WordPress bildirim eklentisi kurulumu, merhabalar uzun zamandır iş yoğunluğumdan dolayı paylaşımlarda bulunamıyordum. :(( Hazır bayram tatili girmiş bende bu fırsatı değerlendiriyim. Size şöyle bomba gibi bir wordpress eklentisi tanıtıyım ve beraber kurulumunu yapalım.

Eklentimizin adı OneSignal Push ( ücretsiz wordpress bildirim eklentisi)

Eklentimizin işlevi nedir?

OneSignal Push, adından da anlaşılacağı gibi bildirim eklentisidir. İlla ki telefonuzda bir uygulama veya oyun vardır. Bu oyunlardan size “Enerjiniz yenilendi!” tarzında oyun açık değilken haber veriyordur. Sizinde web sitenizde ziyaretçilerinize yeni içeriklerinizi bu şekilde bildirmenizi OneSignal Push Notification sağlayacak.

Web Push Notification Nedir?

internet sitelerinizin, yeni eklenen ürünlerinizden, yeni yazılarınızdan ve haberlerinizden takipçilerinizin yani web sitenizin ziyaretçilerinin haberdar olmaları adına internet tarayıcısı tabanlı anlık bildirimlerdir. Mobil ya da masaüstü tarayıcıya gelen bu anlık bildirimler, internet sitesi o an açık olmasa dahi abonelere iletilir. Web push notification, kullanıcıların e-posta ve diğer iletişim bilgilerine gerek duymadan yalnızca bir pop-up aracılığıyla onaylarını alarak kullanıcılara ulaşan ve siteye tekrar uğramalarını sağlayan yeni bir pazarlama yoludur da diyebiliriz.

OneSignal Push sayesinde web sitenize eklediğiniz yeni ürünleriniz, yeni yazılarınız, yeni videolarınız ve yeni fotoğraflarınız için tek tek kullanıcılara mail hazırlayıp göndermeye son!

 

WordPress Bildirim Eklentisi Kurulumu