Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WordPress için En İyi 8 Popüler Gönderi Eklentisi (Karşılaştırıldı)

Neden bir WordPress Popüler Yazılar Eklentisi Kullanmalı?

Bir WordPress popüler gönderi eklentisi kullanmak, kullanıcıları diğer kullanıcıların zaten yararlı bulduğu makalelere yönlendirmenize yardımcı olur.

Popüler gönderiler genellikle en başarılı içeriğinizdir, bu da kullanıcı katılımını, dönüşümleri ve satışları artırma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, daha az popüler olan diğer makalelerinize dahili bağlantı kurmak için iyi bir fırsattır. Bu, diğer makaleler için SEO puanını iyileştirir ve kullanıcıların daha fazla içerik keşfetmesine yardımcı olur.

Popüler gönderileri, ilgili gönderileri ve dönüştürme optimizasyon araçlarını kullanarak oldukça ilgi çekici huniler oluşturabilirsiniz . Bunların tümü, kullanıcıları kaydolmaya yönlendirir ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, web sitenizde yapabileceğiniz WordPress için en popüler yazı eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights , 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir . Google Analytics’i kodu düzenlemeden veya bir geliştirici tutmadan doğru şekilde kurmanıza olanak tanır.

Popüler makalelerinizi WordPress sitenizin herhangi bir yerinde göstermenizi sağlayan en iyi Popüler Gönderiler özelliğine sahiptirler. İçeriğinizin içindeki makaleleri göstermek için Satır İçi Popüler Gönderileri de kullanabilirsiniz.

MonsterInsights Satır İçi Popüler Gönderiler

Kenar çubuğunda veya içeriğinizin sonunda makaleler göstermek istiyorsanız, Popüler Gönderi Pencere Öğesini seçebilirsiniz.

MonsterInsights, en iyi performans gösteren ürünlerinizi e-ticaret mağazanızın herhangi bir yerinde sergilemenizi bile sağlar .

WooCommerce için MonsterInsights Popüler Ürünler

Eklenti, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı temalar sunar ve başlık rengini, boyutunu, etiket rengini, kenarlığını ve daha fazlasını değiştirerek tasarımı özelleştirebilirsiniz.

MonsterInsights Popüler Gönderi Şablonları

Popüler gönderilerinizi yorumlara, paylaşım sayısına göre sıralayabilir veya pencere öğesinde rastgele dönecek yayınları manuel olarak seçebilirsiniz.

Gönderi türü gibi ayarlanmış özel boyutlarınız varsa , MonsterInsights otomatik olarak Google Analytics’ten son 30 gündeki en iyi 5 gönderiyi seçecek ve bunları popüler gönderiler olarak gösterecektir.

Artıları: MonsterInsights, popüler gönderileri görüntülemek için birçok seçenek sunar. Farklı temalar, düzenler, stil seçebilir ve her popüler gönderi widget’ını özelleştirebilirsiniz. Popüler gönderileri otomatik olarak belirleyebilir ve bunları web sitenizde gösterebilir.

Eksileri: E-ticaret izleme, dönüşüm izleme ve özel boyutlar gibi güçlü özellikler elde etmek için MosterInsights Pro planına ihtiyacınız olacak .

2. WordPress popular Posts

wordpress popüler gönderiler

WordPress Popular Posts eklentisi, 300.000’den fazla aktif yüklemeyle piyasadaki en çok indirilen popüler gönderi eklentilerinden biridir. Birçok farklı koşulda popüler gönderileri göstermenize olanak tanır.

Bir tarih aralığı seçerek son zamanlarda trend olan makaleleri gösterebilirsiniz. Ayrıca en çok yorumlanan veya en çok görüntülenen makaleleri de gösterebilirsiniz .

Çoklu pencere öğesi özelliğine sahiptir, yani aynı pencere öğesini aynı veya farklı kenar çubuğuna birden çok kez ekleyebilirsiniz. Kendi özel CSS’nizi uygulayabilir , gönderi küçük resimlerini gösterebilir , alıntılar, yazar, yorum sayısı, görüntüleme sayısı ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Artıları: WordPress Popular Posts, popüler gönderilerinizi görüntülemek için ihtiyacınız olan tüm seçeneklere sahip güçlü bir eklentidir. Özel gönderi türleri desteği ve parçacığı birden çok kez ekleme yeteneği, örneğin Popüler Gönderiler, Popüler İncelemeler vb. Gibi farklı bir popüler görünüm kümesi oluşturmanıza olanak tanır.

