fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Exit İntent Nedir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Türkçe anlamı ‘Niyet Teknolojisinden Çıkış’ anlamına gelmektedir. Pazarlamacıların sitelerini terk eden web sitesi ziyaretçilerini ücretli müşterilere dönüştürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış akıllı bir teknoloji veya yenilikçi bir araç olarak tanımlanabilir. Bu teknoloji, web sitenize yerleştirildiğinde, site ziyaretçilerinin fare tıklamalarını ve hareketlerini izleyebilirsiniz.

Ve bu konuda gerçekten akıllı olan şey, bir site ziyaretçisinin ürün satın almadan siteden çıkmak veya siteden çıkmak üzere olduğunu tespit etme gücüne sahip olmasıdır. Ve bu, teknolojinin gerçekten devreye girdiği ve bir potansiyel müşteri yakalamayı tetiklediği yerdir.

Pazarlamacılar Neden Exit İntent Teknolojisi Kullanıyor?

Araştırmalar, Exit Intent Technology’nin pazarlamacıların dönüşüm oranlarını  önemli ölçüde artırmasına yardımcı olduğunu gösteriyor  . Bu araç, siteyi terk eden ziyaretçilerin yüzde 10 ila 15’ini dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Pazarlamacılar bu teknolojiyi satış dönüşümlerini ve müşteri tabanlarını geliştirmek için kullanıyor. Teknoloji ayrıca, belirli site ziyaretçisi segmentleri için daha hedefli reklamlar tasarlamaya ve dönüşüm  şanslarını artırmaya yardımcı olur .

Çıkış Hedefi Teknolojisi, pazarlamacıların büyüleyici bilgiler sunarak ve en iyi teklifleri ve ürünleri görüntülemeden siteden ayrılmamalarını sağlayarak potansiyel müşterileri yeniden kullanmasını sağlar.

Exit İntent Nasıl Çalışır?

Bu teknoloji akıllıca çalışır. Bir site ziyaretçisine veya müşteriye, web sitesini kapatmak veya sayfadan çıkmak üzere oldukları anda yeni ve daha ilgi çekici bir mesaj gösterir. Mesaj, çıkış bindirmeleri ve kayıt istekleri, bültenler, özel teklifler ve indirim fırsatları gibi pop-up’lar şeklinde görüntülenir. Amaç  trafiğe girmek ve çıkıştan önce alıcılara veya abonelere dönüşmelerini sağlamaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!