En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress için En İyi 9 PDF Eklentisi (Viewer, Embed, & Downloads)

WordPress için en iyi PDF eklentilerini mi arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Varsayılan olarak WordPress, yazılara veya sayfalara PDF dosyaları oluşturamaz veya gömemez. PDF eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bir eklenti kullanarak kolaylıkla belge oluşturabilir, düzenleyebilir ve gömebilirsiniz.

Bu yazıda, web sitenizde kullanabileceğiniz WordPress için en iyi PDF eklentilerini göstereceğiz.

WordPress için Neden Bir PDF Eklentisine İhtiyacınız Var?

WordPress, varsayılan olarak PDF yerleştirmeyi veya blog gönderilerini PDF olarak indirmeyi desteklemez.

Bir PDF belgeniz varsa ve onu WordPress’e yerleştirmeyi denerseniz, dosyanızı indirilebilir bir bağlantı olarak gösterecektir. Bu şekilde, birisi bağlantıya tıklarsa, web sitenizden ayrılır.

Bir WordPress PDF eklentisi, belgelerinizi WordPress sitenizde görüntülemenizi sağlar. Web sitenizin ziyaretçileri, sitenizde kalırken bunları bir PDF görüntüleyicide görüntüleyebilir.

Bir PDF eklentisi, kullanıcılarınızın herhangi bir blog gönderisini veya sayfasını PDF belgesi olarak indirmesine de yardımcı olur. Sayfanın düzgün bir şekilde biçimlendirilmesini sağlar, böylece insanlar onu kolayca kaydedebilir veya yazdırabilir.

Bununla birlikte, WordPress için en iyi PDF eklentilerine bakalım.


1. EmbedPress

EmbedPress WordPress Plugin

EmbedPress, WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza PDF dosyaları eklemenizi ve görüntülemenizi sağlayan eksiksiz bir eklentidir. Kullanımı kolaydır ve PDF belgelerinizi medya kitaplığı aracılığıyla yükleyebilir ve sitenizin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

EmbedPress ayrıca diğer medya türlerini WordPress web sitenize yüklemenize izin verir. YouTube, Vimeo veya Twitch’ten video eklemek için kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, EmbedPress Google Haritalar, belgeler, formlar, sayfalar, Facebook gönderileri, ses dosyaları ve daha fazlasını yüklemenize izin verir.

2. E2Pdf

e2pdf-best-wordpress-pdf-plugin

E2Pdf, ziyaretçilerinize PDF belgeleri oluşturmanıza, düzenlemenize ve görüntülemenize olanak tanıyan temiz ve basit bir WordPress PDF eklentisidir.

Statik veya dinamik PDF dosyalarını hedef kitlenize gösterebilirsiniz. WordPress sitenizden ayrılmak zorunda kalmadan PDF belgeleri ve formları oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır.

Eklenti ayrıca, WordPress gönderilerinize, sayfalarınıza veya web formlarınıza göre otomatik olarak PDF formları oluşturmanıza olanak tanır.

3. WPForms

The WPForms website

WPForms, 3 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılan en başlangıç ​​dostu WordPress iletişim formu eklentisidir. WPForms ile, kullanıcıların bir dosya yükleme formu aracılığıyla web sitenize PDF dosyaları göndermesine izin verebilirsiniz.

Bu şekilde, PDF dosyalarını toplamak için web sitenizin arka ucuna başkalarına erişim vermeniz gerekmez.

İletişim formu gönderilerinizi başka biriyle paylaşmak istiyorsanız, WPForms bunları bir PDF belgesi olarak da indirmenize izin verir.

4. PDF & Print by BestWebSoft

PDF and Print by bestwebsoft

PDF Print by BestWebSoft, adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti WordPress yazılarınıza, sayfalarınıza ve özel yazı tiplerinize bir PDF indirme ve yazdırma düğmesi ekler.