Eksileri: Eklenti, popüler gönderi verilerini ve önbelleği depolamak için veritabanında iki ekstra tablo oluşturur. Bazı insanlar bu verileri varsayılan WordPress tablolarından uzak tutmanın daha iyi bir yaklaşım olduğunu iddia ederken, diğerleri bunu veritabanını yoğun bulabilir. Ayrıca gerçek analitik ile bağlantı kurma seçeneği yoktur.

3. Top 10 – Popular posts plugin for WordPress

wordpress için en popüler 10 gönderi eklentisi

Top 10 – Popular posts plugin for WordPress , en popüler gönderi eklentileri listemizdeki bir başka güçlü adaydır.

Özellikler söz konusu olduğunda, WordPress Popüler Gönderileriyle eşleşir ve hatta bazı daha fazla özellik ekler. İlk 10 aynı zamanda son derece yapılandırılabilir bir widget ve kısa kodlarla birlikte gelir .

İsme rağmen, istediğiniz sayıda popüler gönderiyi görüntülemeyi seçebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir tarih aralığı seçmenize olanak tanır. Popüler gönderiler listesinde gönderi görünümlerini, yazarı, gönderi özetini veya alıntıları gösterebilir ve küçük resimleri gönderebilirsiniz.

En iyi 10, daha az kaynak yoğun hale getirmek için yerleşik bir önbelleğe alma sistemiyle birlikte gelir. Ayrıca, W3 Total Cache ve WP Super Cache gibi WordPress önbellekleme eklentileriyle birlikte güzelce oynar .

Artıları: İlk 10 Popüler Gönderi Eklentisi, zengin özelliklere sahip, esnek ve kurulumu kolaydır. Sunucu yükünü azaltmak için agresif önbelleğe alma özelliğine sahiptir ve WordPress önbellekleme eklentileriyle iyi çalışır .

Eksileri: Eklenti ayarları sayfasında çok fazla seçenek var ve yeni başlayanlar bunu biraz karmaşık bulabilir. Ayrıca gerçek analitik ile bağlantı kurma seçeneği yoktur.

4. Relevant

wordpress için alakalı popüler gönderi eklentisi

Relevant , popüler gönderilerinizi, öne çıkan makalelerinizi , ilgili içeriği ve en son gönderileri WordPress web sitenizde göstermenize yardımcı olacaktır . Popüler gönderiler için bir tane ve düzgün bir ayarlar sayfası dahil olmak üzere birden fazla widget ile birlikte gelir.

Popüler gönderileri yorumlara veya sayfa görüntülemelerine göre görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, gönderi küçük resmi, yazar, alıntı ve gönderi tarihini görüntülemenize de olanak tanır.

Widget’ı kullanmak istemiyor musunuz? Alakalı ayrıca, web sitenizin herhangi bir yerinde popüler gönderileri görüntülemek için kullanabileceğiniz kısa kodlar ve şablon etiketleriyle birlikte gelir. Ayrıca, gönderi içeriğinden önce veya sonra gönderi bloklarını etkinleştirebilirsiniz.

Artıları: Öne çıkan, en son ve ilgili yayın işlevlerini tek bir kullanışlı pakette birleştirir.

Eksileri: Popüler gönderiler özelliği, popüler gönderileri belirli bir tarih aralığında göstermenize izin vermez.

5. Trending/Popular Post Slider and Widget

trend olan popüler gönderi kaydırıcısı ve widget'ı

Trending/Popular Post Slider and Widget, popüler gönderileri bir kaydırıcıda, ızgara bloğunda veya düz bir liste olarak göstermenize olanak tanır. Bu şekilde, en iyi içeriğinizi kenar çubuğunuzdaki bir bağlantı listesinden daha ilgi çekici şekillerde gösterebilirsiniz.

Zaman aralığını seçebileceğiniz basit bir ayarlar sayfasıyla birlikte gelir. Bu, belirli bir yıl, ay veya hafta boyunca trend olan gönderileri göstermenize olanak tanır.

Eklenti, yazılarınıza veya sayfalarınıza ekleyebileceğiniz, kullanımı kolay kısa kodlarla birlikte gelir. Kısa kodu sayfa oluşturucu eklenti modüllerinizde de kullanabilirsiniz .

Bunu doğrudan temanıza uygulamak istiyorsanız, bunu yapmak için şablon etiketlerini kullanabilirsiniz.

Artıları: Popüler gönderi kaydırıcıları, karuseller ve ızgara blokları ekleme ve bunları sitenizin herhangi bir yerinde gösterme yeteneği.

Eksileri: Diğer popüler gönderi eklentilerine göre sınırlı özellikler. Kaydırıcı, karusel ve ızgara blokları yalnızca kısa kodlarla çalışır. Widget temelde gönderi küçük resimleri, alıntılar ve bazı meta veriler içeren bir bağlantı listesidir.

