En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

10 Adet Ücretsiz WordPress Blog Teması

WordPress blog teması arayışı içine girdiyseniz bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına, sizlere kullanılabilecek en iyi WordPress blog temalarının bir listesini hazırladım.

Bu listeyi hazırlarken temaların, SEO optimizeli olmasına ve sayfa yüklenme sürelerinin hızlı olmasına dikkat ettim. Ücretsiz sunulan temalar içinde, dikkat edeceğiniz temel kurallar;

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu): Kullanacak olduğunuz temada arayacağınız ilk şey kesinlikle, SEO uyumlu olmasıdır. Tema yapımcısı temayı arama motorlarının kriterlerine göre kodlama yapmışsa, bu sizin işinizi Google sıralamalarında kolaylaştıracaktır.

Hız Optimizasyonu: İkinci olarak seçtiğiniz temada hız optimizesi yapıldığından emin olun. Google site açılış hızını dikkate alır, siteniz ne kadar hızlı ise sizi o kadar üst sıralara taşır.

Karmaşık Tasarımlı Temalardan Uzak Durun: Seçtiğiniz temada arayacağınız üçüncü şey temanın sade ve düz bir tasarıma sahip olmasıdır. Sitenize gelen kullanıcılara içeriğinizi net olarak gösterecek tema seçin. Temanızın ana sayfası ne kadar karışıksa sitenize gelen kullanıcılar sitenizi o kadar hızlı terk edecektir.

Biraz bilgi sahibi olduktan sonra, blog teması listemize geçebiliriz. Yukarıda yazan kriterleri taşıyan bütün temaları aşağıda sıraladım. Size kalan sadece kendinize göre bir tema seçmek ve blog sitenizde kullanmak olacaktır.

1. Sparklink

wordpress blog teması sparklink

Sparklink WordPress blog siteleri için bulunmaz bir temadır. Ücretsiz olması bir kenara, tema bir çok yönüyle özelleştirilebilir. Sade ve düz bir tema arayan arkadaşlara kesinlikle ilk olarak tavsiye edeceğim bir temadır.

SEO uyumlu yapısı ve sayfa yükleme süresinin düşük olması bu temayı çok özel yapıyor. Ücret ödemeden profesyonel bir blog teması sahibi olmak istiyorsanız bir inceleyin derim.

2. Scheme Lite

wordpress blog teması scheme lite

Scheme Lite, wordpress blog temaları içinden en iyilerden bir tanesidir. Mytehemeshop firmasının yaptığı ve bir çok blog sitesinde göze çarpan temadır. Bu tema tamamen arama SEO odaklı kodlanmıştır ve arama motorlarının kriterleri göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

Kullanımı basit ve bir çok yönüyle özelleştirilebilir bir temadır. Sayfa yükleme süresi çok düşük tür, hızlı WordPress tema isteyenler için, kesinlikle tavsiye ediyorum. (Favori 2)

3. Next Level Blog

wordpress blog teması free blog

Next Level Blog, okuyucuların blog yazılarını ve makalelerini okuma zevkini hissettirmek için basit yaratıcı özellikler ve efektlerle kişisel blog sitesi oluşturması gereken yazarlar için mükemmel, temiz ve minimal bir blog teması, Next Level Blog tema karışımları modern, klasik ve minimal stiller ve basit ve temiz bir blog oluşturmanıza yardımcı olur, eğer bir blog yazarıysanız, WordPress Next Level Blog’unuzu kurmak için herhangi bir deneye ihtiyacınız yoksa, bu sizin için mükemmel bir seçimdir, süper basit ve kolaydır. kurduğunuzda, yazarların yalnızca içerik yazmaya odaklanmasını sağlamak için yüksek kaliteli, duyarlı, iyi hazırlanmış bir blog elde edersiniz ve hayranlarınızın ve takipçilerinizin yazdığınız her kelimeye odaklanmasını sağlamak için harika bir tipografiye sahiptir.

