WooCommerce 4.0 Yenilikleri

10 Mart’ta WooCommerce 4.0 büyük sürümü yayınlandı. WooCommerce yeniliklerini bu yazımda sizlerle paylaşacağım.

WooCommerce 4.0 Ocak 2020’den beri geliştirilmektedir. Woocommerce de 2018’den bu yana çalışmalarda çok fazla gelişme olmuştur. WooCommerce çekirdeği 21 katılımcıdan 743 taahhüt almıştır, ancak WC Yöneticisi’nden çok fazla çaba göstermeliyiz ekibi ve şimdi öyküsü olan çekirdeğin bir parçası haline kodu 3500 kaydedilmesinde 45 kişinin katkısı olmuş.

WooCommerce 4.0’deki yenilikler

4.0, 2020’nin ilk büyük sürümü ve bu sürüme WooCommerce Admin’in yeni sürümünü görmekten heyecan duyuyoruz. WooCommerce Admin, WooCommerce çekirdeğinin daha modern bir JavaScript güdümlü deneyimine giden ilk adımdır.

WooCommerce Yöneticisi

WooCommerce Geliştirme blogunun okurları için, muhtemelen özellik eklentisinin ilk duyurusunu  ve daha sonra  düzenli yayınlarını gördünüz. WooCommerce eklenti aktif 1 milyondan fazla mağaza kullanılıyor, şimdi WooCommerce Yönetici tüm mağaza sahiplerine iyileştirmeler bir dizi getirmek için WooCommerce çekirdeğe dahil edilmeye hazır olduğuna inanıyoruz:

 1. Yeni gösterge tablosu
 2. Yeni ve geliştirilmiş raporlar
 3. Geliştirilmiş bildirim deneyimi
 4. Yeni mağaza yönetim araçları

WooCommerce yöneticisi,  önceki nesil raporlardan çok daha iyi raporlama yetenekleri sağlar ve mağazanın satış, gelir, en popüler / en yüksek gelir elde etme açısından nasıl bir performans sergilediğini  filtrelemeye, karşılaştırmaya ve genel bakışa olanak tanır.

Bu noktada eski raporları kaldırmayacağımızı lütfen unutmayın. Bunları daha sonra kullanımdan kaldırıp kullanıcılara ve geliştiricilere yeterince bildirimde bulunarak hizmetten çıkaracağız.

Ayrıca, diğer sistemlerle sorunsuz birlikte çalışmayı sağlamak için raporlardaki verileri csv olarak dışa aktarmayı çok kolaylaştırdılar.

WooCommerce yöneticisi ile birlikte,  tüm müşterilere masaüstü ve mobil deneyim arasında gelişmiş sipariş yönetimi iş akışı ve tutarlılığı olan yeni bir  Etkinlik paneli var.

JavaScript gereksinimleri nedeniyle, bu deneyim WordPress 5.3+ çalıştıran tüm mağazalar tarafından kullanılabilir  . WordPress’in eski sürümlerini çalıştıran mağazalarda WooCommerce Admin otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Eylem Zamanlayıcı 3.1

WooCommerce Admin’i etkinleştiren temel teknolojilerden biri, Eylem Zamanlayıcı – WooCommerce çekirdeğinde zaten kullanılan arka plan iş koşucusu. WooCommerce 4.0’a dahil ettiğimiz 3.1 sürümü , veritabanında büyük hacimli sipariş ve gönderilere sahip mağazalarda bile harika bir deneyim sağlamak için özel tabloları kullanan yeni, daha performanslı bir Action Scheduler sürümüdür.

WooCommerce’de kararlı bir Eylem Zamanlayıcı sağlamak çok önemlidir ve 10.000’den fazla sitenin zaten WooCommerce Subscriptions 3  eklentisi ile birlikte kullandığını görmekten mutluluk duyuyoruz .

Yeni Katılım Deneyimi

Bir mağaza açmak karmaşık ve kafa karıştırıcı bir deneyim olabilir ve yeni müşterilerimize mağazalarını daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kurmalarına yardımcı olabiliriz. Bu nedenle, yeni müşterilerimizin% 50’si yeni bir işe alma deneyimi deneyebilir.

