WordPress E-postaları Göndermek İçin Ücretsiz SMTP Sunucusu Nasıl Kullanılır (4 Yöntem)

WordPress e-postaları göndermek için ücretsiz bir SMTP sunucusu kullanmak ister misiniz?

Varsayılan olarak WordPress, güvenilir olmayan ve genellikle e-postalarınızı spam olarak işaretleyen PHP posta işlevini kullanır. Bir SMTP sunucusu kullanmak, WordPress e-postalarınızın teslim edilebilirliğini sağlamanın en iyi yoludur.

Bu makalede, WordPress e-postaları göndermek için ücretsiz bir SMTP sunucusunu nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

WordPress E-postaları Göndermek için Neden Bir SMTP Sunucusu Kullanmalı?

Genellikle web sitesi sahipleri, WordPress’in e-posta sorunu göndermediğinden şikayet eder. Bunu düzeltmenin en kolay yolu bir SMTP sunucusu kullanmaktır, böylece WordPress e-postalarınız insanların gelen kutularına ulaşır.

Varsayılan olarak, WordPress e-postaları PHP postası yoluyla gönderir. Ne yazık ki, tüm WordPress barındırma sunucuları PHP postasını kullanmak için doğru şekilde yapılandırılmamıştır.

E-postalar başarıyla gönderilse bile, yanlışlıkla spam olarak tanımlanabilirler. Bu, hiç görülmeden otomatik olarak silinebilecekleri anlamına gelir.

WordPress e-postalarınızın teslim edilebilirliğini sağlamanın en iyi yolu bir SMTP sunucusu kullanmaktır. İnternet üzerinden e-posta göndermek için standart protokoldür.

SMTP sunucuları, e-postanın yetkili bir gönderici tarafından gönderildiğinden emin olmak için uygun kimlik doğrulamasını kullanır. Bu, teslim edilebilirliği artırır ve e-postalarınız kullanıcıların gelen kutusuna güvenle ulaşır.

Şimdi, WordPress sitenizi SMTP sunucunuzu kullanmak üzere bağlamak için, bu bağlantıyı yapmak için bir eklentiye ihtiyacınız var. WordPress için en iyi SMTP eklentisi olan WP Mail SMTP eklentisini kullanacağız.

WP Mail SMTP’nin ücretsiz bir sürümü de mevcuttur.

Bununla birlikte, WP Mail SMTP’nin nasıl kurulacağına ve ardından popüler ücretsiz SMTP sunucularına nasıl bağlanacağına bir göz atalım.

WordPress için WP Mail SMTP eklentisini kurma

İlk adım, WP Mail SMTP eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirdikten sonra, eklentiyi kurmak için WordPress yönetici alanınızdaki WP Mail SMTP »Ayarlar sayfasına gitmeniz gerekir.

The WP Mail SMTP plugin settings page

Gönderen E-postanızı ve Gönderen Adınızı girerek başlamanız gerekir. WordPress e-postaları bu e-posta adresinden ve adından gönderilecektir.

‘E-postadan Zorla’ kutusunu işaretli bırakmalısınız. Bu, WordPress sitenizdeki tüm e-postaların SMTP sunucunuz aracılığıyla bu e-posta adresinden gönderilmesini sağlar.

İpucu: WPForms gibi eklentilerdeki ayarlardan bağımsız olarak tüm e-postaların aynı addan gelmesi için ‘Adından Zorla’yı işaretlemeniz yeterlidir.

Entering your From email address for WP Mail SMTP

Ardından, bir SMTP posta hizmeti seçmeniz gerekir. Kullanmak istediğinizi tıklamanız yeterlidir.

Selecting the mailer service to use with WP Mail SMTP

Bir dizi farklı ücretsiz SMTP sunucusu için adım adım talimatları ele alacağız. WP Mail SMTP ayarları sekmenizi açık tutmanız ve ardından seçtiğiniz SMTP sunucusu için talimatları izlemeniz gerekir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!