4. Shakey

wordpress blog teması shakey

Shakey, göz alıcı tasarımı ve temiz, sade görünümü ile göz önüne çıkan bir diğer WordPress blog temasıdır. Bu temayı gezi rehberi siteleri içinde kullanabilirsiniz. Hız ve seo optimizesi yanı sıra yeni WordPress Gutenberk desteklidir.

5. Blog Life

Blog Life, özellikle blogcular için güzel bir WordPress Tema tasarımıdır. Stiky gönderi, ses, video, galeri, Görüntü gibi yazı biçimleri gibi blog yazarları tarafından öne çıkan tüm sevilenleri sağlamak, sosyal paylaşıma kolay erişim, blog için basit düzen. Demoyu https://demo.blazethemes.com/blog-life adresinden kontrol edebilirsiniz.

6. Versal

versal wordpress blog teması

Versal, ücretsiz wordpress blog temaları içinden çok özel bir tema şeçeneğidir. 30+ farklı sitil seçeneği ile blog, magazin, teknoloji, yemek tarifleri vb gibi siteler oluşturabilirsiniz. Ücretli satılan temaların aksine geliştiriciler tema için özel widget’lar oluşturmuşdur.

7. Treville

treville ücretsiz wordpress blog teması

Treville, arama motorları kriterleri göz önüne alınarak tasarlanmış Seo optimizeli WordPress blog temasıdır. Kişisel blog sitesi oluşturmak için kullanılabilecek en iyi temalardan bir tanesidir. Yazmayı seviyorsanız, okunabilirlik görünümü çok işinize yarayacaktır.

Treville, tamamen mobil uyumlu, esnek yapılı ve temiz kodlamaya sahiptir. Hızlı sayfa yükleme süresi ve özel sayfa şablonları sayesinde profesyonel bir blog sitesi oluşturabilirsiniz.

8. Point

point ücretsiz wordpress blog teması

Point, blog temaları arasında özel olan bir başka ücretsiz wordpress blog temasıdır. Şu anda WordPress üzerinde 10.000+ aktif kurulum sayısına sahiptir. Temayı diğer temalardan farklı kılan özelliği ise tema yönetim panelinin bulunmasıdır. Yönetim paneli sayesinde temayı rahatça düzenleye bilir, farklı sitiller oluşturabilirsiniz.

Mythemeshop firması tarafından yapılan bu tema, tamamen Seo uyumlu, temiz kodlanmış ve hızlı sayfa yükleme süresiyle özel bir yapıya sahiptir. Ücretli temalardan hiç bir farkı yoktur.

9. Blog Prime

blog prime ücretsiz wordpress blog teması

Blog Prime, teması ücretli satılan blog temalarından ayırt edemeyeceğiniz özelliklere sahiptir. Gelişmiş ana sayfa görünümü ve içerik yerleşim düzeni ile sizi büyülüyecektir. Blog Prime temasıyla harika bir blog sitesi oluşturabilirsiniz.

Temayı incelediğinizde diğer temalardan çok daha farklı olduğunu göreceksiniz. Özellikli blog teması arayan kişiler kesinlikle bu temaya bir göz atsın fazla açıklamaya gerek duymuyorum.

10. Noblia

noblia ücretsiz wordpress blog teması

Noblia, özellikle moda, yaşam tarzı, fotoğrafçılık yada seyahat içerikli web siteleri için tasarlanmış ücretsiz göz alıcı WordPress blog temasıdır. Temayı istediğiniz şekilde özelleştirici penceresi üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Gelişmiş özellikler sunan, noblia teması hız be performans konusunda kararlı ve temiz kodlama yapısı ile düşük boyutlu bir temadır. Yerleşik SEO optimizasyonu ile Google sıralamalarında yükselmenize yardımcı olur. Ayrıca Google Adsense reklamları yerleştirmeniz için özel alanları vardır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!