Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi

WordPress sitenize bir iletişim formu eklemek mi istiyorsunuz? 1625+ WordPress iletişim formu eklentisinden hangisinin kullanılacağından emin değil misiniz? Bu yazıda WordPress için en iyi 5 iletişim formu eklentisini seçtik ve artılarını ve eksilerini karşılaştırdık, böylece WordPress’te kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz.

En İyi WordPress İletişim Formu Eklentileri

1. WPForms

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. WPForms, WPBeginner ile aynı ekip tarafından tek bir amaç için oluşturulmuştur: Hem kolay hem de güçlü bir WordPress form eklentisi yapın .

WPForms En İyi WordPress İletişim formu eklentisi

Artıları

WPForms ‘sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu, onu WordPress için en kullanıcı dostu form eklentisi yapar.

WPForms Lite , resmi WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak bulunur; yani, istediğiniz kadar siteye ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm, temel form alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve form onayı için bir teşekkür sayfası dahil olmak üzere tüm temel iletişim formu özellikleri ile birlikte gelir.

Premium sürüm, işlevselliği genişletmenize izin verir; böylece çok sayfalı formlar, e-posta aboneliği formları, ödeme formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi herhangi bir form türünü oluşturabilirsiniz.

WPForms pro, akıllı koşullu mantık, dosya yükleme, coğrafi konum, imza özelliği, form terk etme, kullanıcı tarafından gönderilen içerik (gönderim sonrası), WordPress için oturum açma ve kullanıcı kaydı ve 150’den fazla ön hazırlık gibi diğer güçlü form alanları ve özellikleriyle birlikte gelir yapımı form şablonları .

Özelleştirilmiş e-posta bildirimleri almanın yanı sıra, tüm form gönderimlerinizi WordPress panonun içinde görebilirsiniz. Koşullu bildirimler bile ayarlayabilirsiniz; böylece ekibinizdeki doğru kişi bilgilendirilir.

WPForms anketleri ve anketleri addon , şu ana kadar piyasadaki en iyi WordPress anket çözümüdür. Etkileşimli anket raporları, WordPress için gerçek zamanlı anketler ve yıldız derecelendirme, likert ölçeği, NPS, vb. Gibi tüm akıllı anket alanlarıyla birlikte gelir.

Ayrıca , WordPress’te WPForms’u WordPress için en iyi Wufoo ve Google Formları alternatifi yapan dikkat dağıtıcı form sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir form açılış sayfası çözümü sunar.

Son zamanlarda WPForms ayrıca , formlarınızı daha insancıl hale getirerek form tamamlama oranınızı artırmanıza yardımcı olan WordPress için Konuşma Konuşma Formlarını da açıkladı .

WPForms, tüm popüler e-posta pazarlama hizmetleri ve Stripe ve PayPal gibi ödeme platformlarıyla bütünleşir. İhtiyacınız olduğunda size yardımcı olmak için e-posta desteği ve Facebook grubu ile birlikte belgeler ve kılavuzlar bulunmaktadır.

WPForms, 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor ve oldukça sadık bir takip gerçekleştirdi (Bkz: WPForms kullanıcı yorumları ).

Eksileri

Lite sürümü ücretsiz olsa da, daha güçlü özelliklerin kilidini açmak için WPForms Pro’ya yükseltmeniz gerekir.

WPForms güçlü olsa da, bu eklentinin 1 numaralı hedefi onu kullanıcı dostu yapmaktır. Bu nedenle, diğer bazı form eklentilerinin sunduğu daha karmaşık özelliklere sahip değildir.

Bunun yanı sıra, WPForms, piyasadaki en iyi WordPress form oluşturucusudur.

Alternatif olarak, bizce en iyi ücretsiz WordPress form eklentisi olan WPForms Lite for Free ile başlayabilirsiniz .

Bonus: Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş iseniz, o zaman WPForms kar amacı gütmeyen bir indirimden yararlanabilirsiniz, bu da size normal fiyattan% 75 indirim sağlar. WPForms, kar amacı gütmeyen kuruluşların dünyayı iyileştirmesini desteklemeyi sever.

2. Müthiş Formlar

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form eklentisidir. Geliştiricilerin karmaşık form odaklı çözümleri hızlı bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olurlar.

Zorlu Formlar Gelişmiş WordPress form eklentisi

Artıları

Formidable , basit iletişim formlarının ötesine geçmenize yardımcı olacak güçlü eklentilerle birlikte gelen hepsi bir arada WordPress form oluşturucusudur.

Sınavlar, anketler, ödeme formları, kayıt formları, profil formları ve daha fazlası gibi gelişmiş formlar oluşturmak için Formidable sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

İleri düzey kullanıcılar Formidable Views özelliğini çok seveceklerdir, çünkü kullanıcı tarafından gönderilen verileri web sitenizin ön ucunda biçimlendirmenize, filtrelemenize ve görüntülemenize olanak tanır. Dizinler, iş kartı listeleri , etkinlik takvimleri , yönetim sistemleri, derecelendirme sistemleri ve daha fazlası gibi form odaklı çözümler oluşturmak için kullanabilirsiniz .

Formidable’ın gelişmiş hesaplama alanlarını kullanarak güçlü sipariş formlarının yanı sıra Mortgage hesaplayıcı, araç ödeme hesaplayıcı, akıllı hesap makinesi talep etme, vb. Gibi akıllı hesap makineleri kullanabilirsiniz.

Zorlu, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir .

