En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Web Siteleri için Çevrimiçi Yinelenen İçerik Denetleyicileri

Google ve diğer tüm arama motorları, web sitelerini benzersiz içeriğe göre sıralama eğilimindedir. Web sitenizde benzersiz içerik yayınlamanız ve yeni içeriği kontrol etmeniz inanılmaz derecede önemlidir, intihal denetleyicilerinin kullanımı çok önemlidir. Genellikle göz ardı ettiğimiz bir şey, web sitelerini ve yayınlanan içeriği çoğaltma için kontrol etmektir. İnsanların siz bilmeden içeriğinizi çalma ihtimali yüksek. İçeriğinizin bu şekilde intihal edilmesi, sıralama konumunuzu ve itibarınızı ciddi şekilde etkileyebilir, bu nedenle içeriğinizi güvenilir bir intihal denetleme aracıyla sürekli olarak izlemeniz gerekir!

İşte tam web sitelerini saniyeler içinde doğrulayabilen en iyi yinelenen içerik denetleyici araçlarından bazıları!

SearchEngineReports’tan İntihal Programı

Bugün listemizdeki ilk çevrimiçi araç SearchEngineReports.net tarafından sunulmaktadır. Bu, ünlü bir yardımcı program web sitesidir ve sunduğu hemen hemen her hizmet, varlığında güvenilir ve doğrudur. İntihal kontrolü, doğru ve güvenilir sonuçları nedeniyle en iyi çevrimiçi araç olarak kabul edilir. Bu telif hakkı denetleyicisinin kullanımı oldukça basittir ve aşağıda, çalışmasını anlamanıza yardımcı olabilecek birkaç adımdan bahsettik:

● Tarayıcıyı açın ve kullanmak için SearchEngineReports‘a gidin ücretsiz intihal programı.

● Araçta, URL’ye göre ücretsiz intihal programı seçeneğini görürsünüz. Bir web sitesinde çoğaltma olup olmadığını kontrol etmek için bu seçeneği kullanmalısınız.

● Bu seçenekler çubuğunda, yinelemeyi kontrol etmeniz gereken web sitesinin URL’sini eklemeniz gerekir.

● Adresi girdikten sonra, intihali kontrol et düğmesine tıklamanız gerekir ve araç bir dakikadan daha kısa bir süre içinde tüm web sitelerinde intihali kontrol eder olacaktır!

Bu, kaliteli ve benzersiz içerikle dolu bir web siteniz varsa denemeniz gereken ücretsiz ve doğru bir web sitesi kopya denetleme aracıdır!

Site Liner

Bu, eksiksiz bir web sitesini intihal için taramanıza yardımcı olabilecek başka bir yinelenen içerik kontrol aracıdır. İzleyicilerimizin bunun, web sitelerini çoğaltma için kontrol etmeye yönelik özel bir hizmet olduğunu bilmelerini istiyoruz. Bu, bir web sitesindeki içeriği URL’lere göre kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir intihal kontrol aracıdır. Bu web sitesi intihal denetleme aracının kullanımı oldukça kolaydır ve işlemlerini yürütmek için herhangi bir deneyim ve beceriye ihtiyacınız yoktur.

Bu hizmeti daha önce hiç duymadıysanız, web sitesini açmanız ve web sitesinin URL’sini belirlenen kutuya girmeniz gerektiğini bilin. Web sitesinin URL’sini ekledikten sonra, “GİT” düğmesine tıklamanız gerekir! Yalnızca içerik kopyasını bulamazsınız, aynı zamanda web sitenizdeki bozuk bağlantılar ve diğer ilgili faktörler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Araç hem ücretsiz hem de ücretli paketlerle birlikte gelir; ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek size kalmıştır!

PlagSpotter

Bu yardımcı programın adından da anlaşılacağı gibi, çalışmanızda intihali tespit etme konusunda iyi bir uzmanlığa sahiptir. Bu araç aynı zamanda web sitelerini yinelenen içerik açısından kontrol etmek için de en iyisidir. Bu aracın kullanımı oldukça basit ve ilginçtir ve bu yüzden insanlar bu aracın arayüzüne doğru yönlendirilmektedir. Web sitesi aracını cihazınızda açmanız gerekir ve taranması gereken web sitesinin URL’sini eklemeniz gereken belirlenmiş kutuyu görürsünüz. Sitenin URL’sini yazabilir ve ayrıca URL’yi belirtilen kutuya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Kutuya URL adresini girdikten sonra, “sayfa kopyalarını bul” yazan düğmeyi tıklamanız gerekir!

Bu araç, web sitenizin her köşesindeki intihali ücretsiz olarak ve birkaç saniyeden daha kısa sürede kontrol edebilir. Bu tarayıcı aracı, o gün web sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini ve sayfanızdan kopyalayıp sayfalarında kullandıkları içeriğin yüzdesini size söyleyebilir. İçeriğinizi kullanan kesin kaynakların ayrıntılarını izniniz olmadan alabilirsiniz!

Görünümü Kopyala

Şimdi kopya-scape, URL kontrolünün basit ilkesi üzerinde de çalışan bir yinelenen içerik kontrol aracıdır. Siteyi herhangi bir cihazınızda açmanız ve belirlenen kutuya web sitesi URL’sini girmeniz gerekir. Girişi tamamladıktan sonra, kopyalanan içeriği bulmak için arama düğmesine tıklamanız gerekir. Bu yinelenen denetleyicinin en iyi yanı, kaydolduktan sonra e-posta yoluyla siteniz hakkında size düzenli uyarılar sağlayabilmesidir.

Sitenizi kaç kullanıcının ziyaret ettiğini ve birinin içeriği kopyalayıp kopyalamadığını size söyleyecektir. Ayrıca size çoğaltmanın tam kaynağı hakkında bilgi verebilir. Copyscape ayrıca sitenize, ziyaretçilere Copyscape’in sitenizi koruduğunu ve herhangi bir intihal girişiminin rapor edileceğini söyleyen bir koruma başlığı sağlayabilir!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!