En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress’te AdBlock Kullanıcıları Nasıl Tespit Edilir

WordPress’te AdBlock kullanıcılarını tespit etmenin yollarını mı arıyorsunuz? Birçok blogcu, web sitelerini desteklemek için reklam gelirlerine güvenir. AdBlock plus gibi tarayıcı uzantıları gelir potansiyelinize zarar verebilir. Bu yazıda, WordPress’te AdBlock kullanıcılarının nasıl tespit edileceği ve AdBlock yazılımını atlamanın yollarını paylaşacağız.

WordPress'te AdBlock kullanıcılarını tespit etme ve atlama

AdBlock nedir ve size nasıl zarar verir?

AdBlock ve diğer reklam engelleme yazılımı, kullanıcıların web sitelerindeki reklamları otomatik olarak tespit etmelerini ve engellemelerini sağlar.

Adblock kullanıcılara saygısız bir reklam deneyimi yaşatırken, yalnızca reklam gelirlerine dayanan blogculara zarar verebilir.

PageFair tarafından yayınlanan araştırma, AdBlock yazılımını kullanan toplam cihaz sayısının 2016 yılında 142 milyon yıllık ila 615 milyon cihaz arasında arttığını gösteriyor.

AdBlock kullanım araştırması

AdBlock yazılımı olan mobil cihazlar 145 milyondan 380 milyona yükseldi.

Ovum tarafından yapılan bir başka araştırma, yayıncıların 2020 yılına kadar Adblock yazılımına 32 Milyar Dolar kaybedeceğini tahmin ediyor.

Bu, birçok web sitesini, özellikle de birincil gelir kaynağı olan reklamlara dayanan blogları etkileyen ciddi bir sorundur.

Yayıncı olarak Adblock hakkında ne yapmalısınız?

Web sitesi sahiplerinin bu konuda aldığı birçok önlem var.

1. Hiçbir Şey Yaklaşımı

Başlığın dediği gibi, AdBlock kullanan kullanıcılar hakkında hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sadece mutlu kullanıcılar için gelir kaybı ile yaşamayı öğrenirsiniz.

2. Pasif Yaklaşım

Kullanıcılarınızdan, kaliteli içerik ve rahatsız edici olmayan reklamlar vaadiyle web sitenizi beyaz listeye koymalarını isteyebilirsiniz. Böyle bir temyizin ne kadar etkili olacağını bilmenin bir yolu yoktur.

Diğer bir alternatif, ücretli üyelik planları olan bir üyelik web sitesi oluşturmaktır . Ücretli planları, ek içerik ve özelliklerle reklamsız bir deneyim olarak tanıtabilirsiniz.

Reddit, Altın üyelik planlarıyla bu yaklaşımın harika bir örneği.

Reddit altın

3. Agresif Yaklaşım

Bu yaklaşımda, siteyi AdBlock etkin olan tüm kullanıcılar için kolayca engellersiniz. İçeriğinizi görüntülemek istiyorlarsa, AdBlock’u devre dışı bırakmaları gerekir.

Forbes'te AdBlock duvarı

Bu tür bir yaklaşım oldukça saldırgandır ve kullanıcıları sitenizden uzaklaştıracaktır. PageFair’in anketi, adblock kullanıcılarının% 77’sinin adblock duvarlı web siteleri bıraktığını gösteriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz pasif yaklaşımı kullanmak en iyisidir.

WordPress’te AdBlock Kullanıcıları Nasıl Tespit Edilir

Kullanıcıların web sitenizi beyaz listeye almasını ve desteklemesini istemeden önce, AdBlock kullanıcılarını tespit edebilmeniz gerekir. Neyse ki, WordPress’te bunu yapmanın birçok yolu vardır.

Size birkaç farklı yöntem göstereceğiz ve size en uygun olanı seçebilirsiniz.

1. OptinMonster ile AdBlock Kullanıcılarını Algıla ve Hedefle

OptinMonster , piyasadaki en iyi block üretim yazılımıdır. Web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

OptinMonster, cihazlarına yüklü bir reklam engelleme yazılımı olan kullanıcılara optin kampanyalarını göstermenize olanak sağlayan yerleşik bir özelliğe sahiptir. Buna AdBlock, AdBlock Plus ve uBlock Origin gibi popüler yazılımlar da dahildir.

Öncelikle bir OptinMonster hesabı için kaydolmanız gerekir . AdBlock hedeflemesine erişmek için en azından Pro planlarına ihtiyacınız olacak.

