En İyi 5 WordPress Üyelik Eklentisi

WordPress’te bir üyelik sitesi oluşturmak mı istiyorsunuz? Hangisinin en iyi WordPress üyelik eklentisi olduğunu bilmek ister misiniz? Doğru üyelik eklentisini seçmek işiniz için çok önemlidir çünkü daha iyi bir platform büyüme için daha fazla fırsat demektir. Bu yazıda, ücretli üyelik web sitelerini kolayca oluşturmak için en iyi 5 WordPress üyelik eklentisini karşılaştıracağız.

WordPress Üyelik Eklentisinde Nelere Bakmalı?

Çok sayıda WordPress üyelik eklentisi var, ancak hepsinin üyelik sitenizi oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz belirli özellikleri yok.

Bazıları tek bir seviyede abonelik satmak için iyidir, diğerleri daha çeşitli üyelik seviyeleri ve abonelik yönetimi özellikleri sunar.

Bazı eklentiler, bir kullanıcıya yeni içeriği yavaşça bırakmanıza izin veren damla içeriği özelliği sunar. Diğerleri sadece gizli içerik sunmakla sınırlı kalıyor.

Ayrıca hangi ödeme yollarını kullanacağınızı bulmanız da gerekecektir. Sadece kredi kartlarını, PayPal’ı veya her ikisini birden mi kabul etmek istiyorsun? Üyelik eklentiniz, yerleşik veya eklenti yoluyla tercih ettiğiniz ödeme ağ geçitlerini desteklemelidir.

Bunu söyledikten sonra, bir WordPress üyelik sitesi başlatmak için neye ihtiyacınız olduğunu görelim.

Bir WordPress Üyelik Sitesi Çalıştırmak için Neye ihtiyacınız var?

Üyelik web siteleri kaynak yoğundur ve yanlış sunucuyu seçmek genel performansınıza zarar verebilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey , karşılayabileceğiniz en iyi WordPress hostingi seçmek .

Eğer bir bütçeniz varsa, Bluehost ile başlayabilirsiniz . Business Pro planı, ödemeleri, tahsis edilmiş IP’yi ve özel bir destek hattını güvenli bir şekilde almanız gereken bir SSL Sertifikası ile birlikte gelir.

Bütçe sorun değilse ve en iyi performansı almak istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanmanızı öneririz .

Zaten bir tane yoksa, web siteniz için bir etki alanı adı seçmeniz gerekir. İşte üyelik siteniz için doğru alan adını nasıl seçeceğinize dair kılavuzumuz .

Son olarak, müşteri adaylarını yakalamanıza ve abonelikleri artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi temel işletme eklentilerini seçmeniz gerekecektir .

Artık WordPress’te bir üyelik sitesi başlatmak için neye ihtiyacınız olduğunu ele aldığımızda, en iyi WordPress üyelik eklentilerimize bir göz atalım.

1. MemberPress

MemberPress

MemberPress , en popüler WordPress üyelik eklentilerinden biridir. Ayrıca, özellikler söz konusu olduğunda kullanımı en kolay ve en sağlam olanıdır.

MemberPress WordPress Üyelik Eklentisinin Artıları

Kurulumu Kolay – MemberPress, WordPress ile bir üyelik web sitesi kurmayı kolaylaştırır. Otomatik olarak fiyatlandırma, giriş, hesap ve kullanıcılarınız için teşekkür sayfalarını ayarlayabilir. Üyelik planları eklemek de oldukça basittir.

İçerik Erişim Kontrolü – MemberPress, gönderiler, sayfalar, kategoriler, etiketler, dosyalar vb. Dahil olmak üzere herhangi bir içeriğe erişimi kısıtlamanıza izin veren güçlü erişim kontrolüyle birlikte gelir.

İçerik Damlama – İçerik damlama, üyelere belirli bir süre sonra sınırlı içerik göstermenizi sağlar. Bu, çevrimiçi kurslar veya öğrenme materyalleri satmak için çok faydalı bir özelliktir.

Entegrasyonlar – MemberPress, AWeber , MailChimp , GetResponse ve MadMimi e-posta servisleriyle bütünleşir. Ayrıca , podcast barındırma için Amazon Web Services ve BluBrry ile bütünleşir .

Ödeme Ağ Geçitleri – MemberPress, PayPal ve Stripe ödeme ağ geçitleri için dahili destekle birlikte gelir. Geliştirici planı da Authorize.net desteği ekler.

MemberPress Pro Kullanma Eksileri

Sınırlı Ödeme Seçenekleri – MemberPress yalnızca üç en popüler ödeme ağ geçidini destekler. Bu, bu ödeme ağ geçitleri tarafından desteklenmeyen ülkelerde yaşayan site sahipleri için bir fırsat kırıcı olacaktır.

