En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress’te Otomatik Güncelleme E-posta Bildirimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

WordPress’teki Otomatik Güncelleme Bildirimleri Hakkında

WordPress, düzenli olarak bakımı yapılan ve güncellenen açık kaynaklı içerik yönetim platformudur . Bu güncellemelerden bazıları otomatik olarak yüklenir ve sitenizin güncellendiğine dair bir e-posta bildirimi alırsınız.

Otomatik güncellemeden sonra e-posta bildirim önizlemesi

Benzer şekilde, WordPress ayrıca WordPress eklentileri ve temaları için otomatik güncellemeleri etkinleştirmenize de izin verir . Bu, eklentileri güncellemek için daha az, işinizi büyütmek için daha fazla zaman harcayacağınız anlamına gelir.

Eklentiler »Tüm Eklentiler sayfasını ziyaret ederek güvendiğiniz eklentiler için otomatik güncellemeleri etkinleştirebilirsiniz . Kendini güncellemek istediğiniz eklentinin yanındaki ‘Otomatik güncellemeleri etkinleştir’ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

WordPress eklentileri için otomatik güncellemeleri etkinleştirin

İçin WordPress temaları ziyaret edebilirsiniz Görünüm »Temalar sayfası ve bir temayı tıklayın. Bu, o tema için ‘Otomatik güncellemeleri etkinleştir’ seçeneğine tıklayabileceğiniz tema bilgileri açılır penceresini açacaktır.

Otomatik tema güncellemelerini etkinleştirin

WordPress, eklentilerinizden, temanızdan veya WordPress çekirdeğinizden herhangi biri güncellendiğinde size bir e-posta bildirimi gönderir.

Bu, özellikle birden fazla WordPress web sitesini yöneten kullanıcılar için can sıkıcı olabilir . Bu e-posta bildirimlerini kontrol edip kapatabilirseniz güzel olmaz mıydı?

WordPress’te otomatik güncelleme e-posta bildirimlerinin nasıl kolayca devre dışı bırakılacağına bir göz atalım.

Yöntem 1: Eklenti Kullanarak Otomatik Güncelleme E-posta Bildirimini Devre Dışı Bırak

Bu yöntem daha basittir ve WordPress sitenize herhangi bir kod eklemenizi gerektirmez. Ayrıca, devre dışı bırakmak istediğiniz bildirimleri seçme esnekliği de sağlar.

Yapmanız gereken ilk şey, Bildirim E-postalarını Yönet eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirdikten sonra, Ayarlar »Bildirim e-postaları sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Eklentinin, otomatik güncelleme bildirimleri dahil tüm WordPress bildirim e-postalarını yönetmenize izin verdiği yer burasıdır.

E-posta bildirimlerini devre dışı bırakın

Otomatik güncelleme seçeneklerine ilerleyin ve devre dışı bırakmak istediğiniz bildirimlerin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

Hepsi bu, web siteniz için WordPress otomatik güncelleme e-posta bildirimlerini başarıyla devre dışı bıraktınız.

Yöntem 2: Kodu Kullanarak Otomatik Güncelleme E-posta Bildirimini Devre Dışı Bırak

Bu yöntem, WordPress dosyalarınıza kod eklemenizi gerektirir. Bunu daha önce yapmadıysanız, yeni başlayanlar için web’den snippet’leri WordPress’e yapıştırma kılavuzumuza bir göz atın .

WordPress’e özel kod eklemek için Kod Parçacıkları eklentisini kullanabilir veya bu kodu temanızın functions.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye manuel olarak ekleyebilirsiniz . WordPress’e özel kod eklemek için Kod Parçacıkları eklentisini kullanmak daha iyi bir yaklaşım olacaktır .

1. Temel Güncellemeler için Otomatik Güncelleme Bildirimi E-postalarını Devre Dışı Bırakın

WordPress çekirdeğinin otomatik güncellemeleri için bildirim e-postalarını devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu eklemeniz yeterlidir.

add_filter( 'auto_core_update_send_email', 'wpb_stop_auto_update_emails', 10, 4 ); function wpb_stop_update_emails( $send, $type, $core_update, $result ) {if ( ! empty( $type ) && $type == 'success' ) {return false;}return true;}

Bu kod, otomatik temel güncellemelerden sonra e-posta bildirimlerini devre dışı bırakmak için bir filtre ekler.

2. Eklentiler için Otomatik Güncelleme Bildirim E-postalarını Devre Dışı Bırakın

WordPress eklentilerinin otomatik güncellemeleri için bildirim e-postalarını devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu ekleyin.

1add_filter( 'auto_plugin_update_send_email', '__return_false' );

Bu filtre, eklenti otomatik güncellemeleri için e-posta bildirimlerini devre dışı bırakır.

3. Temalar için Otomatik Güncelleme Bildirimi E-postalarını Devre Dışı Bırakın

WordPress temalarının otomatik güncellemeleri için bildirim e-postalarını devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu ekleyin.

1add_filter( 'auto_theme_update_send_email', '__return_false' );

Bu filtre, tema otomatik güncellemeleri için e-posta bildirimlerini devre dışı bırakır.

Bir Sorun Olursa WordPress Güncellemelerini Geri Almak

WordPress eklentileri çeşitli bağımsız WordPress barındırma ve sunucu yapılandırmalarında çalıştığından, bazen bir eklenti güncellemesinin web sitenizdeki bir özelliğin bozulmasına veya erişilemez olmasına neden olması mümkündür.

Bu sorunu gidermek ve düzeltmek kolaydır. Öncelikle, tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakıp birer birer yeniden etkinleştirerek soruna hangi eklentinin neden olduğunu bulmanız gerekir .

Soruna neden olan eklentiyi izole ettikten sonra, WP Rollback eklentisini kullanabilirsiniz . Bir WordPress eklentisinin veya temasının önceki sürümüne geçmenizi sağlar.

WordPress E-posta Teslim Edilebilirliğini İyileştirme

WordPress otomatik güncelleme e-postalarını devre dışı bıraksanız bile, kaçırmak istemeyebileceğiniz başka WordPress bildirim e-postaları vardır.

Örneğin, bir WooCommerce mağazası işletiyorsanız , yeni sipariş verildiğinde bildirim almak istersiniz.

Benzer şekilde, çevrimiçi bir kurs satıyorsanız veya bir üyelik web sitesi işletiyorsanız , yeni kullanıcılar kaydolduğunda e-posta uyarıları almak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcılara gönderilen e-postaların teslim edildiğinden emin olmak istersiniz. Unutulan şifre e-postaları, ödeme makbuzu e-postaları veya sipariş onayı bildirimleri gibi.

E-posta göndermek için WordPress, PHP posta işlevini kullanır. Bu işlev, spam gönderenler tarafından kolayca kötüye kullanılabilir ve e-postalarınız spam olarak sonuçlanabilir.

Tüm önemli WordPress bildirim e-postalarınızın kullanıcının gelen kutusuna ulaştığından emin olmak için, e-posta göndermek için uygun bir SMTP hizmeti kullanmanız gerekir .

Burası WP Mail SMTP eklentisinin devreye girdiği yerdir . Tüm WordPress bildirim e-postalarınızı göndermek için bir SMTP hizmeti kullanmanıza izin verir.

Ücretli bir SMTP servis sağlayıcısının yanı sıra , WP Mail SMTP eklentisinin ücretsiz sürümü ile birlikte Gmail gibi ücretsiz bir SMTP hizmetiyle de kullanabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!