Kaydolduktan sonra, OptinMonster eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek için WordPress sitenize gidebilirsiniz . 

Bu eklenti, web siteniz ile OptinMonster arasında bir bağlayıcı görevi görür.

Aktivasyon üzerine, WordPress yönetici çubuğunuzdaki OptinMonster simgesine tıklamanız gerekir. API anahtarınızı girmeniz istenecektir. Bu bilgiyi OptinMonster web sitesinde hesabınızdan bulabilirsiniz.

OptinMonster API anahtarı

Lisans anahtarınızı girdikten sonra, üstteki ‘Yeni kampanya oluştur’ düğmesini tıklayın.

Yeni kampanya oluştur

Bu sizi OptinMonster web sitesine götürecektir.

İlk önce bir kampanya türü seçmeniz gerekir. Pasif yaklaşımı kullanmak istiyorsanız, lightbox açılır kampanya türünü kullanabilirsiniz. Öte yandan, AdBlock kullanıcılarını agresif bir şekilde kilitlemek istiyorsanız, Tam ekran kampanya türünü kullanabilirsiniz.

Kampanya türünü seçin

Ardından, kampanyanız için bir şablon seçmeniz gerekir. Bu eğitim için, ‘Hedef’ temasını kullanıyoruz, ancak isterseniz farklı bir şablon seçebilirsiniz.

Kampanyanız için şablon seçin

Şimdi kampanyanız için bir başlık seçmeniz istenecek. Bundan sonra, OptinMonster’ın kampanya tasarımcısına yönlendirileceksiniz.

Düzenlemek için optin’deki metne tıklamanız yeterlidir.

Optin'i düzenle

Ardından, bu optin’i e-posta aboneliğinden Evet / Hayır kampanyasına dönüştürmek için Evet / Hayır simgesini tıklamanız gerekir.

Evet / Hayır kampanyasına geç

Artık metnini düzenlemek için evet ve hayır düğmelerini tıklayabilirsiniz. Evet düğmesini “AdBlock’u devre dışı bıraktım” ve “düşüneceğim” diyen hiçbir düğmeyi değiştirdik.

Bundan sonra, ‘Kuralları Göster’ sekmesini tıklamanız ve ‘AdBlock kullanan ziyaretçiler’ kuralına geçmeniz gerekir. Kuralı etkinleştirmeniz ve ardından ‘Yalnızca ziyaretçi engelli olduğunda göster’ seçeneğinin yanındaki Etkin’i seçmeniz gerekir.

AdBlock kullanıcılarını hedefleyin

Ardından, tercihinizi saklamak için kaydet düğmesini ve ardından kampanyanızı kullanılabilir hale getirmek için yayınla düğmesini tıklamanız gerekir.

Kampanyayı görüntülemek istediğiniz web sitesini seçmeniz istenecek.

Kampanyanızı kaydedin ve yayınlayın

Bundan sonra, WordPress web sitenizdeki OptinMonster ayarları sayfasına gidebilir ve ‘Yenileme Seçenekleri’ düğmesini tıklayabilirsiniz. OptinMonster şimdi yeni oluşturduğunuz yeni optin kampanyasını alacak.

Kampanyanızın web sitenizde yayınlanmasını sağlayın

AdBlock algılama kampanyanızın web sitenizde yayınlanmasını sağlamak için ‘Canlı Yayına Git’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Tarayıcınıza AdBlock eklentisini yükleyerek ve web sitenizi ziyaret ederek kampanyanızı test edebilirsiniz. AdBlock’u devre dışı bırakarak kullanıcılardan web sitenizi desteklemelerini isteyen bir açılır pencere göreceksiniz.

Agresif bir yaklaşım için, bu kılavuzu, AdBlock kullanıcılarının OptinMonster’ın AdBlock hedefleme özelliği ile nasıl kilitlenebileceğini görmek isteyebilirsiniz . Bu, tarayıcılarında AdBlock yazılımı yüklü olan kullanıcılardan içerik gizlemenizi sağlar.

AdBlock kilitlemesi

2. AdSanity Plugin ile AdBlock Kullanıcılarını Hedefleyin

AdSanity , WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerinden biridir . Reklam engelleme yazılımı olan kullanıcıları tespit etmenize olanak tanıyan ve reklam engellemeyi devre dışı bırakana kadar web sitenize erişimini kısıtlayan ücretli bir ‘Reklam Blok Algılama’ eklentisi vardır.

Öncelikle, AdSanity eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Bundan sonra, Reklam Blok Algılama eklentilerini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. 