Sınırlı Entegrasyonlar – Eklenti, popüler hizmetlerin bir üyelik sitesini verimli bir şekilde yürütmesi için yeterli desteğe sahip olsa da, yine de diğer popüler hizmetlerle entegrasyonundan yoksundur. Eklenti kolayca genişletilebilir ve kullanmak istediğiniz bir üçüncü taraf hizmetini entegre etmesi için birine ödeme yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Temel plan için 129 $ / yıl, artı plan için 249 $ / yıl.

Yeni başlayanlar için MemberPress’in WordPress üyelik eklentisini kullanmanın en kolay olduğunu düşünüyoruz. Tonlarca güçlü seçenekle hızlı bir şekilde kurulum yapabilirsiniz.

2. LearnDash

LearnDash

LearnDash WordPress LMS eklentisi kullanmak için süper esnek ve son derece kolaydır . Gelişmiş üyelik modülleri ve tonlarca entegrasyon ile geliyor.

LearnDash Kullanmanın Artıları

Kurulumu Kolay LearnDash kurulumu ve içeriğine içerik eklemek çok daha kolaydır. Ayrıca, üyelik içeriğinizi düzeylere, gruplara vb. Kolayca düzenlemek için gelişmiş araçlarla birlikte gelir.

Kolay İçerik Kısıtlamaları LearnDash, herhangi bir içeriği kolayca gizlemenizi ve farklı üyelik gruplarıyla sınırlandırmanızı sağlar.

Kurs Satışı – LearnDash kolayca çevrimiçi kurslar oluşturmanızı ve satmanızı sağlar. Öğrenme materyallerini diğer WordPress üyelik eklentilerinden daha iyi yönetmenizi sağlayan gelişmiş modüllere sahiptir.

Damlama İçeriği – Düzenli aralıklarla veya düzeylerin tamamlanmasından sonra içeriği kullanıcılara sunmanıza olanak tanıyan güçlü damlama içeriği özelliği ile birlikte gelir.

Yerleşik Topluluk Özellikleri Sınavlar, kullanıcı rozetleri, kursa özel forumlar, sertifikalar, kullanıcı profilleri vb. İle oldukça ilgi çekici üyelik siteleri oluşturma araçlarıyla birlikte gelir.

Entegrasyonlar ve Ödemeler LearnDash harika bir entegrasyon seti ve ödeme ağ geçitleri sunar. Hatta MemberPress, WooCommerce, bbPress, Slack , vb.

LearnDash Kullanma Eksileri

Bazı üyelik özelliklerinden yoksunlar – Kursları satmadan bir üyelik web sitesi oluşturmaya çalışıyorsanız, LearnDash özelliklerinden bazıları sizin için yararlı olmayabilir.

Fiyatlandırma: 1 yıllık destek ve güncelleme içeren tek bir site lisansı için 159 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

Ücretli bir üyelik web sitesinde çevrimiçi kurslar satmak istiyorsanız LearnDash mükemmel bir çözümdür. Geniş kapsamlı eklenti ve entegrasyon seti, oldukça ilgi çekici bir platform oluşturmanıza olanak sağlar.

3. Öğretilebilir

öğretilebilir

Öğretilebilir her şey dahil bir çevrimiçi kurs kurucusudur. Üyelik web sitesini, LMS’yi, tartışma forumunu, e-posta pazarlamasını ve analizleri tek bir gösterge tablosunda paketler.

Öğretilebilir Kullanmanın Artıları

Kullanım Kolaylığı Öğretilebilir özelliklerin ayarlanması kolaydır ve hiçbir teknik beceri gerektirmez. Üyelik içeriği oluşturmak çok kolaydır ve video, metin, PDF ve daha fazlasını hızla oluşturmak ve yüklemek için yerleşik araçlar içerir.

Damlama İçeriği Bir kullanıcının ilerlemesine veya abonelik seviyesine göre içerik sunmanıza olanak tanıyan esnek damlama içeriği özelliği içerir.

Dahili Katılım Özellikleri Kullanıcı katılımını artırmak ve güçlü çevrimiçi topluluklar oluşturmak için tartışma forumları, kısa sınavlar, iletişim formları, sertifikalar ve diğer özellikler sunar.

Öğretilebilir Kullanım Eksileri

WordPress Eklentisi Değil Öğretilebilir bir WordPress eklentisi olarak mevcut değil. Bunun yerine, bağlantıları veya bir alt etki alanı ekleyerek WordPress sitenize entegre edebilirsiniz.

Daha Pahalı Öğretilebilirlik, onu diğer WordPress üyelik eklentilerinden daha pahalı hale getiren her şeyi içerir.

