En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress’e TikTok Videoları Nasıl Yerleştirilir

TikTok videolarını WordPress web sitenize kolayca yerleştirmek ister misiniz?

Varsayılan olarak, WordPress bir TikTok videosunu yayınlarınıza ve sayfalarınıza yerleştirmeyi çok kolaylaştırır. Ancak, en son TikToks’unuzu otomatik olarak görüntülemez.

Bu yazıda, TikTok videolarını WordPress’e kolayca nasıl yerleştireceğinizi ve son TikTok videolarınızı otomatik olarak nasıl göstereceğinizi göstereceğiz.

Eklentisiz WordPress’e TikTok Videoları Gömme

Bu yöntem, herhangi bir TikTok videosunu WordPress sitenize gömmenin en kolay yoludur. Tek yapmanız gereken URL’yi kopyalayıp WordPress yayınınıza veya sayfanıza yapıştırmaktır.

İlk olarak, yerleştirmek istediğiniz TikTok videosunun URL’sini tarayıcınızda ziyaret ederek kopyalamanız gerekir.

TikTok URL'sini kopyala

Ardından, TikTok videosunu görüntülemek istediğiniz yayını veya sayfayı düzenlemeniz gerekir. Kayıt düzenleme ekranında, URL’yi içerik alanına yapıştırmanız yeterlidir.

TikTok URL'sini Yapıştır

TikTok bağlantısını yapıştırır yapıştırmaz, WordPress otomatik olarak yayın düzenleyicisine bir önizlemesi yükleyecektir. Artık yayınınızı veya sayfanızı kaydedebilir ve TikTok videonuzu çalışırken görmek için ziyaret edebilirsiniz.

Gömülü TikTok videosu

Aynı şeyi TikTok bloğunu kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Gönderi düzenleme ekranında, yeni bir blok eklemek için (+) işaretini tıklayın ve ardından ‘TikTok’u arayın.

TikTok widget'ı

Ardından, bloğu yazı düzenleyiciye ekleyin ve ardından TikTok video URL’sini blok ayarlarına yapıştırın. WordPress otomatik olarak videonun önizlemesini yükleyecektir.

TikTok gömme

WordPress widget’larını kullanarak TikTok videolarını WordPress sitenizin kenar çubuğuna da ekleyebilirsiniz.

Basitçe gidin Görünüm »Widget’lar sayfasında ve kenar çubuğuna ‘Metin’ widget’ı ekleyin.

Bundan sonra, TikTok video URL’sini metin alanına yapıştırın. WordPress artık widget alanında TikTok videosunun önizlemesini otomatik olarak görüntüleyecektir.

Kenar çubuğu TikTok gömme

Widget ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Bu yöntem TikTok videolarını WordPress’e kolayca gömmenize izin verirken, en son TikTok videolarınızı otomatik olarak görüntülemez. Bunun için bir eklentiye ihtiyacınız olacak.

WordPress’e En Son TikTok Videoları Özet Akışını Göm

En son TikTok videolarınızı WordPress blogunuzda otomatik olarak görüntülemek istiyorsanız, bir TikTok eklentisi kullanmanız gerekir.

İlk olarak, QuadLayers TikTok Feed eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza göz atın.

Ardından, TikTok Feed’i »Feed’ler sayfasına gidin. Burada eklentinin WordPress hashtag’ini kullanarak bir demo TikTok feed’i eklediğini göreceksiniz. Kendi TikTok özet akışınızı eklemek için ‘+ Besleme’ düğmesini tıklamanız gerekir.

TikTok Feed'inizi ekleyin

Bu, bir HashTag kullanarak veya bir TikTok kullanıcı adı girerek bir TikTok video yayını oluşturabileceğiniz bir açılır pencere görüntüler.

Videoları, portre modunda gösterecek olan Duvar stilinde görüntülemeyi de seçebilirsiniz. Alternatif olarak, videoları kare küçük resimler olarak görüntüleyen Galeri stilini de seçebilirsiniz.

Genel TikTok sekmesi

Bir hashtag’den video görüntüleme seçeneklerini belirledik. Bu, #WordPress hashtag’ına sahip tüm videoların feedimizde görüneceği anlamına geliyor.

Ve 9 video ve 3 sütun sınırıyla Galeri’yi seçtik, bu yüzden sayfamızda aerodinamik bir formatta görünüyor.

Ayarları beğeninize göre özelleştirdikten sonra, kaydet’i tıklayın, ardından kullanmanız için hazır bir kısa kod içeren yeni feed’i göreceksiniz.

TikTok Kısa Kodu

Şimdi bu kısa kodu kopyalayıp bir sayfaya veya yayına yapıştırmak isteyeceksiniz. TikTok galerinizi eklemek istediğiniz sayfaya geri dönmeniz yeterlidir.

Gelen içerik editörü, (+) simgesine tıklayın ‘SHORTCODE’ için arama ve shortcode widget’ı seçin.

Kısa kod widget'ı

Oradan, kısa kodunuzu gönderinize yapıştırın ve sayfanızı kaydedin.

Gömülü TikTok kodunu ekle

Sayfanızı görüntülediğinizde, galerinizin kullanıcıyı TikTok.com’daki #WordPress etiket özet akışına götüren ‘TikTok’ta Görüntüle’ düğmesiyle birlikte gömüldüğünü göreceksiniz.

TikTok galeri sayfa

Geri dönüp feed’inizi düzenlediğinizde, soldaki ‘Düğme’ sekmesini seçebilir ve düğmeyi kaldırmak için ‘TikTok düğmesi’ alanının yanındaki kutunun işaretini kaldırabilirsiniz.

TikTok düğmesi seçenekleri

Birisi galerinizdeki bir küçük resmi tıkladığında Popup seçeneklerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiniz de vardır.

TikTok açılır pencere seçenekleri

Bu seçeneği işaretli bırakırsanız, birisi videoyu her tıkladığında, videoyu yeni bir bağlantıda açmak yerine okuyucunuzu sitenizden uzaklaştırmak yerine videonun bir açılır penceresini görüntüler.

TikTok Popup

Video sekmesinde, video denetimlerini kaldırarak, tıklandığında otomatik oynatmayı önleyerek, videolar arasındaki boşluğu artırarak ve daha fazlasını yaparak feed’inizi özelleştirme seçeneğiniz vardır.

Video sekmesi seçenekleri

Son olarak, bir widget kullanarak TikTok özet akışınızı görüntülemek için bu kısa kodu kenar çubuğunuza gömebilirsiniz.

Bunu yapmak için Görünüm »Widget’lar sayfasına gidin ve kenar çubuğunuza ‘Metin’ widget’ını ekleyin.

Şimdi devam edin ve TikTok özet akışı kısa kodunu metin alanı widget ayarlarına yapıştırın. Değişikliklerinizi saklamak için Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Kısa kod kenar çubuğu galerisi

Artık web sitenizi ziyaret ederken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz. TikTok özet akışı demo sitemizin kenar çubuğunda şu şekilde görünüyor.

Kenar çubuğu TikTok site görünümü

Bu makalenin TikTok videolarını WordPress’e nasıl yerleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!