Her iki eklentinin de etkinleştirilmesinden sonra, AdSanity »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve Eklentiler sekmesini tıklamanız gerekir .

AdSanity Reklam Bloğu algılama ayarları

AdSanity , mesajlarda ve sayfalarda AdBlock’u tespit etmenizi sağlar. Özel mesajınızla AdBlock kullanıcılarına bir uyarı penceresi açabilir veya onları özel bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Her iki yöntem de saldırgandır ve kullanıcıların sitenize göz atmaya devam etmek için AdBlock’u devre dışı bırakmalarını ister.

3. deAdblocker ile AdBlock Kullanıcılarını Algıla

AdBlock kullanıcılarını tespit etmenizi sağlayan ücretsiz bir seçenek arıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Öncelikle deAdblocker eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir .

Etkinleştirmeden sonra eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »deAdblocker sayfasına gidin.

deAdblocker ayarları

Eklenti, iki yöntemin AdBlock kullanıcılarına özel bir mesaj göstermesini sağlar. Web sitenizin üstünde bir bildirim çubuğu görüntüleyebilir veya bir açılır kutu açılır penceresi görüntüleyebilirsiniz.

Her iki seçenek de reddedilebilir ve kullanıcılar web sitenizi taramaya devam etmek için mesajı görmezden gelebileceklerdir.

Ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın. Artık eklentiyi test etmek için tarayıcınıza yüklenen AdBlock eklentisi ile web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Gelir Akışlarınızı Çeşitlendirin

Yayıncılar, reklam engelleme ile mücadele etmenin ve kazançlarını korumanın yeni yollarını buluyorlar. Aynı zamanda, reklam engelleme yazılımı her geçen gün daha da akıllı hale geliyor.

Araştırmalar, gizlilik, güvenlik ve kötü kullanıcı deneyiminin AdBlock kullanıcıları arasında en sık görülen şikayetler olduğunu gösteriyor. Yayıncılar bu şikayetleri, bu meseleleri ele alan farklı para kazanma yöntemlerini uyarlayarak ele alabilirler.

1. Ortaklık pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlaması, içeriğinizden para kazanmanın en yaygın yollarından biridir. Kullanıcılarınıza ürün ve hizmetler önerebilir ve kullanıcılar bağlı kuruluş bağlantınızı kullanarak bir satın alma işlemi yaptığında komisyon kazanabilirsiniz .

Ortak pazarlamacılar için başlamanıza yardımcı olacak pek çok eklenti ve araç var .

2. Doğrudan reklam satmak

Listede bize reklam verin25

Reklamları Google AdSense gibi bir üçüncü taraf reklam ağı üzerinden yayınlıyorsanız, reklamlar, gizlilik ve TBM üzerinde sınırlı kontrol sahibi olursunuz.

Reklamları doğrudan reklamverenlere satmak, gizlilik sağlamanıza, izlemeyi sınırlamanıza ve ne ödeme alacağınızı kontrol etmenize olanak sağlar.

AdSanity gibi WordPress reklam yönetimi eklentileri , kendi reklamlarınızı da yayınlamanıza izin verir. Barındırılan görüntüleri kendi web sitelerinizde reklamlar için kullanabilir ve çoğu reklam engelleme yazılımını kolayca atlayabilirsiniz.

İpucu: Reklamlarınızı, reklamlar, reklamlar, promosyonlar vb. CSS sınıflarıyla HTML öğelerinin etrafına sarmayın. Bu, AdBlocking yazılımının reklamları nasıl algıladığı ve engellediğidir.

3. Sponsorlu İçerik

Reklamverenlerin web sitenizdeki içeriğe sponsor olmalarına izin verin. Ürünleri veya hizmetleriyle ilgili içerik yazabilir, hatta tavsiye komisyonu almak için bir ortaklık bağlantısı bile ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların web sitenize posta göndermek için ödeme yapmalarını da isteyebilirsiniz .

4. Premium İçerik

Birçok çevrimiçi yayın tarafından kullanılan bir başka faydalı strateji de premium içeriktir. Görünüm modeli başına ödeme modelini , üyelik planlarını uyarlayabilir veya sayfaları ücretli kullanıcılarla kısıtlayabilirsiniz.

Washington Post'ta Ödeme Duvarı

Umarız bu makale, WordPress’te AdBlock’u nasıl tespit edeceğinizi ve atlamanızı öğrenmenize yardımcı olmuştur. Ayrıca yeni başlayanlar için adım adım WordPress SEO rehberimizi de görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!