Fiyatlandırma: Temel plan 39 $ / ay, profesyonel $ 99 / ay ve işletme 499 $ / ay ile başlar.

4. Content Pro’yu Sınırlandırın

Content Pro'yu Sınırla

İçeriği Sınırla Pro, WordPress için en iyi üyelik eklentisinin unvanı için güçlü bir rakiptir. Popüler Easy Digital Downloads ve AffiliateWP eklentilerinin arkasındaki ekip tarafından oluşturulmuştur .

Kısıtlama Content Pro Kullanmanın Artıları

Kullanımı Kolay – İçeriği Kısıtlayın Pro, WordPress kullanıcı arayüzü ile güzel bir şekilde bütünleşir. Bu, nasıl kullanılacağını kolayca anlamanızı sağlar.

Yerleşik Entegrasyonlar – Diğer üyelik eklentilerinden farklı olarak, Restrict Content Pro, diğer eklentilerin ücretli eklentiler olarak gönderdiği yerleşik entegrasyonlarla birlikte gelir. Şerit, PayPal, MailChimp , MailPoet, e-posta yöneticisi, CSV dışa aktarımı ve daha birçok özelliğe sahiptir.

Ödeme Ağ Geçitleri – Şerit, PayPal ve Braintree ücretsiz eklenti olarak gelir. Desteklenen diğer ödeme ağ geçitleri arasında 2Checkout, PayPal Web Sitesi Ödemeleri Pro, PayPal Express ve Stripe Checkout bulunur.

Easy Digital Downloads ile çalışır – Dijital ürünler satmak için Easy Digital Downloads kullanıyorsanız, Content Pro Kısıtla ürünü bunun için mükemmel bir arkadaştır.

Mükemmel Destek – Tüm kullanıcılar için kapsamlı ve ücretsiz belgeler bulunmaktadır. Ayrıca çok hızlı yanıt süreleriyle e-posta yoluyla profesyonel destek alabilirsiniz.

İçerik Pro kısıtla kullanma Eksileri

Daha Az Entegrasyon – Bu listedeki diğer eklentilerden daha az e-posta servis sağlayıcıları gibi üçüncü taraf servisleriyle daha az entegrasyona sahiptir.

Fiyatlandırma: 12 addons ve tek site lisansı ile 99 $, 5 site için 149 $ ve tüm addons ve sınırsız siteler için 249 $. 499 dolarlık bir ömür boyu plan da var.

İçeriği Sınırla Pro’yu üyelik eklentisinin kullanımı en kolay olanlardan biri olarak gördük. Aynı zamanda geliştirici dostu ve her türlü üyelik web sitesi için mükemmel özelliklere sahip.

5. S2Member

S2Member

S2Member de pro sürümü ile popüler bir ücretsiz WordPress üyelik eklentisidir. Bir süredir buralardaydı ve sadık bir kullanıcı tabanına sahipti.

S2Member WordPress Üyelik Eklentisini Kullanmanın Artıları

Free Base Plugin – s2Member temel eklentisi ücretsizdir. Herkes indirip deneyebilir. Özellikler ve destek açısından sınırlıdır, ancak size iyi bir başlangıç ​​noktası verir.

İçerik Damlama – S2Member Pro, içerik damlama özelliğine sahiptir.

Ödeme Ağ Geçitleri – Ücretsiz sürüm PayPal’ı destekler. Eklentinin Pro sürümü Stripe ve Authorize.net’i de destekliyor.

Entegrasyonları – MailChimp, ile çalışır bbPress ve BuddyPress.

Belgeler ve Destek – S2Member’in herkese açık bir bilgi bankası var. Profesyonel kullanıcılar ayrıca e-posta tabanlı destek alırlar.

S2Member WordPress Üyelik Eklentisini Kullanma Eksileri

Çok kullanıcı dostu değil – s2Member ‘i diğer üyelik eklentilerinden biraz daha zor bulduk.

Ücretsiz Sürüm Sınırlamaları – Ücretsiz sürüm yalnızca PayPal’ı destekler, yalnızca 4 üyelik seviyesini sınırlar ve damlama içeriğine sahip değildir.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsiz, ardından tek bir site lisansı için Pro sürümü 89 ABD doları tutarındadır. Sınırsız siteler için pro sürüm 189 $ maliyeti.

Sonuç:

MemberPress’in WordPress üyelik eklentisi için en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz . Mükemmel belgeler ve destekle ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir.

Basit ve esnek bir şey istiyorsanız, Content Pro Kısıtla harika bir seçenektir. Arkasındaki ekip mükemmel ürünler üretmek için kanıtlanmış bir sicile sahip.

Üyelik web sitenizde kurs satmak istiyorsanız, LearnDash kullanmanızı öneririz, çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!