Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Natro hosting te com.tr alan adı yenilemesi yaparken dikkat edin!

Merhabalar önemli bir haberim var arkadaşlar. Biliyorsunuz ki yakın bir zamanda nic.tr sistemi değişmeye başladı yavaş yavaş. .tr alan adı uzantıların yönetimini nic.tr den BTK devir almıştı.

BTK Trabis sistemini oluşturuyor artık .tr uzantılı alan adları o sistem merkezinden alınacak.

Sistem merkezinden dedim çünkü natro ve turhost gibi alan adı sağlayıcı firmalarda bu sistemden alan adlarını sizin adınıza satın alabiliyor.

.tr uzantılı alan adını satın almayı bilmeyenler reklamlardan duydugu ve gördükleri algıyla aracı firmalardan satın almaktadır. En uygun maliyetlisi ve güveniliri merkez siteden satın almak oluyor tabi ki de.

Bu yazımın asıl konusuna dönelim şimdi arkadaşlar biliyorsunuz ben hemen hemen her yazımda ve hosting hizmetlerinde natro hosting firmasını tercih ediyordum.

Bundan dolayı nic.tr kapanırken de .com.tr alan adlı müşterilerimin web sitelerini natroya aktarmaya karar verdim ve aktardım. Aktarım yapıldıktan birkaç gün sonra bir müşterimin web sitesinin yenileme süresi doldu. Yenilemek istedim natro nun paneline bir girdim fiyat 125 tl küsüratlı bir rakam göründü abi dedim bu ne şakamı yapıyorlar.

nic.tr firmasında 1 yıllık alan adı yenilemesini 25 tl yapıyorken natro 125 tl bu kadar da dolandırıcılık olmaz yani abi yaparsın 50-60 ta 125 ne natro adına ben utandım valla.

Neyse diğer firmalara baktım incelerken hosting.com.tr firmasına denk geldim 20 TL gibi bir fiyat olduğunu fark ettim ve hemen .com.tr web sitelerimi oraya aktardım sizinde oraya aktarmanızı öneririm.

Eğer Natro firmasından birileri bu yazıyı okuyorlarsa fiyatın neden böyle olduğunu açıklarlarsa sevinirim.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!