Ayrıca, ürün formları oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir WooCommerce entegrasyonuna ve doğrudan sepetinize bağlanan WooCommerce ürün konfigürasyon formlarına bile sahipler.

Eksileri

Müthiş form oluşturucu, WPForms kadar sezgisel değildir, çünkü gelişmiş kullanıcılara ve geliştiricilere odaklanırlar.

Ancak, piyasadaki en genişleyen form çözümü olarak bunu telafi ediyor. Form tabanlı çözümler veya veri odaklı web uygulamaları oluşturmak isteyen bir geliştirici veya ajanssanız, pazardaki hiçbir şey Formidable Forms’a yaklaşmaz.

3. Yerçekimi Formları

Yerçekimi Formları , birçok gelişmiş işlevsellik ve özelliklerle birlikte gelen ücretli bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Ayrıca, geliştiricilerin karmaşık formla ilgili çözümler oluşturmalarına yardımcı olmada da uzmanlaşmıştır.

Yerçekimi Formlar WordPress form eklentisi

Artıları

Yerçekimi Formları , WordPress için güçlü bir sürükle ve bırak iletişim formu eklentisidir.

Eklentiler sayesinde Gravity Forms, anketler , kısa testler , kullanıcı tarafından gönderilen içerik ve hatta web dizini oluşturmak için kullanılabilir .

SSS, bilgi tabanı, forumlar ve e-posta desteği gibi premium destek seçenekleriyle birlikte gelir. Bu, ihtiyacınız olduğunda yardımın uygun olduğu anlamına gelir.

Eksileri

Yerçekimi formlarının ücretsiz bir sürümü yoktur, bu nedenle diğer WordPress iletişim formu eklentilerinden biraz pahalı olabilir. Ancak, birden fazla sitede ve projede kullanıyorsanız, maliyet önemli bir şey olmamalıdır.

4. Ninja Formları

Ninja Forms, WordPress için ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir. Çok az çaba ile yüksek etkileşimli bir form oluşturmak için kullanılabilir.

Ninja Formları WordPress Formu Oluşturma Eklentisi

Artıları

Ninja Forms’un temel eklentisi resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak temin edilebilir. Bu, istediğiniz kadar siteye indirebileceğiniz ve kurabileceğiniz anlamına gelir.

Campaign Monitor, Freshbooks, Salesforce, SMS bildirimleri, vb.

Yararlı bir topluluk desteği seçeneğinin yanı sıra belgeler, kılavuzlar ve e-posta desteği de var.

Eksileri

Ana eklenti ücretsiz olarak kullanılabilmesine rağmen, uzantılar yoktur. İki veya daha fazla uzantı veya hatta geliştirici paketi satın almak size WPForms veya Formidable Forms ile hemen hemen aynı miktarda mal olacak.

5. Contact Form 7

İletişim Formu 7’yi önermememize rağmen, bu liste resmi WordPress eklenti dizinindeki en eski ve en çok indirilen iletişim formu eklentisi olmadan tamamlanamaz.

İletişim Formu 7 Ücretsiz WordPress İletişim Formu Eklentisi

Artıları

Fiyat muhtemelen 7 numaralı İletişim Formunu kullanmanın en önemli avantajıdır. İstediğiniz kadar siteye kurmakta özgürsünüz.

Ücretsiz bir WordPress form eklentisi arıyorsanız, WPForms Lite, Formidable Forms ve Ninja Forms, Contact 7 formundan çok daha iyi bir çözümdür.

İletişim Formu 7 için eklenti eklentisi olarak işlev gören birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır. Çoğu ücretsiz olarak temin edilebilir.

Eksileri

İletişim Formu 7, blogunuz için temel bir iletişim formu oluşturmak için ortalamanın altında bir çözümdür. Mutlak yeni başlayanlar için ayarlamak çok zor. Kullanıcı arayüzü hiç de sezgisel değil.

Ücretsiz bir eklenti olduğundan, destek seçenekleri sınırlıdır.

İletişim Formu 7 için kullanılabilecek birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır, ancak resmi eklenti web sitesinde, eklentinin işlevselliğini genişletmek için eklenti bulmayı zorlaştıran bir eklenti dizini yoktur.

WordPress için En İyi İletişim Formu Eklentisi hangisidir?

Bu makalede bahsettiğimiz eklentiler, bir iletişim formu eklentisi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ancak en iyi WordPress form oluşturucu eklentisine karar vermek, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişir.

Eğer acemiyseniz ve para harcamak istemiyorsanız, WPForms Lite ile gidin .

Bir işletme sahibiyseniz ve kod öğrenmeden veya bir geliştiriciyi işe almadan güçlü formlar oluşturmak istiyorsanız, WPForms Pro sürümüne gidin .

Daha karmaşık formlar oluşturmaya çalışan bir geliştiriciyseniz, Formidable Formlarından daha iyi bir çözüm yoktur .

En iyi WordPress iletişim formu eklentisi için genel seçimimiz WPForms .

Bu kılavuzun, WordPress siteniz için en iyi iletişim formu eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umarız.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of Furkan Sağlam

Furkan Sağlam

Mavis Agency'de Dijital Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marka yönetimi, e-ticaret çözümleri ve dijital pazarlama stratejileri konularında uzmandır. Blog yazılarında, güncel dijital trendler ve etkili pazarlama taktikleri üzerine değerli bilgiler sunmaktadır. Dijital dünyada markaların başarısına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!