fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

1. Adım: Bağlantı Gezgini’ne gidin

Tanıdık olmayanlar için, Link Explorer,  internetteki herhangi bir sitenin bağlantı profilini araştırmak için kullanılan birinci backlink denetleyicimizdir . Sayfa Yetkilisi, Etki Alanı Yetkilisi ve Spam Puanı gibi ölçümleri kullanarak gelen bağlantıların kalitesini gösterir. 

2. Adım: Rakibinizin URL’sini girin

Rakibinizin sitesini bir tarayıcı penceresinde açmanızı ve ardından URL’yi kopyalamanızı öneririm. Bu, yazım hatalarını ve alan adının yanlış yazılma olasılığını azaltacaktır. Sık karşılaşılan bir hata örneği, site için bu şekilde oluşturulmadığında URL’ye yanlış bir şekilde “www” eklemektir.

3. Adım: “Incoming Links” sekmesine gidin

Gelen Bağlantılar sekmesi, rakibinizin web sitesine bağlanan tüm sayfaları görüntüleyecektir. Bağlantı eşitliği sağlayan bağlantı kaynaklarını belirlemek için listenin üstündeki parametreleri şu şekilde ayarlıyorum: Bağlantı türü – Takip Et, Bağlantı Durumu – Aktif. Bu, rakibinizin sitesindeki herhangi bir sayfaya bağlantı değeri sağlayan tüm harici backlink bağlantılarını gösterecektir.

4. Adım: Backlink verilerini .csv’ye aktarın

Bağlantı Gezgini’ndeki çoğu rapor, .csv’ye aktarmanıza izin verir. Bu sonuçları kaydedin ve ardından diğer rakipleriniz için tekrarlayın.

Adım 5: Tüm rakiplerin backlink .csv sonuçlarını derleyin

İlk 5–10 rakipten Link Explorer backlink dışa aktarımına sahip olduğunuzda, bunları tek bir elektronik tabloda derleyin.

Adım 6: Tüm Backlink Sayfa Otoritesine göre sıralayın

Sayfa Otoritesi, Moz tarafından geliştirilen ve temel sıralama faktörlerine ilişkin anlayışımıza dayalı olarak bir sayfanın bir arama sonucunda sıralama yeteneği olasılığını tahmin eden 1–100 arası bir ölçektir. Daha yüksek sayılar, sayfanın daha yetkili olduğunu ve bu nedenle daha yüksek bir sıralama olasılığına sahip olduğunu gösterir. Daha Yüksek Sayfa Yetkilisi sayfaları da rakibinizin sitesine daha fazla bağlantı değeri sağlayacaktır. Sıralama ölçütü olarak Sayfa Yetkisini kullanın.

7. Adım: Fırsatlar için tüm bağlantı sitelerini inceleyin

Artık hedeflediğiniz anahtar kelimeler için rakiplerinize bağlanan geniş bir site listeniz var. Yüksek Sayfa Yetkilisi bağlantıları listesine gidin ve düzenli olarak görünen siteleri veya yazarları arayın. Bu sitelerle iletişim kurmak ve bir ilişki geliştirmeye başlamak için tercih ettiğiniz sosyal yardım stratejisini kullanın.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!