fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Dijital Pazarlamanın Temeli Nedir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dijital Pazarlamanın Temeli Nedir?

Dijital pazarlamanın temeli nedir, genelde reklam diye düşünebilirsiniz. Ama reklam değil alt yapıdır. Peki bu alt yapı dediğimiz şey nedir? Tabi ki web sitesidir.

Web sitesi, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kriterleri ile donatılmalıdır. Arama motorlarının kolayca inceleyip hafızalarına kaydetmelerini hızlı bir hale getirilecek alt yapısal yani Yazılımsal SEO ayarları doğru olmalıdır.

Yazılımsal SEO’su düzgün bir web sitesi reklamsız google da ilk sıralara çıkabilir.

Veya yüksek ücretler ile reklam verip google da ilk sıralarda olan rakiplerinizi çok kolay bir şekilde ufak ücretli reklamlar ile geçebilirsiniz.

Dijital Pazarlamanın bir apartman olduğunu düşünün, temeliniz sağlam olmalı ki apartmanınız güçlü olsun.

Web sitenizin alt yapısı sağlam olmadan tabi ki satış yapabilirsiniz, ama geleceğe yatırım yapmıyor olursunuz. Sosyal Medya hesaplarınızı çok iyi yönetiyor olabilirsiniz. Web siteniz yoksa sosyal medya hesaplarınız size ancak belirli bir kısıma kadar kazanç sağlayabilir. Web siteniz var ve sosyal medya hesabınızı da iyi yönetiyorsanız firmanızın ve kendi geleceğinize ufak paylaşımlarla bile büyük yararlar sağlayabilir.

Dijital Pazarlamanın en büyük hedeflerinden biri isminizi markalaştırmaktır. Her aramada veya her girilen sitede sizin reklamlarınızın görünmesi değil firmanızın adı kullanıcıların hafızasına kazınmaktır. Bir ihtiyaçları olduğunda o kelimeleri değilde sizin firmanızın adını arayarak girmelerini sağlamaktır. Bu da sizin alt yapınızda olan Kullanıcı Dostu (UI) web site tasarımınız ile alakalı bir durumdur.

Dijital Pazarlama alanları sayesinde sitenize giren kullanıcıların web sitenizi kolay bir şekilde kullanarak istediği ürüne veya bilgiye sahip olduktan sonra tekrar girebilecek derecede beğenmesini sağlamanın yolu, kullanıcı dostu bir tasarıma bir web sitenizin olmasıdır.

Daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz benim ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!