6. WP-PostRatings

wp-post derecelendirmeleri

WP-PostRatings , listemizdeki bir sonraki popüler WordPress eklentisidir. Web sitenizde en yüksek puan alan gönderileri göstermenize yardımcı olur ve kullanıcıların makaleleri derecelendirmesine olanak tanır.

Derecelendirme simgelerini ve makalelere kimin oy verebileceğini seçebilirsiniz (tüm kullanıcılar ve yalnızca oturum açmış kullanıcılar). Zengin parçacıkları destekler ve filtreler ve şablon etiketleri aracılığıyla oldukça özelleştirilebilir.

Eklentinin en iyi yanı, web sitenizdeki en beğenilen gönderileri gösteren derecelendirme pencere öğesidir. Bu, popüler gönderileri kullanıcı oylarına göre göstermenize olanak tanır. Eklenti ayrıca WordPress Popular Posts eklentisiyle de çalışır.

Artıları: Popüler gönderileri sayfa görüntülemeleri veya yorumlar yerine kullanıcı derecelendirmesine göre gösterebilirsiniz.

7. Gönderileri Görüntüle

mesajları görüntüle

Yayınları Görüntüle , kısa kod kullanarak kendi özel sorgularınızı oluşturarak WordPress gönderilerini görüntülemenizi sağlayan popüler bir WordPress eklentisidir.

Kısa kodlar aracılığıyla en iyi içeriğinizi sitenizin herhangi bir yerinde kolayca sergilemenizi sağlar. Örneğin, aşağıdaki kısa kodu kullanarak gönderileri yorum sayısına göre gösterebilirsiniz:

[display-posts orderby="comment_count"]

Ayrıca, en çok paylaşılan makalelerinizi de görüntülemenize olanak tanıyan paylaşılan sayılar gibi eklentilerle çalışır.

Eklenti, yayınları kategoriye göre filtrelemenize ve paylaşım sayısına ve yorum sayısına göre içerik görüntülemenize olanak tanır . Görüntüleme parametrenize alıntılar, küçük resimler, yazar avatarları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Artıları: Yayınları Görüntüle son derece esnektir ve istediğiniz herhangi bir gönderiyi popüler gönderiler olarak alabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı belgeler ve eğitimler sunar.

Eksileri: Kısa kodun birçok parametresi vardır ve stil yoktur. Bu, yeni başlayanlar için kullanımı biraz zorlaştırır.

8. WP Tab Widget’ı

wp sekmesi widget'ı

WP Tab Widget , web sitenizdeki popüler yayınları görüntülemek için kullanıcı dostu ve hızlı bir WordPress eklentisidir. Sayfa görüntülemelerine, yorumlara, etiketlere ve son gönderilere dayalı makalelerin tümünü tek bir widget’ta gösterebilirsiniz.

Eklenti, sitenizde hangi sekmenin gösterileceğini seçmenize ve her sekmede gösterilecek gönderi sayısını kontrol etmenize olanak tanır. WP Tab Widget’ın en iyi yanı, gönderileri yalnızca bir kullanıcı herhangi bir sekmeye tıkladığında yüklemesidir.

Bu, eklentiyi hafif yapar ve WordPress sitenizin yavaşlamadan çalışmasını sağlar . Ayrıca, gönderi tarihini gösterme veya gizleme, yorum sayısı, alıntılar ve daha fazlası gibi farklı özelleştirme seçenekleri elde edersiniz.

Artıları: Her sekme altında popüler gönderileri görüntülemek için AJAX kullandığı için web sitesi performansından ödün vermeyen süper hızlı bir eklenti. Ayrıca, tek bir widget’ta farklı türlerde gönderiler gösterebilirsiniz.

Eksileri: WP Tab Widget esneklikten yoksundur ve ücretsiz sürümde sınırlı özellikler sunar. Önceden tanımlanmış tasarımlar, sürükle ve bırak özellikleri ve daha fazlasını elde etmek için Pro sürümüne yükseltmeniz gerekir.

Hangi Popüler Gönderiler Eklentisi En İyi?

MonsterInsights’ın WordPress için en popüler gönderi eklentisi olduğuna inanıyoruz . En iyi içeriğinizi sitenizin herhangi bir yerinde göstermenize olanak tanır ve çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar.

Gönderileri paylaşım sayısına, yorumlara göre görüntüleyebilir, makaleleri manuel olarak seçebilir veya özel boyutlar aracılığıyla Google Analytics’ten en iyi 5 gönderiyi otomatik olarak seçebilirsiniz.

MonsterInsights ile, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ek izleme özelliklerine de sahip olursunuz. Web trafiğinizin kaynağını, en iyi açılış sayfalarını, yönlendirmeleri, cihaz dağılımını ve çok daha fazlasını öğrenin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!