Ek Güncellemeler

Yeni WooCommerce yöneticisine ek olarak, 4.0’da aşağıdaki geliştirmeleri bulacaksınız:

 • Sipariş düzenleme  ekranına iyileştirme 
 • WooCommerce Blokları paketinin en son düzeltmeleri
 • Brexit ve KDV ile ilgili güncellemeler
 • E-posta işlemede iyileştirmeler
 • Varyasyonları kaydetmek için optimizasyonlar ve Teslimat ödeme ağ geçidinde nakit

Bu geliştirmelerin ötesinde, sürüm aynı zamanda beni oku dosyasında bulabileceğiniz bazı ince ayarlar, yeni kancalar ve düzeltmeler de içeriyor .

4.0 sürümüne yükseltme

WooCommerce 4.0, önceki WooCommerce sürümleriyle tamamen geriye dönük uyumlu olmadığı anlamına gelen yeni bir ana sürümdür . Ancak, sunduğumuz son değişiklik yalnızca Eylem Zamanlayıcı’nın veritabanı düzeyindedir ve bu nedenle yükseltme çoğu müşteri için iyi çalışmalıdır. Yükseltme öncesinde ve yükseltme kılavuzumuzu izlemeden önce test etmenizi ve yedeklemenizi öneririz.

Eylem Zamanlayıcı yükseltme işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız.

Güncellemeden sonra çalıştırılması gereken birkaç güncelleme sonrası veritabanı yükseltme rutini vardır. Çok büyük veritabanlarında, yükseltme rutinini wp wc updateyönetici arabirimi yerine WP CLI komutuyla çalıştırmanızı öneririz .

Bir geliştiriciyseniz ve beta ve sürüm adayını (RC) kaçırdıysanız, aşağıdaki bilgiler yararlı olabilir:

Kullanımdan Kaldırılan İşlevler ve Yöntemler

 • countries_using_vat ile değiştirildi WC_Countries::get_vat_countries

4.0’daki Şablon Dosyası Değişiklikleri

Bu şablonda aşağıdaki şablon dosyaları güncellendi

Dosyadeğişiklikler
sepeti / nakliye calculator.phpNakliye hesaplamasında Ülke / Bölge olarak güncellenen Ülke İfadeleri
küresel / miktar-input.phpMiktar girişi için yer tutucu özelliği eklendi
e-postalar / müşteri sıfırlama-password.phpParagrafın sonu için eksik etiket eklendi
e-postaları / e-posta styles.phpGüncellenmiş img CSS
e-postaları / e-posta header.phpTablo genişliğini% 100 olarak ayarla
Tek ürün / add-to-arabası / grouped.phpMiktar girişi için yer tutucu özelliği eklendi

4.0 nasıl test edildi

Biz 10 Şubat 2020 tarihli 4,0 beta.1 yayınlandı izledi, 26 Şubat’ta sürüm adayı 1 daha sonra ve 6 Mart ‘ta sürüm adayı 2. Bu süre zarfında:

 • WC 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 ve 3.9’dan 4.0’a yükseltme ve temiz kurulumlar test edildi.
 • Kendi uzantılarımızı ve temalarımızı test ettik.
 • Tüm pazar yeri uzantılarının WC 4.0 ile uyumluluğu analiz edildi.
 • En popüler barındırma sağlayıcılarında test edilmiştir.
 • En popüler premium temalar kullanılarak test edilmiştir.
 • Sahneleme sitelerinde gerçek müşteriler için herkese açık sürümden önce herhangi bir çakışma veya hatayı ele almak üzere yönetilen yükseltmeler gerçekleştirildi.
 • WooCommerce.com’un kendisi test edildi ve güncellendi.

Katkıda bulunanlar için çok şey

Son olarak, topluluk raporlarında, sorun raporları, düzeltmeler,  çeviri , test etme, diğer kullanıcıları destekleme veya sadece sözcüğü yayma yoluyla katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz.

Not: WooCommerce 4.0’ın ilk sürümü olmasından dolayı bazı eksiklikler ve çeviri hataları mevcuttur. Ben yönettiğim e-ticaret sitelerinde yükseltmeleri yaptım. Yükseltme yaparken tek bir noktadan rahatsız oldum. Rahatsız olduğum kısım da Mağaza ayarları güncelleştirilirken son aşamada ödeme sisteminde Paypal ın ayarlanmasını zorunlu tutmaları. Biliyorsunuz ki paypal türkiyede aktif değil ondan dolayı gereksiz zaman kaybı bizim için. Umarım yakın zamanda son aşama ile ilgili güncelleme yaparlar.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!