WWW vs WWW dışı – WordPress SEO İçin Daha İyi mi?

Arada sırada, kullanıcılara site URL’lerinde www vs www olmayanlar arasındaki fark nedir? İnsanlar genellikle hangisinin SEO için daha iyi olduğunu ve site URL’lerini değiştirip değiştirmeyeceğini bilmek ister. Bu yazıda, www vs www olmayan ve WordPress SEO için hangisinin daha iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Başlamadan önce: ortalama bir kullanıcı ve küçük işletme sahibi için www ve www olmayanlar arasında kesinlikle bir fark yoktur. Tamamen kişisel bir tercih.

Evet, ikisi arasında makalede daha sonra ele alacağımız teknik bir fark var, ancak çoğu insan için her iki şekilde de önemli olmamalı.

WWW ve WWW dışı – SEO Avantajları

Bir diğerinin üzerinde seçmenin kesinlikle hiçbir SEO faydası yoktur. Google bile her şeyin tercihinize bağlı olduğunu söyledi.

Önemli olan, web sitenizi başlatırken seçtiğiniz biriyle tutarlı kalmanızdır.

Başka bir deyişle, www ekleyip çıkarmak için site URL’nizi DEĞİŞTİRMEYİN.

Ardından ekranınızın sağ üst köşesindeki Dişli simgesini tıklayın ve Site Ayarları’nı seçin.

Google Web Yöneticisi Araçları Ayarları

Site Ayarları ekranında, tercih edilen etki alanını seçmeniz yeterlidir.

Google Tercih Edilen Alan Adı

Alternatif olarak, WordPress SEO by Yoast eklentisini kullanıyorsanız, site başlığınızda otomatik olarak standart URL’yi ayarlayacak ve bu da Google’a kişisel tercihinizi bildirecektir.

Gerçekten yapmanız gereken bu.

Bu sadece kişisel bir tercih.

WWW ile WWW dışı arasındaki teknik fark

Www eklediğinizde. bir sitenin önünde, DNS ile esnekliğe, birden çok alt alan kullanırken çerezleri kısıtlama yeteneğine ve daha fazlasına yardımcı olabilecek bir ana bilgisayar adı gibi davranır. WWW dışı alan adlarının çıplak alan adı olarak da adlandırılması, teknik bir avantaja sahip değildir.

Tam teknik açıklama ve ayrıntılar için Neden www kullanıyorsunuz ?

Bu makalenin, site URL’niz için WWW ile WWW dışı arasındaki herhangi bir karışıklığın giderilmesine yardımcı olmasını umuyoruz. Her ikisi de SEO ile eşit derecede iyidir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!