Web sitenizin başlığını, öne çıkan görselini, özel stilleri ve yazı tiplerini ekleyebilirsiniz. Eklenti, PDF’ler oluştururken veya yazıcı dostu bir sürüm oluştururken kısa kodlar da çalıştırabilir.

5. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

WooCommerce PDF Invoices

WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Fişleri, WooCommerce mağazanızda sipariş onayı e-postaları ile PDF faturaları oluşturmanıza, indirmenize ve göndermenize olanak tanıyan bir WordPress PDF eklentisidir.

İş ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme becerisine sahip temel şablonlar elde edersiniz. Eklenti ayrıca, WooCommerce yönetici alanınızdan paketleme fişlerinizi ve faturalarınızı yönetmenize yardımcı olur.

6. PDF Poster

PDF Poster plugin for WordPress

PDF Poster, PDF dosyalarını web sitenize yerleştirmek için kullanılan başka bir kullanıcı dostu WordPress eklentisidir.

Bir kısa kod kullanarak WordPress yazılarınıza, sayfalarınıza, widget alanınıza ve tema dosyalarınıza PDF belgeleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bir indirme düğmesi ekleyebilirsiniz, böylece insanlar PDF dosyanızı kolayca alabilir.

Ve bir dosyayı gömdüğünüzde, siyah görüntüleyici çerçevesini kaldırır, böylece ziyaretçiler temiz bir deneyim yaşarlar.

7. PDF.js Viewer

pdf js viewer

PDF.js Görüntüleyici, basit bir kısa kod veya Gutenberg bloğu aracılığıyla WordPress yayınlarınızın ve sayfalarınızın içinde PDF dosyalarını göstermenize olanak tanır.

PDF belgelerini bir tarayıcıda görüntülemek için Mozilla’nın PDF.js dosyasını kullanır. Kullanıcılar, belgede gezinme, PDF dosyalarını arama, yazdırma ve indirme gibi tüm işlevlere sahip olur.

Bunun yanı sıra eklenti, PDF belgelerinizi parolayla korumanıza, gelişmiş yakınlaştırma ayarları ayarlamanıza, bir yükleme çubuğu göstermenize ve kısmen yüklenmiş PDF belgelerini görüntülemenize olanak tanır.

8. PDF Embedder

PDF Embedder WordPress Plugin

PDF Embedder, PDF dosyalarını WordPress yazılarına ve sayfalarına yerleştirmenize izin veren bir WordPress eklentisidir.

Eklenti, kullanıcıların PDF dosyasını yakınlaştırmasına, gezinmesine ve hatta indirmesine olanak tanıyan tamamen işlevsel bir araç çubuğuyla dosyaları gömmek için JavaScript kullanır. Bu, eklentiyi listemizdeki diğerlerinden farklı kılar.

Javascript, PDF belgelerinizin nasıl görüneceği konusunda daha fazla esnekliğe sahip olmanızı sağlar. Eklenti ayrıca PDF dosyalarınızın boyutunu da otomatik olarak ayarlar. Genişliği manuel olarak da girebilirsiniz ve eklenti yüksekliği otomatik olarak hesaplayacaktır.

9. MonsterInsights

The MonsterInsights website

MonsterInsights, 2 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılan en iyi WordPress analiz eklentisidir. İnsanların web sitenizi nasıl bulup kullandığını görmenize yardımcı olur.

WordPress sitenizden kaç PDF indirme aldığınızı izlemenize yardımcı olan yerleşik bir indirme izleme özelliği ile birlikte gelir.

İndirme izlemenin yanı sıra, kaç kişinin sitenizdeki belirli PDF dosyalarına, bağlantılara, düğmelere veya başka herhangi bir öğeye tıkladığını görmenizi sağlar. Ayrıca gerçek zamanlı analizler, en iyi yönlendirme kaynakları, sayfa düzeyinde analizler, özel boyutlar ve daha fazlası gibi diğer önemli öğeleri de göreceksiniz.

PDF izleme özelliği, eklentinin ücretsiz sürümü olan MonsterInsights Lite’ta da mevcuttur.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!