fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Natro hosting te com.tr alan adı yenilemesi yaparken dikkat edin!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Merhabalar önemli bir haberim var arkadaşlar. Biliyorsunuz ki yakın bir zamanda nic.tr sistemi değişmeye başladı yavaş yavaş. .tr alan adı uzantıların yönetimini nic.tr den BTK devir almıştı.

BTK Trabis sistemini oluşturuyor artık .tr uzantılı alan adları o sistem merkezinden alınacak.

Sistem merkezinden dedim çünkü natro ve turhost gibi alan adı sağlayıcı firmalarda bu sistemden alan adlarını sizin adınıza satın alabiliyor.

.tr uzantılı alan adını satın almayı bilmeyenler reklamlardan duydugu ve gördükleri algıyla aracı firmalardan satın almaktadır. En uygun maliyetlisi ve güveniliri merkez siteden satın almak oluyor tabi ki de.

Bu yazımın asıl konusuna dönelim şimdi arkadaşlar biliyorsunuz ben hemen hemen her yazımda ve hosting hizmetlerinde natro hosting firmasını tercih ediyordum.

Bundan dolayı nic.tr kapanırken de .com.tr alan adlı müşterilerimin web sitelerini natroya aktarmaya karar verdim ve aktardım. Aktarım yapıldıktan birkaç gün sonra bir müşterimin web sitesinin yenileme süresi doldu. Yenilemek istedim natro nun paneline bir girdim fiyat 125 tl küsüratlı bir rakam göründü abi dedim bu ne şakamı yapıyorlar.

nic.tr firmasında 1 yıllık alan adı yenilemesini 25 tl yapıyorken natro 125 tl bu kadar da dolandırıcılık olmaz yani abi yaparsın 50-60 ta 125 ne natro adına ben utandım valla.

Neyse diğer firmalara baktım incelerken hosting.com.tr firmasına denk geldim 20 TL gibi bir fiyat olduğunu fark ettim ve hemen .com.tr web sitelerimi oraya aktardım sizinde oraya aktarmanızı öneririm.

Eğer Natro firmasından birileri bu yazıyı okuyorlarsa fiyatın neden böyle olduğunu açıklarlarsa sevinirim.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!